Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

3D Sound by Arkamys


Rekomendowane odpowiedzi

Zamontowałem ostatnio DLS B6 16cm zestaw i porównywałem z oryginałem , bez wygłuszenia nie ma prawie żadnej różnicy, radia w Megankach są strasznie słabe do tego fabryczne wygłuszenie i konstrukcja drzwi jest do kitu. Ogólnie ot albo robić wszystko albo nic bo szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy też jakie radio ma się w serii, jeśli podstawowe to rzeczywiście moc jest mała, Arkamys już jest 'mocniejszy' (w Meg III podstawa miała 20W, Arkamys 40W, BOSE to juz inna bajka bo radio inne i wzmacniacz).

Zgadza się, że bez wygłuszenia wymiana głośników nie daje za dużo, ale to przy zakupie głośników zawsze mówią nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, karolaa napisał:

Kup głośniki AudioSystem , usłyszysz różnice

Zastanawiam się właśnie nad audio system16cm lub focal16cm  megi3 hatchback? dodam że wzmacniacz to sl1000. 4Ohm a głośniki audio system niby 3 Ohm jak to się ma do tego mac? to na przód chce dać a co dalej nie wiem myślałem o zestawie bosse ale podobno audio system i focal lepszy będzie wraz z wzmacniaczem , nie spieszę się z wyborem całego grajka bo bagażnik to raczej odpada suba dać chyba że coś 20 cm głośnik największy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej to będzie wygłuszyć porządnie drzwi, dokupić radio BOSE (150pln), wzmacniacz BOSE (150pln) dorobić wiązke, i już będzie spora poprawa

Dolby prologic z tego się nie wyciśnie.. ale zależy kto ma ile do włożenia w poprawę dzwięku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie najlepiej zrobić wygłuszenie wszystkich drzwi. A potem decydować co dalej. Bo może dużą ilość osób zadowoli to co się zmieniło na +

O bose wzmacniaczu nie ma jakiś super opini, że nagle radio gra nam nieziemsko. Nie ma tego efektu wow. Ale to opinie które zaciągnąłem przed moją przeróbką. Każdy ma inny słuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć

 

z racji na fakt, iż posiadam totalnie podstawowe radio chciałbym je wymienić na takie z wersji BOSE. Wygłuszenie drzwi już wleciało ale noszę się jeszcze z dorzuceniem wzmacniacza stąd chęć podmiany radia. Pytanie moje brzmi - czy w radiu jest zakodowany przebieg? coś może się poprzez radio nadpisać w samochodzie? (pamiętam, że w liczniku jest przebieg zapisany). Rozkodowanie radia nie wydaje się niczym trudnym. Ponadto czy muszę (posiadając podstawowe radio bez pokręteł) dokupić wyświetlacz mozaikowy czy bez niego też zadziała ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć Panowie. 

Podpinam się pod ten stary temat, podmieniłem standardowe radio w Meg III na wersje Arkamys. 

Ustawiłem Clipem config na taki jak potrzebuje (AUX1/CDC0/SUB0 oraz NAV1/AMP0/BOX1).

 

Problem mam taki, wygląda mi na to, że nowe radio jest z anglika, bo w opcjach audio Arkamys'a jak chce ustawić dźwięk tylko pod kierowce, to mi pokazuje , że on siedzi po prawej stronie 😉,  i faktycznie dźwięk jest optymalizowany do tej lokalizacji.    

 

Pomóżcie proszę - gdzie to się da przestawić ? (bo zakładam, że się da 😉 )

20231229_154525.jpg

20231227_164549.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno da się to zmienić programem ELM 327 z programem ddt4all. W konfiguracji radia jest zakładka ze wskazaniem miejsca kierowcy. Clipa nie mam i nie znam ale powinno też gdzieś być, poczekaj może ktoś podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!