Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Montaż zestawu głośnomówiącego Parrot CK3100 w Megane III


Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję w Megane III zamontować zestaw głośnomówiący. Pod względem technicznym wszystko jest dla mnie jasne, bo sam zamontowałem sobie taki w swoim MII. Nie mam pomysłu gdzie umieścić wyświetlacz tak aby był w miarę dostępny i widoczny, ale co najważniejsze, żeby zamontować go bez wiercenia, nacinania czy tym podobnych zabiegów. Będzie to samochód mojego ojca i wiem, że mi chłopina zemdleje w salonie jak zobaczy że coś było wiercone nacinane czy coś takiego, bo ten zestawik to taki prezencik do nowego samochodu i dowie się o nim w momencie odbioru. Dealer go zamontuje ale mam wybrać miejsce i sposób montażu wyświetlacza. Radio jest zupełnie inne i nie da się za bardzo skorzystać z uchwytu, który użyłem w MII.

post-2933-1256131456_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszałek opałek, a może kawałek płaskiego miejsca gdzieś obok szczeliny (jeśli to posiada kabelki) i dwustronna silikonowa taśma klejąca. Taśma po krótkim czasie zamienia się w "spaw". Mam tak mocowany wieszak do gruszki CB, odejdzie razem z kokpitem, sam nigdy ;)

Swój zestaw do "głośnego mówienia" mam na osłonie przeciwsłonecznej, czyli przed sobą na górze ale to zestaw Motoroli bez kabli, zasilany z wewnętrznego aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henki, a jakiego hasła używasz ;) Chyba nie kodu do radia ;) BT trzeba sparować z peryferiami zazwyczaj uniwersalnym kodem: 0000 (cztery zera) No chyba, że masz możliwość na każdym z urządzeń wybrać kod, (jak pomiędzy dwoma telefonami na przykład) to wtedy ustawiasz dowolny ale identyczny kod i w jednym i drugim urządzeniu.

A i może jako ciekawostka, mój tel. Samsung jest sparowany z urz. głośnomówiącym Motoroli, próbowałem tą Motorolkę sparować z drugim fonem SPV, niestety jest to niemożliwe równolegle. Nawet gdy Samsunga brak w pobliżu lub jest wyłączony, to Motka nie chce przyjąć innego fona do obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO fabryczny zestaw handsfree jest zupelnie ok, ma wybieranie glosowe, ksiazke telefoniczna...

Szkoda tylko ze smsow nie odczytuje ;)

 

Co do parowania to prosta sprawa.

Wlaczasz w tel bt, w samochodzie wybierasz poszukiwanie urzadzenia,

wybierasz urzadzenie, pojawia sie haslo, ktore wpisujesz w tel (wyskoczy komunikat) i wsio.

Nastepnym razem jak wsiadziesz z wlaczonym bt w telefonie to po chwili sam sie polaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moby, Wg konfiguratora trzeba dopłacić za "radioodtwarzacz 3D Sound by Arkamys 4x30W CD MP3 Bluetooth z Audio Connection Box " 2000 zł. Nic mi nie wiadomo, aby do zwykłego radia można było dokupić sam moduł bluetooth. Ale może się mylę. Daj znać jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlaczasz w tel bt, w samochodzie wybierasz poszukiwanie urzadzenia,

wybierasz urzadzenie, pojawia sie haslo, ktore wpisujesz w tel (wyskoczy komunikat) i wsio.

O widzisz czyli prawie tak jak opisałem, z ta różnicą, że tu radio jest urządzeniem nadrzędnym i do niego trzeba "sparować" telefon. W tym wypadku obowiązuje kod, który jest niejako narzucony przez BT w radiu.

Henki, W tej NOKI musi być w tym czasie BT przełączony jako ogólnie dostępny, w innym przypadku (ukryty) radio go nie widzi w swoim otoczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mi nie wiadomo, aby do zwykłego radia można było dokupić sam moduł bluetooth.

Za moich czasów (styczeń 2009) można było zamówić w wersji coupe sam BT za równe 500PLN brutto z VAT, co też uczyniłem. Gdzieś w tym dziale jest zresztą wątek na temat tych dodatków do radia, bo jeden zamówił sam BT a dostał jeszcze audio connection box w tej samej cenie, innemu wcale nie chcieli czegoś takiego sprzedać... to były w ogóle fajne, pionierskie czasy, jakby renault właśnie pierwszy model do sprzedaży wprowadzało...

Swoją drogą, nie wiem jak gra ten arkamys, ale chyba warto go brać, bo to zwykłe radio to jakieś pierdki są....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec zamawiał "ciężarówkę", ale nie powinno to mieć znaczenia. Widocznie nie wszyscy sprzedawcy wiedzą bo padła tylko propozycja radio za dopłatą 2 tys, ale radio to u mojego ojca to brzęczy podczas jazdy i tylko pogłaśnia o równej godzinie na wiadomości. Pytanie, czy da się to dokupić i domontować? Bo skoro jest na to osobny numer no to chyba da radę.

 

Czy ktoś może przedstawić fotkę jak wyglądają te przyciski przy kierownicy? Czy mikrofon jest gdzieś widoczny?

 

Kolejna kwestia. Może nie wszystkie telefony są kompatybilne z zestawem renault, bo lista na stronie nie jest obszerna.

lista telefonów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!