Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

3D Sound by Arkamys


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć koledzy.

Jestem nowy na forum, więc chciałbym jeszcze raz serdecznie przywitać.

Poważnie zastanawiam się nad zakupem Megi gt i mam pytanie, czy według Was warto dopłacić za ten cudowny sound system? Z jednej strony dopłata 2tys przy cenie samochodu zbliżonej do 75 tysięcy gdzieś ginie, ale zawsze to coś. Czy ktoś z Was miał z tym do czynienia? Jakie były wasze odczucia?

W innych wątkach czytałem, że Arkamys jakiś super nie jest, ale z drugiej strony nie oczekuję nie wiadomo czego. Teraz jeżdżę z trzema sprawnymi głośnikami, więc i tak będzie dużo lepiej :-P

Z góry dzięki za wszelkie info 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Mam Arkamys i mi on wystarcza. Do tego jest zestaw głośnomówiący (super sprawa). Są osoby które są zawiedzione... ale jeśli nie jesteś fanem car audio (100w głośniki w drzwiach, tuba 1000w z tyłu i wygłuszone drzwi itp. :mrgreen:)))))) a i tak znajdą się osoby którym i to nie będzie wystarczać to raczej się nie zawiedziesz... jeśli bym mial się zdecydować jeszcze raz to bym brał. ( choć nie wiem jak gra zwykły zestaw i jakie ma funkcje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły zestaw pierdzi. W standardzie dostajesz 4 (słownie cztery) głośniki w drzwiach o rozmiarze chyba 13 cm. Tu nawet nie o to chodzi, że nie zrobisz tym dyskoteki na ulicy. Po prostu słuchając odrobinę głośniej niż "cicho" zaczyna toto najzwyczajniej w świecie słyszalnie pierdzieć i charczeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki, rzeczywiście 4 głośniki w nowym samochodzie, to jednak trochę porażka. Octavia, nad którą się zastanawiam, w porównywalnej wersji ma 8. Za 1 500 możesz do niej dokupić Sound System ze wzmacniaczem i w sumie 12 głośnikami, który podobno gra dla przeciętnego użytkownika więcej, niż zadowalająco. (Sorry za mały Offtop) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Zwykły zestaw pierdzi. W standardzie dostajesz 4 (słownie cztery) głośniki w drzwiach o rozmiarze chyba 13 cm. Tu nawet nie o to chodzi, że nie zrobisz tym dyskoteki na ulicy. Po prostu słuchając odrobinę głośniej niż "cicho" zaczyna toto najzwyczajniej w świecie słyszalnie pierdzieć i charczeć.

 

Nie mogę się zgodzić

Zwykły zestaw nie powoduje przesterowania dźwięku. Dużo zależy tutaj od jakości samych plików dźwiękowych mp3 lub audio. Mam najprostszy zestaw i ani razu nie miałem zjawiska "pierdzenia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie zgadzam się z Moby. Ten system jest bardzo słaby. Pierdzi jak cholera bez względu na ustawienia, powyżej głośności na poziomie 28. Fakt, że dużo zależy od jakości źródła odtwarzanego dzwięku, tymniemniej spodziewałem się jednak ciut więcej. Temat był poruszany i zdadzam się, że w dużej mierze odpowiada za to śmiesznie mała średnica głośnika. zaraz odezwą się eksperci od audio więc kończąc i reasumując jest bardzo słabo.

 

Nie wiem jak gra zestaw podstawowy ale jeśli jest tak jak tu czytam to znaczy że lepiej od arkamysa a w to nie chce mi się wierzyć.

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie zgadzam się z Moby. Ten system jest bardzo słaby. Pierdzi jak cholera bez względu na ustawienia, powyżej głośności na poziomie 28.

 

Nie wiem jak gra zestaw podstawowy ale jeśli jest tak jak tu czytam to znaczy że lepiej od arkamysa a w to nie chce mi się wierzyć.

 

Tego nie sugerowałem. Napisałem tylko że u mnie nie pierdzą. Nie słucham "na full". A przy testowaniu nie było tego zjawiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj mam zestaw 4x 15 W z "blutuuuffeeem" i faktycznie pierdzi troszkę choć same opcje w radiu ustawienia, książka tel itd są naprawdę niezłe ale dźwięk porażka, ustaliłem już w serwisie ile kosztowała by mnie wymiana na zestaw 3Dsound by arkbys czyli 8x30W (4 niskotonowe i 4 gwizdki) . Na zamówienie mogą sprowadzić z Francji radio ok 1600 zł + głośniki ok 600zł + montaż 200-300zł. No i zastanawiam się poważnie, jeśli udało by się potem sprzedać ten zestaw co posiadam obecnie np za 600-800 zł to bym się skusił ale kto to kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzwonilem do aso w bielsku i w katowiacach, na razie zamówiłem sobie same głośniki 30watowe na sobotę te same które ma zestaw 3D asound arkmys, dotrą 4 szt ostatnie w Polsce, jak coś chcesz tez to już z Francji będą ściągać ale cena bedzie ta sama, wyjąłem wczoraj stare głośniki z drzwi, wyglądają jak te z lat 80-tych z kasprzaka- masakra-zadnych oznaczeń sybmboli nic. malutkie papierowe badziewia ich cena to 58 zł za sztukę a te nowe są po 120, także nawet to radio co posiadam może się okazać żę wystarczy bo nikt nie wiem w aso ile ma ono mocy, a jak będzie kicha to zamówie to za 1600zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację mogą być lepsze, ale ich większa moć opłaci się jeśli w przyszłości planujesz dodać wzmacniacz, jeśli nie tą są one droższe, a czy będzie różnica z tym samym radiem to niekoniecznie, kwestia do zastanowienia. ja w poniedziałek odbieram autpo z serwisu to zobaczę jak zagrają 30-tki z arkmysa z teoretycznie niższym modelem radia ( na pewnio nie ma ono Audio Connection ale pozatym wcale bym się nie zdziwił gdyby nie było w nim więcej różnic).

 

[ Dodano: 2010-02-13, 16:23 ]

sorki za pisownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze nie zauważyłem żadnej zmiany no może z 10 % na plus i nie charczą tak, ale jakość dzwięku dalej beznadziejna jak ustawi się siłe głosu na jakieś 12-15 to prawie wogóle nic nie słychać przy poziomie 10 jest praktycznie cisza no a powyżej 27 wyłącza się "korektor" w radiu i dzwięk jest bezbarwny, pozatym mam cztery stare głośniki w bagażniku w kartonie i 600 zł mniej w portfelu bo montaz też kosztuje.

 

Ogólnie chciałbym posłuchać zestawu 3D arkmys w salonie oryginalnie zamontowanego w nowym aucie bo zaczynam mieć wątpliwości czy ten zestaw jest w stanie wiele więcej wycisnąć z tych głośników które montują i które ja kupiłem lepszych reno nie montuje sprawdzałem w systemie w reno . Myślę że nie obejdzie się bez wzmacniacza i głośników pożądnych wmontowanych w tylną półkę bagażnika, ale z tym trzeba zaczekać do końca gwarancji, bo wprowadzenie nawet w aso kabla z napięciem od akumulatora dla wzmaka = utrata gwarancji.

pozatym maskownice na wysokotonowe pod spodem są puste ale nie chce mi sie wywalac kolejnych 100zł + 100 za montaż bo co to zmieni.

 

Więc doradzam- dobrać głośniki w sklepie pożądne 4 szt + 2 gwizdki wymienić w drzwiach te 15 W i to już nie musi być robione w reno a po gwarancji dołożyć wzmacniacz.

Mam też reno II - 3 letnie i tam fabryczne radyjko z 4 głośnikami 30watowymi gra naprawdę super ale napewno w megane II są większe głośniki i dużo lepiej pomyślano nad miejscem (przestrzenią) w drzwiach, także dają ładny pomruk i czysty basik- nie ma problemu z brakiem mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w megane II są większe głośniki

w MIII jak i w MII sa 13cm glosniki

a jesli zamontujesz sobie gwizdki na podszybiu uslyszysz znaczna poprawe sopranow.

Ja u siebie odlaczylem tylne glosniki i pociagnalem z nich sygnal do aktywnego subka i gra bardzo zadowalajaco :)

bo wprowadzenie nawet w aso kabla z napięciem od akumulatora dla wzmaka = utrata gwarancji

nic podobnego, przeciez robione w ASO to dlaczego niby utrata gwarancji ? Mi zamontowali subek bez problemow i utraty gwarancji nie mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!