Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Różne rodzaje skrzyń biegów do F3R?


Szczawik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy są jakieś różnice pomiędzy skrzyniami biegów do 2.0 F3R?

Ostatnio gdy chciałem kupić do swojego, to sprzedawca się pytał jaki mam kolor obudowy/dekielka.

Są 3: Czarny, biały i zielony.

Faktycznie zauważyłem,że w Lagunie 2.0 posiadam z czarnym deklem, a w Megance 2.0 posiadam zielony dekiel.

I teraz mam pytanie: Jakie są różnice pomiędzy tymi skrzyniami i czy zielona pasowałaby zamiast czarnej :mrgreen: Pozdrawiam

 

[ Dodano: 2009-11-26, 21:37 ]

Jak zwykle nikt nie jest w stanie pomóc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem zielony,ale wiesz dekielek mozna zmienic,,,,wazny jest symbol chyba f3r ma JC5

 

,jak chcesz to dam ci namiar na goscia co naprawia skrzynie renault i daje gwarancje i bierze uszkodzona twoja,,,wysylka na cala europe,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F3R może mieć skrzynię JC5 lub JB3 - nie było reguły, chociaż sceniki dostawały raczej JC5

 

najważniejsze abyś miał skrzynie o podobnym oznaczeniu, bo w ramach jednego modelu były różnice w przełożeniach, czasem nawet spore przez co na nowej skrzyni auto może mieć inne odejście i osiągane prędkości

 

poszukaj na forum, kiedyś dawałem rozpiskę skrzyń biegów i przełożeń dla poszczególnym wersji

 

nr skrzyni to np JB3 XXX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Ponarzekać trochę i pomoc się od razu znajdzie :-) Dzięki :-) Znaczy mi z tymi kolorami dekielkow to chodziło,że wlaśnie inny kolor, to różnica w przelożeniach. Tak przynajmniej słyszałem. Jutro wyjmuję skrzynię z Laguny. Po pierwszysch oględzinach zauważyłem,że jest pęknięta w 3 miejscach,są dziury i wylał się olej. No i coś gruchocze w środku w mechanizmie różnicowym. Ciakawe co tam się porobiło i czy da naprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczawik, wszystko to było już kilka razy na forum pisane, po prostu nie umiesz szukać na forum (lub nie chcesz) i stad to twoje narzekanie, bo nie zadałeś sobie trudu by dotrzeć do informacji już istniejącej - na przyszłość lepiej się postaraj :-)

 

jak poszukasz na forum to dowiesz się, że były też różne obudowy skrzyni (kołnierze - tak to chyba się fachowo nazywa) w obrębie jednej rodziny skrzyń (np. JB3) oraz pewne różnice np. źródło sygnału dla prędkościomierza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem rzetelnym użytkownikiem i powiem,że szukałem na forum, ale jak się coś w SZUKAJ wpisze jakies haslo, to często wyskakują rózne tematy, które mnie nie interesują. Dlatego po przeczytaniu chyba ze 30 postów stwierdziłem,zę nie da rady, trzeba zapytać..............

 

Aaaaa i jeszcze jedno, własnie soe dowiedziałem,że skrzynia biegów musi pasować do odpowiedniej miski olejowej w silniku.Są ponoć jakieś różnice pomiedzy miską aluminiową a stalową.Różnią się jakimś wycięciem na skrzyni biegów. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!