Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Złe podłączenie wzmacniacza ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj dostałem wzmacniacz firmy no name :mrgreen: wiem ze jest w 100 % sprawny bo używał go szwagier w swoim aucie, gdy podłączyłem wsystkie kable i głośniki by sprawdzić okazało sie ze nie ma żadnej reakcji, zapaliła się tylko dioda na wzmacniaczu, mam radio JVC KD R401 kable podłączyłem następująco :

 

Gruby czerwony od akumulatora do B+

Niebieski sterujący od radia do REM

Masa (mase podłączyłem koło tylnej lewej lampy) do GND

 

jaka moze być przyczyna ze wzmacniacz nie reaguje ?

zły kabel sterujący ? ( przeważnie niebieski z białym paskiem)

zle podłączona masa ?

 

Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie

Mam ten sam problem ale z podłaczeniem aktywnej skrzyni basowej .... HELP

 

[ Dodano: 2009-11-25, 18:31 ]

Gdzie w megane 2003r classic podłaczyć kabel sterujacy (niebieski) REM z subwoofera aktywnego ?? +12 podłaczone sygnałowe też , uziemienie także .. pomocy !!!!!! krew mnie zalewa

 

[ Dodano: 2009-11-25, 18:40 ]

Czy może takowego kabla nie byc w kostce ?? co mi możecie poradzić? .. ach jak miałem audi wszystko było inaczej.... :roll:

 

[ Dodano: 2009-11-25, 18:46 ]

I jak zmienić żeby radio mimo wylaczonej stacyjki grało nadal ,

 

[ Dodano: 2009-11-25, 18:49 ]

Skąd wziąć Remote do sterowania wzmacniacza znaczy sie napięcie +12V które włącza wzmacniacz razem z Radiem? Podłączyć się pod przewód sterowania Anteną automatyczną czy może znalacie inne źródło dla Remote?

POMOCY :shock:

 

Polecam ponowną lekturę regulaminu forum odnośnie pisania jak i cytowania postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyć się pod przewód sterowania Anteną
w oryginale jest koloru niebieskiego.
I jak zmienić żeby radio mimo wylaczonej stacyjki grało nadal ,
odradzam!!! radyjko pomimo wyłączenia może pobierać większy prąd przez co pewnego pięknego poranka możesz nawet drzwi z pilota nie otworzyć
wzmacniacz nie reaguje ?
no ale dioda się świeci?? to reaguje czy nie??

kolego olech90, od kiedy 1.4 Eco ma 75 KM?? robiłeś coś przy silniku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już działa :-) odłączyłem wszystkie kable od wzmacniacza radia i akumulatora i podłączyłem na nowo, wymieniłem bezpiecznik przy wzmacniaczu i wszystko gra tak jak chciałem :-)

 

Dzieki Wielkie Pozdrawiam :-)

 

 

Znalazłem jeszcze jednem problem mianowicie gdy scisze radio i dodam gazu to słysze w TUBIE obroty śilnika. Jak temu zaradzic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje też 2 inne opcje Kolego Techniacz ;-)

1.Może po prostu kable sygnałowe (czyżby CHINCH? ;-) )są "marnej" jakości, czyli ekran w nich jest do ... niczego i kable zbierają zakłócenia (to najczęstsza przyczyna).

2.Podejrzewam że masę wziąłeś Kolego olech90 z bagażnika, spróbuj zmasować radio i wzmacniacz razem- minus z radia podłącz do minusa wzmacniacza, jeśli nie pomoże minus wzmacniacza podłącz bezpośrednio do akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!