Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane 2 kombi


loginald

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Obecnie jeżdżę Renault Megane 1.6 16V (110KM) z 2001 hatchback. Jest to mój pierwszy samochód i jest już dla mnie za mały i za miękki, biorąc pod uwagę, że często w bagażniku mam ładunku ok 100kg i na tylnej kanapie podobnie chcę kupić kombi. Sprecyzuje co do ładunków w bagażniku. Wożę je na bliskie odległości z 4 km max więc myślę, że aż tak nie siądzie zawieszenie w końcu auto będzie pracowało na nierównościach. Szukam auta kombi do 20tyś zł z max 165tyś km przebiegu. Biorę także pod uwagę Lagunę 2 ale coraz mniej bo kanapa nie składa się na płasko, Focusa 1, Mondeo 3 ale mam kilka pytań przed rozpoczęciem poszukiwań auta:

1. Jaki silnik wybrać mając na uwadze, ze rocznie robię ok 10tyś km z czego trasy ok 2tyś km i lubię mieć frajdę z przyśpieszenia? Chciałbym jak najmniej kłopotliwy. Gaz odpada, za 100lat się zwróci, diesla się boję ale nie wiem czy słusznie czy jestem nad wyraz bojaźliwy.

2. Czy zawieszenie różni się miękkością od Megane 1 ? Słyszałem, że kombi też są miękkie.

3. Czy tylne siedzenia da się złożyć na zupełnie płasko?

4. Czy jest jakaś wersja Megane z automatycznym domykaniem szyb i składaniem lusterek?

5. Jak z elektryką w tych autach, wiem, że są na karte.

6. Jakie są najczęstsze awarie?

Puki co mam tyle pytań, mam nadzieję, że znajdziecie chwilę by mi doradzić. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MEGANE II GRANDTOUR

1. Moim zdaniem to niezły by był silniczek 1,5 dCi. Przyśpieszenie jest w miarę dobre <ok>

2. Nie jeździłem Meganą I wiec Ci nie powiem. Kombi jeszcze nie posiadam.

3. Tylne siedzenia da się złożyć na płasko.

4. Ja mam Megane II 1,5 dCi 100 KM expression i mam domykane szyby. Lusterka też napewno są ale pewnie w bogatszych wersjach.

5.i 6. Są na kartę. Mam autko 5 lat i jedyną awarią elektroniczną jaką miałem to problem z jednym czujnikiem ciśnienia w ogumieniu. Autko posiadam 5 lat. Przebieg to ponad 120k km, żadnych awarii jak do tej pory nie miałem.(oprócz czujnika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jeszcze na temat kilu rzeczy kt ore w mojej mnie strasznie denerwują np. dźwignia zmiany biegów, jest sztywna czy luźna , taka telepiąca się, bo ja mam taką luźną w swojej i kiedyć w Zakupie kontrolowanym widziałem tak samo miało clio które oglądali, strasznie mnie to denerwuje.

Jak jest z wyciszeniem zawieszenia? U mnie je słychac mimo, że jest wszystko ok, po za tym u mnie trzeszczą plastiki w kabinie:/

 

Mało meganek jest do 20tyś zł, młode auta i chyba dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge ci coś powiedziec o focusie w kombiaku , siedzenia składaja się na płask bagażnik jest spory, silniki z benzyny to 1,6 dobry i wystarczy do przyspieszania 2,0 rewelacyjny jak chcesz się scigać tyle że lubi sobie golnąc bezołowiowej . Nie bierz nawet pod uwage 1,4. Dzwignia biegów w foku przynajmniej tym co miałem , ma długi skok tak jak lubie i chodziła Cięzko i sztywno. Prowadzi się rewela bagażnik jest duzy. Mondeo bagażnik ma zaj... ogromny jak złozysz siedzenia mozna w nim spać ( Testowane). Silnik 1,8 w benzynie wystarczy do napędzania ale rakieta to to nie jest. O megankach w benzynie niech się wypowie ktoś inny ja mam diesla i myslę iz na krótkie trasy to nie jest to co oce lubia najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim przebiegu wystarczy benzyna 1.6. Lewarek generalnie powinien być sztywny. W sedanie fotele nie bardzo są na płasko, ale od biedy moze być. Elektryczne domykanie szyb jest od wersji expression. Lusterka są w pakiecie z kartą hands free.

Za cenę diesla możesz mieć młodszą benzynę.

Co do gazu. olo2oo1, Wszytskie kalkulatory uwzględniaja tylko koszt gazu. NIe uwzględniają kosztów benzyny, kosztów dodatkowych przeglądów, kosztów serwisu instalacji oraz nieuwzględniają ryzyka jakie niosą za soba usterki wywołane montażem instalacji. JAk będziesz miał farta to auto pojeździbezawaryjnie. Jak będziesz miał pecha i majcher coś spartoli to zamiast zyskać będą same koszty. Ja przy takim przebiegu nie bawiłbym sie w instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało meganek jest do 20tyś zł, młode auta i chyba dobre.

:roll:

meganek do 20 tysi jest cala masa. a mlodego i dobrego auta za 20k nie kupisz nigdy (aczkolwiek zalezy co wg ciebie oznacza "mlode").

 

sam niedawno sprzedalem swoja MII 1,6 16V za mega smieszne pieniadze, bo nikt nie chcial dac wiecej.

nawet nie licze ile na niej stracilem :evil: a pojezdzilem ledwo 7miesiecy.

 

nie chce tu generalizowac, ale te auta sa beznadziejne. wczesniej tez mialem reno i sobie chwalilem, natomiast MII to wg mnie porazka. byc moze ja zle trafilem, nie wiem.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MII to wg mnie porazka. byc moze ja zle trafilem, nie wiem.

 

pewno źle trafiłeś, ja jestem mega zadowolony i jak dotąd jeżdżę bezawaryjnie.

Co do wypowiedzi kolegi Leszek55, nie wiem jak u niego ale u mnie jak złożę kanape to mam płaską podłoge :roll:

 

ad4. są składane lusterka i domykanie wszystkich 4 szyb , u mnie np. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Obecnie jeżdżę Renault Megane 1.6 16V (110KM) z 2001 hatchback. Jest to mój pierwszy samochód i jest już dla mnie za mały i za miękki, biorąc

1. Jaki silnik wybrać mając na uwadze, ze rocznie robię ok 10tyś km z czego trasy ok 2tyś km i lubię mieć frajdę z przyśpieszenia? Chciałbym jak najmniej kłopotliwy. Gaz odpada, za 100lat się zwróci, diesla się boję ale nie wiem czy słusznie czy jestem nad wyraz bojaźliwy.

2. Czy zawieszenie różni się miękkością od Megane 1 ? Słyszałem, że kombi też są miękkie.

3. Czy tylne siedzenia da się złożyć na zupełnie płasko?

4. Czy jest jakaś wersja Megane z automatycznym domykaniem szyb i składaniem lusterek?

5. Jak z elektryką w tych autach, wiem, że są na karte.

6. Jakie są najczęstsze awarie?

Puki co mam tyle pytań, mam nadzieję, że znajdziecie chwilę by mi doradzić. Pozdrawiam.

 

1. Biorąc pod uwagę fakt, że planujesz wozić cięższe ładunki polecałbym minimum 1.5 DCI 105KM. Jeśli w grę wchodzą wzniesienia, pagórki to jest to już absolutne minimum.

2. Auto jest bardzo miękkie. Ja mam akurat porównanie do VW Polo. Jak się przesiadłem stwierdziłem, że auto nie jedzie a płynie po drodze. Miałem, przyznaje mieszane uczucia ;) Teraz kojarzę ten fakt z komfortem. Auto się doskonale prowadzi i nie męczy kierowcy na długich dystansach. Dużą rolę odgrywają tu świetnie dopasowane fotele.

3. Próbowałem u siebie. Jest to raczej trudne ale nie sądzę, że niewykonalne.

4. Oczywiście! Megane II jest napakowana wszelkimi dodatkami zaskakująco obficie.

5. Kartę wyciągam z portfela tylko gdy wysiadam z auta, żeby je zamknąć. Kluczyki to jakiś przeżytek. Pytałem w Renault czy podzielają opinie, że karty się rozkodowują i jest generalnie z tym problem. Otóż zdarza się to bardzo sporadycznie. To taki mit tworzony przez konkurencję. Zrobienie karty to koszt około 400zł.

6. Częstym problemem okazuje się być paląca się lampka poduszek powietrznych. Problem styków, da się to w większości przypadków naprawić samemu. Ponadto można wyczytać w sieci, że zdarzają się awarie wtrysków, po 2005 znacznie poprawiono ten element. Osobiście polecam co jakiś czas stosować dodatek do paliwa do czyszczenia wtrysków.

 

Szerokiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

unity, czy aby napewno to ci sie oplaci? nie lepiej poszukac w kraju cos zadbanego? pamietaj, ze za granica tez mozna sie niezle naciac, a z najblizszej okolicy (niemcy) to juz chyba sprowadzono do nas wszystko co tylko moglo jechac o wlasnych silach lub miescilo sie na lawete.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!