Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Nogi pasażera i Twoje własne bardzo tłumią wysokie częstotliwości, stąd miejsce na głośniki wys.tonowe przy szybie.
to raz. A dwa to, że wysokie częstotliwości za jeki odpowiadają te głośniki rozchodzą się kierunkowo, tak więc będą słyszalne gdy schylisz głowę. Wyżej już b. słabo. Dlatego też miejsce na nie jest wyżej.

 

[ Dodano: 2009-11-26, 17:10 ]

No właśnie chodzi o to, że nie mam głośników żeby tam podłączyć
nie masz żadnych w samochodzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Np. radio 4x45 i mam 6 głośników dwa tweetery, dwa 50W w drzwiach i dwa 60W w tylnej półce (pisze o mocy RMS )

Ale że radio niby też tyle w rms ciągnie w aucie ? :mrgreen:

 

Pzd :P

 

Ps. Wcześniejszy post nie dokładnie sformułowałem, chodziło mi to, że jeśli już pod samo radio mają być głośniki - to lepiej kupić zestaw odseparowany np marki helix, bo te w miarę sobie pod samym radiem radzą. (co nie oznacza, że nie przydałby się też pod nie wzmak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Np. radio 4x45 i mam 6 głośników dwa tweetery, dwa 50W w drzwiach i dwa 60W w tylnej półce (pisze o mocy RMS )

 

To Ty Kolego chyba z domu ciągniesz prąd żeby zasilić to radio? :mrgreen:

Znasz się trochę na elektronice/elektryce? Jeśli nie to poszukaj w googlach ile RMS-u może mieć radio w samochodzie z instalacją 12V (skoro piszemy o mocy RMS) :P

I mam takie pytanie, jak udało Ci się tak dokładnie określić moc głośników?Czy jest to wniosek po przeczytaniu naklejki?Na ilu omach? Toż to KUPA mocy :P

 

Wcześniejszy post nie dokładnie sformułowałem...

...(co nie oznacza, że nie przydałby się też pod nie wzmak)

 

Co racja to racja ;-)

A skoro już rozmawiamy o CA- Tweetery Magnat,drzwi 165mm Blaupunkt z serii Gtc Mystic ile dobrze pamiętam model "662"(rzeźbione żeby weszły;-) ) z odseparowanego zestawu,napędzane wzmacniaczem-starociem, dziury z tyłu(okolice półki,hatchback) pozostawione jako otwory bass reflexu bo i tak nic w nich dobrze nie zagra, w bagażniku skrzynka,w skrzynce 2x15' od Alpharda modelu nie pamiętam, niestety na 8 omach i staroć od Carpowera. Jednostka napędzająca to na chwilę obecną Blaupunkt London MP37 i chyba tak już zostanie ;-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra przewody na podszybiu sprawdzone, są połączone z radiem więc jest dooobrze :-) Teraz wystarczy dobrać głośniczki i radyjko. Mam jeszcze pytanie czy jak zamontuje 16 cm głośniki w przednich drzwiach to (jeśli się da) montować tą orginalną maskownice do głośników, czy trzeba wymyślić coś innego? bowolałbym żeby było przykryte tak jak jest teraz tą maskownicą, ale czy nie będzie pogorszenia dźwięku jak coś....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema sensu wkładać tam 130 mm ;-) Jak już robisz to zamontuj 165 mm,fakt że trzeba trochę rzeźbić (ja użyłem szlifierki kątowej ;-) ) i włożyłem w to trochę pracy (z godzinę?) i mam 165 mm pod fabrycznymi maskownicami- a maskownice ori zostały tylko dlatego że zmodzenie czegoś co fajnie wygląda nie jest wcale proste, a pozatym jak nie widać co tam siedzi to nikogo nie kusi żeby wybić szybę i próbować wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamilf właśnie o to chodzi, żeby nik się nie zainteresował za bardzo :-), a przy okazji fajnie jak ktoś wsiada myśli, że masz jakiś słabe głośniki schowane pod atrapami a one naprawde dają rade :-)

19Urban94 prześlij te zdjęcia będe wdzięczny, a właśnie dziś pokręciłem się troche po sklepach i zastanawiam się nad zestawem firmy Clarion.

A mianowicie radio Clarion CZ209ER http://allegro.pl/item823743409_clarion_cz...09eg_sklep.html (cena w Toruniu w Media Markt 489 z USB)

I głośniki Clarion SR-Q 1720S http://allegro.pl/item832780383_clarion_sr...fv_rzeszow.html (w Toruniu w Media Markt te same głośniki + tweetery cena około 170 są też używane za 70 na allegro, ale trzeba dobrać jeszcze jakieś tweetery)

Do tego chce kupić mate wygłuszającą tylko którą mam wybrać jak myślicie zastanawiam się nad:

http://allegro.pl/item822324341_mata_piank...oprzylepna.html

lub

http://allegro.pl/item834432136_wygluszaja...czna_50x50.html

 

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie tak to właśnie wygląda, niby seria, a w rzeczywistości jest czym zagrać ;-)

Co do "zestawu", radio jak radio- większość ma teraz USB,osobiście Clariona nie uważam, pomimo, że jest to znana marka, chodzi o kwestię odsłuchu, osobiście stawiam na Blaupunkta i Pioneera.

Co do głośników to lepszym wyborem chyba byłby odseparowany zestaw,ale to też kwestia gustu ;-)

A tymi piankami to co Ty chcesz wygłuszyć? Drzwi? Dość ciekawy pomysł, zazwyczaj używa się do tego mat bitumicznych lub taśm dekarskich,a nie gąbki ;-) Szczególnie uważane przez car-audio'wców-amatorów są te z marketów budowlanych(cena :-) ), takich marek jak Soudal chociażby -sam mam takie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz pianka była pomysłem :-) jak sam zauważyłeś dość hmm.... ekstrawaganckim dlatego napisałem na forum i byłem ciekaw co wy na to :-) no to najwyższy czas wybrać się do marketu budowlanego :-)

 

Aha co do radia to chciałbym żeby podświetlenie było takie jak zegarów nie żadne niebieskie :-) jak powiedziałem kolesiowi że z innym podświetleniem nie kupie to jakoś się tak gdziewnie na mnie spojrzał :-) może kupie głośniki używane z allegro zamiast nowych ten sam model) a wtedy tweetery osobno :-)

 

jak myślicie taka mata dałaby rade?

 

http://allegro.pl/item820918761_elastyczna...na_25x50cm.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dałaby rade?

pewnie tak, tylko nie wiem czy nie taniej wyjdzie na przykład w OBI,trzeba by policzyć,ja jak kupowałem jakiś czas temu to zapłaciłem z 50 zł jak dobrze pamiętam tyle że za taśmę w rolce a nie arkusz.

Pianka raczej na 99% nic nie da,nie widzę dla niej sensownego zastosowania no może oprócz wyklejenia nią wewnętrznej komory drzwi(tam gdzie chowa się szyba),tylko ciekawe czy to cholerstwo nie chłonie wilgoci bo jeśli tak to więcej byłoby z tego strat jak pożytku ;-)

nie na swoich

tak jest zdecydowanie najlepiej i najtaniej ;-)

A jeśli chodzi o radio to może warto pomyśleć o takim Blaupunkcie jak mam ja?Cena śmieszna (rok temu dałem za nie 300zł w promocji w Media markt), ma ponad 4000 kolorów podświetlenia więc można sobie wybrać jaki się chce. Model radia MP37 LONDON, ale były też wyższe modele ze zmiennym kolorem wyświetlacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze ale z tego co widze na allegro (no chyba że już ślepy jestem :-)) to niema wyjścia USB :-) no ewentualnie można by podłączyć telefon przes słuchawki a potem przejściówe AUX ale to kupa kabli w kabinie i kombinacji a USB to pendrive podłączyć i działa :-)

będe się musiał do marketów budowlanych wybrać i popatrzeć co mają ciekawego :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ma USB niestety, ja pod aux-a podłączam n95 8gb,kabelkiem 2xjack i mnie to wystarcza,zawsze można też nagrać płytkę z mp3,ale to już co kto potrzebuje, jak pisałem były wyższe (droższe) modele ze zmiennym kolorem podświetlenia ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!