Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problem z radiem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

jestem posiadaczem Meganki z 2003 roku, jest w niej zainstalowane radio seryjne, problem polega na tym, iz gdy pogoda sie zmienia, inaczej mowiac popada, badz zrobi sie wilgotno radio przestaje grac.oraz na wyswietlaczu wszystko znika. Dodam, ze wszystko wraca do normy przy pieknej pogodzie. Jezeli ktos wie, co jest przyczyna problemu, prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum jestem po raz pierwszy. Od miesiąca jestem właścicielem Scenica 2004 1,5 dci ( sprowadzona z Francji). Podczas wymiany żarówki w lewym reflektorze wymontowałem akumulator i radio przestało grać. Kodu nie miałem więc zdobyłem go w ASO. Wprowadzając kod popełniłem jakiś błąd i wyświetla mi ERROR. Po jakimś czasie zeruje się i pierwsze zero miga, jednak próba wprowadzania kodu nie wiedzie się: wyświetla ERROR. Co z tymzrobić ? Wszystkim życzliwym dziękuję za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem, ale przymierzam się do odpięcia klemy jak tylko będę miał trochę czsu na wizytę w garażu.

 

[ Dodano: 2007-05-20, 21:49 ]

No i po próbach.... Ani 15 min, ani 40 nie dało nic poza wyświetlaniem "ERROR". :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety fabryczne radia resetują się na włączonym zasilaniu. Odpinanie akumulatora nic nie daje. "Error" wskazuje raczej na jakieś uszkodzenie niż na zły kod. Przy blokowaniu radia po wpisaniu niewłaściwych kodów wyskakuje raczej napis "CODE".

ryczyk, dużo znajdziesz na www.elektroda.pl - forum- radia samochodowe. Trzeba tam niestety nauczyć się szukać. Wpisz np. numer modelu z naklejki na radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam przetłumaczoną instrukcję. Niestety, po trzykrotnym błędnym wprowadzeniu kodu radio blokuje możliwość dalszego wprowadzania cyfr: wyświetla ERROR. Należy, po uzyskaniu, w miejscu ERROR, czterech zer(pierwsze miga) wprowadzić pierwszą cyfrę kodu i .... odczekać taką ilość czasu :1,2,4,8,16,32..... (i tak dalej) minut. Ilość ta zwiększa się zależnie od ilości prób wprowadzania kodu bez odczekania żądanego czasu ! Ja próbowałem kilka, no może kilkanaście razy więc co mnie czeka ? Tak jak powiedziano mi w ASO : może miesiąc.... :mrgreen: Niestety za niewiedzę(głupotę) trzeba płacić. Niekoniecznie pieniędzmi. Pozdrawiam wszystkich. :roll:

 

[ Dodano: 2007-06-05, 17:20 ]

:lol: Radio "gada"! :lol: I to bez wizyty w serwisie! Zainteresowanym szczegóły podam mailem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

Witam,

Mam problem z radiem w Megan II radio fabryczne ze zmieniarką, i działało świetnie, ale ostatnio odłączyłem akumulator i musiałem kodować od nowa (kod mam z ASO) no i pod czas kodowania wyświetlił się "ERROR". Zostawiłęm je na noc i nic, odłączyłem akumulator bez efektu, zadzwoniłem do ASO i powiedzieli żeby wcisnąć równocześnie przyciski 2 5 i Power, ale to też nic nie pomogło.

 

Może ktoś wie co to może być i co z tym zrobić?

Wiem, że ktoś pisał już o tym, ale u mnie te metody nie działają.

 

Przeniosłem do istniejącego. Zapoznaj się z postami wyżej. - lepper_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może wpisałeś zły kod i wtedy pojawia się ERROR i trzeba poczekać przy włączonym zapłonie odpowiednią ilość minut :mrgreen: ... jest to gdzieś na forum opisane ... czas ten wydłuż się przy kolejnych nieudanych wprowadzeniach kodu ... przy którejś z rzędu (nie pamiętam której) próbie trzeba już jechać do ASO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!