Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane 2 kombi


loginald

Rekomendowane odpowiedzi

A widzisz:) Tego nie wiedziałem. Człowiek głupi się rodzi i głupi umiera zawsze jest coś czego nie wie:) Miałem podejrzenie że auto wyprodukowane 2005 rejestracja 2006. bo na bity na pierszy rzut oka nie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-reflektory z gładkim szkłem ;)

-system KEYLESS GO - bezkluczykowe otwieranie/zamykanie auta oraz odpalanie (wystarczy mieć kartę przy sobie) myślałem że Hands Free ;)

-tapicerka -WELUROWA

w tym aucie nie ma weluru, sprzedający chyba nie wie co to welur ;)

no i to

Oryginalna wersja RENAULT GRAND TOUR ;)

aż się poplułem ze śmiechu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jeszcze jakieś 1,5 miesiąca temu miałem Megi II więc postaram się ci Pomóc ;)

 

1 Powiem Ci szczerze, że miałem silnik 1.9 DCi i muszę przyznać, że była to pomyłka silnik diesla opłaca się dla kogoś kto robi powiedzmy te min 25tys rocznie lub 70% jego kursów to jest trasa. w mieście te silniki się męczą, turbina pada szkoda gadać ;) Bierz 1.6 16v spalanie stosunkowo małe natomiast osiągi bardzo dobre.

2 Zawieszenie jest zupełnie inne większy komfort, nie buja autem na koleinach i dziury lepiej tłumi.

3 Siedzenia można złożyć na płasko.

4 Ja miałem wersję Privilege i miałem domykanie szyb oraz elektrycznie składane lusterka

5 karta super ;) zwłaszcza jeśli wyrwiesz w opcji hands free generalnie z elektryką się nic nie dzieje.

6 Przy wspomnianym silniki 1.6 16v leci Koło Zmiennych faz rozrządu ;) a tak poza tym to normalnie elementy eksploatacyjne gdzie wszystko zależy od stylu jazdy kierowcy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

loginald kupiłeś już nie kupiłeś???

jeżeli nie to kilka moich uwag

1. Jaki silnik wybrać mając na uwadze, ze rocznie robię ok 10tyś km z czego trasy ok 2tyś km i lubię mieć frajdę z przyśpieszenia?

bierz benzynę, ja osobiście mam silnik 2,0. Jeżdżę ciut więcej od Ciebie około 20 tys rocznie z czego większość miasto, w trasie pali około 7 l/100 po mieście 10-11 l/100. Silnik jest dosyć mocny i czasami szkoda mi tym samochodem jeździć po mieście, cóż światła ograniczają rajdowe zapędy :]

Moja wersja ma 6 biegową skrzynię, przydatną w trasie...w mieście nie skorzystasz. Nie wiem jak z silnikiem 1,6 jaka tam skrzynia jest?chyba standard 5 biegów.

2. Czy zawieszenie różni się miękkością od Megane 1 ? Słyszałem, że kombi też są miękkie.

1 nie jeździłem

3. Czy tylne siedzenia da się złożyć na zupełnie płasko?

nie udało mi się to jeszcze i raczej wątpię, ale miejsca jest sporo

4. Czy jest jakaś wersja Megane z automatycznym domykaniem szyb i składaniem lusterek?

szyby się domykają lusterka też:]

5. Jak z elektryką w tych autach, wiem, że są na kartę.

kartą się nie przejmuj, awaryjność znikoma a po za tym bardzo duże udogodnienie

6. Jakie są najczęstsze awarie?

u mnie trochę problemów z klimą, nie zawsze się załączała, w ASO powiedzieli że trzeba wymienić jakąś wiązkę, koszt naprawy około 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Czy tylne siedzenia da się złożyć na zupełnie płasko?

nie udało mi się to jeszcze i raczej wątpię, ale miejsca jest sporo

Da się złożyć idealnie na płasko pod warunkiem, że przednie siedzenia są wystarczająco przesunięte, aby można było unieść siedzisko kanapy - wtedy oparcia układają się na ich miejsce i jest płasko :mrgreen:

 

 

4. Czy jest jakaś wersja Megane z automatycznym domykaniem szyb i składaniem lusterek?

szyby się domykają lusterka też:]

W której wersji lusterka składają się automatycznie? (z ciekawości pytam, bo mam HF, domykanie szyb, elektr. lusterka, ale tego nie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!