Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sprawdzenie samochodu


Mad2Max

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostatecznie zdecydowałem że pojade zobaczyć auto z tego ogłoszenia

 

http://otomoto.pl/renault-scenic-klimatyzacja-C10492807.html

 

i mam w związku z tym kilka pytań

 

1. Auto ma ksiażkę serwisową, jak szukać w niej nieścisłości?

2. Próbowałem wygoglować ASO Renault w okolicy Sochaczewa i niestety nic nie znalazłem.

W odległości 3-4 kilometrów jest tylko stacja kontorli pojazdów ale tam nie sprawdzę

chyba auta po numerze VIN? Czy można zrobić to telefonicznie ?

3. Może ktoś poleci warsztat w Sochaczewie lub Żelazowej Woli w którym w okolicach 16-17 można by było sprawdzić samochód.

 

Mam nadzieje że was nie zanudziłem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Auto ma ksiażkę serwisową, jak szukać w niej nieścisłości?

Sprawdź czy książka nie jest dużo młodsza od auta - z tyłu albo gdzieś w środku będzie data produkcji.

Odnośnie tego modelu napisze tak: nie napalaj się. Sprawdź jak wygląda podłoga z tyłu bo mi coś klapa nie pasuje przy lewej lampie, poza tym nakładka na tylny próg bagażnika jest zielona (z phI). Antena urwana, korek na zbiorniczku wyrównawczym nie jest oryginalny, delikatnie pisząc. Z tyłu ma wkręcone ucho do holowania :mrgreen: Prawie podstawowa wersja Scenica, są lepiej wyposażone, a ten nie ma nawet radia. Nie odradzam, ale bądź czujny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył raczej napewno był walony-jakoś dziwnie jest poskładany, odstaje klapa, próg bagażnika nie jest oryginalny, zdeżak też jakoś niezbyt dopasowany. Jeżeli przebieg auta jest 170 tyś.km, to napewno był cofany licznik-widać po zużyciu kierownicy, pedałów, gałki zmiany biegów, ciekawe tylko ile ma cofnięte?

Radzę się dobrze przyjżeć i obadać wszystko bardzo dokładnie, na oględziny najlepiej wziąść jakiegoś fachurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi ale i tak na razie nieaktualne.

Miałem jechać dzisiaj ale facet który odbiera telefon nagle okazał się ojcem właściciela , syn w delegacji i nie wiadomo kiedy będzie :mrgreen:. Samochodu bez obecności syna nie chce pokazać.

Mam się dowiadywać.

 

[ Dodano: 2009-11-14, 23:58 ]

Witam

Następne auto do obejrzenia.

http://otomoto.pl/renault-scenic-C10125241.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz dokładnie na progi, mi coś szczelina między lewymi drzwiami nie pasuje przy samym progu coś jest nie tak. Nosek na przedniej masce albo brudny albo ruda atakuje. Zdjęcie z tyłu trochę dziwne - dlaczego nie zrobione na równym - w takiej pozycji nie można twierdzić pasowania tyłu - może specjalnie tak ustawione autko. Z LPG to trochę mało ma przelatane, sprawdź dokładnie LPG jak był serwisowany i ew. przejedź się do jakiegoś gazownika niech go przejrzy.

 

Nie odradzam ale coś mi tu śmierdzi - do sprzedaży samochód się myje a tu brudny, czyżby coś do ukrycia :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten pierwszy dużo większy przebieg, ja w swoim mam 190 tyś i kierownica nie jest tak zmasakrowana.

drugi przede wszystkim silnik to 1,6e 8V 90 koni, chyba że ma tylko listwy z oznaczeniem starego silnika (dlaczego?)

lusterka powinny być w kolorze nadwozia. Z przodu brak oczka do holowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!