Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dzwoniący katalizator, co robić


theSTIG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakiś czas temu zaczoł mi dzwonić katalizator, początkowo myślałem że poluzowała sie obudowa. Niestety rozsypał sie katalizator( Megane 97' 1,6 16V). Chciałbym sie dowiedzieć czy lepiej kupić strumiennice czy wysypać z niego ten syf ?? Narazie brak funduszy na oryginalny katalizator :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie chce zakladac nowego watku, wiec podepne sie w tym miejscu.

Chcialbym sie dowiedziec, jaki wplyw na prace silnika, a takze na jego moc ma stan katalizatora? mam pewne podejrzenie co do swojego - chodzi o to, ze gdy mocniej depnie sie na gaz, mozna uslyszec dziwny, nienaturlany swist pod samochodem - tak jakby mocny i glosny szum. podejrzewac, ze to moze byc cos z katalizatorem, ale pewnosci nie mam. od kiedy pojawil sie ten halas, spadla moc slinika. czasami dostaje takze 'czkawki' przy podjazdach pod gore - szczegolnie na 2 biegu, gdy mocniej sie depnie. wymienilem ostatnio filtr powietrza, olej i swiece...

wielkim problemem jest uzyskanie predkosci 120 km/h.... a o przekroczeniu tej bariery nie ma co mowic. wiem, ze samochod nie jest nowy, ale jeszcze jakis czas temu mozna nim bylo pojechac 140 autostrada, a teraz nic.

prosze o jakies sugestie, pomysly, podpowiedzi....

R. Megane 1.4 RN 96 r.

 

ps) chcialbym jeszcze tylko dodac, ze juz sprawa staje sie coraz bardziej powazniejsza - przy mocniejszym wcisnieciu gazu, zamiast przyspiesznia, megane dostaje czwake i gasnie. jezeli mozecie, to pomozcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrywaj kata. O ile sonde masz przed nim to tylko sie polepszy po za pięknym wzmocnionym zapaszkiem benzyny z rury wydechowej. Fura odetchnie, będzie sie lepiej wkręcać w obroty, będzie żwawsza. Kat sprzedasz na allegro za ok 100zł a przeglądy techniczne zostawiam w Twojej gestii ;-) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie pojade do serwisu w którym pracujesz ;-). Zatkaj butem wydech to zobaczysz jak długo auto popracuje jeśli wydech nie dziurawy. Wtedy auto wcale nie pracowałoby a już zupełnie nie ma mowy o wkręceniu obrotów. Kilka sekund i trup (sprawdź na swoim aucie) a jemu auto pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak. Przytkany katalizator to nie kołek wbity w rurę wydechową. Nie ogranicza on przepływu całkowicie. Z regóły przytyka sie poprzez nadtopienie ceramiki, spowodowane dopalaniem mieszanki w układzie wydechowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!