Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

katalizator


Gryzorek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak 5000 tys. km temu wymieniałem tłumik końcowy tłumikarz powiedział mi, że zaczną mi teraz padać pozostałe elementy, ponieważ usunąłem największą nieszczelność i teraz syf będzie się wydostawał się przez inne dziury <ok> Też się przygotowuję na wymianę reszty wydechu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wstawiał ktos emulator zamiast drugiej sondy za katem bo zamienik chyba nie wchodzi w gre jak jest ta sonda sprawa dotyczy auta sasiada 1.8 16 v ph2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

do aut z 2 sondami są na internecie i na allegro w sklepach pewnie też katalizator Norma Euro 3 na 2 sondy z tego co wiem to wszystkie auta od 2001 roku spełniają tą norme cena od 300-500zł ale nie wiem czy to działa ale pewnie tak jak ktos to wsadził to niech podzieli się efektami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wsadziłem katalizator f-my bosal dedykowany tzn. bez spawania , analiza spalin wychodzi przawidlowo, dodam jeszcze ze lampka zapala sie w momencie gdy przez dłuższy czas jedzie sie ze stałymi obrotami (a przynajmnie mam takie wrażenie), teraz sie zastanawiam czy tłumiki maja coś do tej lampki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A byłeś może wymazać pamięć błędów z kompa? Jeśli nie to warto o tym pomyśleć i podjechać gdzieś do warsztatu. Jeśli by to nie pomogło to ja wymienił bym sondę za katem, na nową i koniecznie oryginalną przewidzianą do tego konkretnego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moja megi ma sondę przed katem.Po zderzeniu z przeszkodą na drodze rozsypał się wkład katalizatora.Auto zaczęło brzęczeć i wibrować.Wymieniłem katalizator na kata firmy spod Poznania (nie bosal) cena 300zł. Były oryginały do megi I 1,4 8V; ja wybrałem ogólny - tej samej pojemności co oryginał. Po wymianie odgłosy pracy wydechu poprawne. Po przeglądzie technicznym :

lambda-b/z; CO wzrosło z 0 na 0,05; CO2 wzrosło z 14,1 na 14,5; HC spadło z 86PP na 73PP; O2 spadło z 2,33 na 0,4; NOx-b/z.

Majster rzekł - jest dobrze.Kolega w mesiu wymienił kata na puszkę(tłumik) i to słychać. O przyrostach mocy ze strumienic - zapomnijcie.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

witam,

może ktoś będzie w stanie mi pomóc.

Okazało się że w mojej megance mam 2 sondy lambda, jedna przed a druga za katalizatorem. W serwisie okazało się ze jedna z sond zapala pomarańczową kontrolkę bo jak się okazało kat powoli wysiada. Powiedzieli mi że jeszcze mogę pojeździć ale będzie już coraz gorzej.

Zastanawiam się co robić:

1. olać sprawę jeździć dalej, przynajmniej do momentu aż znowu zapali się kontrolka( co jest pewnie nieuniknione)

2. wymienić kata, ale robi się z tego duży koszt. Myślicie ze warto wstawić katalizator uniwersalny , taki z alledrogo za jakieś 250 zeta?

3. podobno istnieje jakieś rozw. że można zamontować emulator sondy lambda, co o tym sadzicie? i gdzie taki emulator można dostać?

Dziękuję za wszystkie wskazówki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!