Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana fotela


zezmen3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem posiadaczem Meganki I ph I jednak jest mały problem, mianowicie chodzi o mój wzrost (troszkę ponad 2m). Ze względu na bezpieczeństwo chciałbym wymienić fotel lub zagłówek. Przy maxymalnie wyciągniętym zagłówku głowę mam nad nim. Może ktoś z was miał podobny problem? Jeśli tak, fotel z jakiego auta polecacie? Może wie ktoś jakie zagłówki pasują od innego auta żeby nie wymieniać całego fotela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zezmen3, tu raczej nie o fotel chodzi tylko szyny go trzymające i mechanizm. Cokolwiek na nich postawisz i tak będzie Ci mało miejsca nad głową. Chyba ze nie masz regulacji wysokości, to może warto przerzucić z innej meganki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Zezmen.Tylko wymiana autka.Niestety jesteś nadwymiarowy.Zagłowki to małe miki.Podjedź sobie na szrot z suwmiarka i za grosze dokupisz nawet z innego auta.Ważne aby średnice prętów były identyczne ale pewnie są.Następnie obcinasz prowadnice prętowe z nowonabytych do potrzebnej długości i po zfazowaniu końcówek oryginału i przyciętych pod katem około 45 stopni zespawać migomagiem aby zachować dokładne przedłużenie.Obszlifować spoiny,pomalować albo naciagnąć cienką osłonke plastikowa i gra.Jeżeli będa za wysokie to aby je włożyć trzeba będzie chyba odkrecić fotele od prowadnic i położyć pod katem.pamietaj ,że prowadnice zagłowk powinny być zagłębione w ramie fotela na około 20 cm po wyregulowaniu wysokości zagłówka.Ja wiem ,że to obniża wytrzymałość konstrukcji ale w zasadzie wyjścia nie masz.Zagłówki wyjmuje się naciskając plastikowe zapadki w pierścieniach na górnym brzegu fotela.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!