Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Syrena alarmu padła!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś a właściwie wczoraj pojechałem do pracy. Gdy zamykałem auto usłyszałem klasyczne bip z syreny alarmowej. Później gdy poszedłem po coś do auta i je zamknąłem już tego dźwięku nie usłyszałem. Postanowiłem sprawdzić co to może być. Dostałem się do syreny. Prąd dochodzi. Są tam 3 kable. Czarny, czerwony i różowy. Gdy podłączę próbówkę pod czerwony i różowy i zamknę auto to próbówka cały czas szybko mruga. Gdy otworzę drzwi kluczykiem żeby aktywować alarm mruga dalej tylko już ciemniej i mrugają awaryjne czyli reszta alarmu jest chyba OK. Spróbowałem rozebrać tą syrenę. I wyszło na to że jest jednorazowa :mrgreen: teraz muszę ją kupić tak czy inaczej. Koszt w ASO: 800 zł :!::!::!: Szukam już na allegro. Przed rozebraniem tej syreny próbowałem podłączyć ją normalnie do akumulatora na różne kombinacje i nie wydała absolutnie żadnego dźwięku. Jak myślicie? Czy to na pewno uszkodzenie tej syreny? Czy ktoś miał taki problem? Pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc to nie to. Ja jak zamknę samochód z kluczyka to alarm się uzbraja. A później jak cokolwiek otworzę to mrugają awaryjne czyli alarm się aktywuje tylko bez dźwięku! To raczej oznacza że to syrenka. Najlepszym sposobem byłoby pożyczenie jej na chwilę i wypróbowanie. Ale to nie łatwe :-|

 

[ Dodano: 2007-06-11, 00:05 ]

Znalazłem taką syrenę. Podobno miała być dobra. Założyłem i nic. Jednak książka fabryczna pisze że aby naładować własne zasilanie syreny trzeba jeździć przez ok. 3.5h. Jeździłem już dużo więcej tylko nie za jednym razem i nic. Żadnych dźwięków. Nie miał ktoś takiego przypadku ?? ASO nic nie wie na ten temat ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam a ja mam taki problem z alarmem! mam fabryczny alarm :) z takim bajerem w schowku mam zamek do alarmu moge go właczać i wyłączać kluczykiem od stacyjki :-D no ale chozi głownie o to że jak zamkne auto z kluczyka centralny się zamyka kirunki nie mrygaja i nie mam żadnego dwięku a alarm się aktywuje wiem bo się kontrolka na odsufitówce zaswieca po uzbrojeniu mryga otworze auto kluczykiem lub wsadze rękę przez otwarte okno to sie alarm załacza kierunki mrygaja a syrena nie wyję! wymieniłem syrene na taką z własnym zasilaniem podłączyłem zgodnie z kolorami i co i nic:) znow nie działa nie wyje ale za to mam taki bajer ze jak włącze zapłon to nic ale jak odpalam już auto to mi bzyczy ta syrena! mam proźbe jak nie zdiagnosujecie usterki to prosił bym o rade gdzie jest ukryta centralka od alarmu (alarm fabryczny auto renault megane coupe 97 rok)

 

pozdrawiam przemo-18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zwykła syrena z własnym zasilaniem taka z allegro za 40 zł ale problem chyba nie twki w syrenie ponieważ sa 3 kabelki plus minus i sygnałowy i plus jest minus też he:) no a na sygnałowym w czasie uruchomienia się alarmu też powinno być napięcie a go nie ma a jak się zmostkuje ten z syreny sygnałowy z plusem to wyje !

 

jeśli się myle to prosze mnie poprawić i coś poradzić !

 

nie moge znaleść centralki od alarmu czytałem na forum że za schowkiem no i paczyłem na gurze podycha pod nic nie ma za wsadzałęm reke też nic nie ma ! pisało też że za zegarkiem rozkeciłem i nie ma nic pusto za zegarkiem ! nie mam już pomysłów gdzie może być ukryta centralka ! jak ktoś się orientuje prosze o porade !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!