Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

włączający się alarm


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem. Kiedy dzisiaj wsiadłem do mojej meganki włożyłem kluczyk i próbowałem odpalić spotkało mnie coś dziwnego... Przy przekręcaniu na ostatnią fazę włączył mi się alarm. Samochod mam od listopada 2006 i zimą zdarzało mi się to bardzo często. Myslalem ze to akumulator, ale teraz juz nie jestem tego pewien. Wtedy były spadki temperatury wiec było to możliwe ale teraz....

Najciekawsze jest to że po włączeniu alarmu nie można go wyłączyć kluczykiem. Jest tylko jeden sposób żeby to zrobić... Muszę podnieśc maske i dotknąć palcem klemy!!!!!! Inaczej nie da się tego wyłączyć. Pomożcie mi bo juz nie wiem co to jest. Powiem tylko ze akumulator jest raczej ok, bo jak odpalam samochod to bez zajakniecia odpala...

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego że musisz mieć uziom ;-) A tak na serio, to wyczyść i przesmaruj czymś klemy i połączenia masy. Alarm może załączać się w wyniku zbyt dużego spadku napięcia i świruje. Podczas odpalania nie masz załączonych świateł, wciśniętego hamulca, wrzuconego wstecznego, załączonego ogrzewania tylnej/przedniej szyby lub czegoś innego co powodowałoby duży spadek napięcia? Posprawdzaj i popsikaj jakimś kontaktem styki bezpieczników w komorze silnika. Na początek może wystarczy. I napisz o efektach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód jest na luzie. Światłą wyłączone. Ogrzewanie czegokolwiek powyłączane. Jutro przeczyszcze klemy i zobaczymy co z tego wyjdzie. Już nawet wyłączyłem sobie syrene bo mnie denerwowało dzisiaj że prawie przy każdym odpalaniu wyło. Ale dziwne bo pare miesięcy chodzilo ok i nagle problem znowu wrócił.... Zobaczymy jutro co z tego wyjdzie.

 

[ Dodano: 2007-05-23, 12:26 ]

No to wyczyściłem sobie w sobote klemy i jak narazie jest ok. Zobaczymy jak długo to wytrzyma. Chciałem jeszcze odkrecić plecionke od karoserii i wyczyścic ale nie mogłem do tego dojść. Jak sie powtórzy to dołoże jeszcze jeden przewód i przykręce do akumulatora i gdzieś do silnika bo innego pomysłu już nie mam. Poczekamy zobaczymy:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!