Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

sciagacze pasow przod


Rekomendowane odpowiedzi

auto 3letnie, czlowiek myslal ze tego typu rzecz bedzie dzialac bez problemu (w 21letnim r5 sciagacze robia jak nalezy). sprawa ma sie tak - jak wyciagne troche pas, to sciaga bez problemu. ale jak wyciagne na tyle zeby sie zapiac, to wciagnie z pol metra, a reszte musze mu 'podac'. do tego przy wiekszych predkosciach czy wybojach (a o te u nas nie trudno;-), cos grzechocze z okolic slupka-napinacza. nie ukrywam ze wqrwia mnie to nieprzecietnie. same napinacze dzialaja ok. jakas sugestia, da rade to samemu fixnac, czy lepiej przy pasach nie grzebac i pojechac do aso i wydac ciezka kase...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

przyjdzie wiosna to sie tematem zainteresuje, na razie nawet nie mialbym gdzie tego zrobic. sprawdze za wczasu ceny i w aso i prywatnie. a gadanie ze ten typ tak ma mnie nie przekonuje - sciagacz pasa pasazera robi swoja robote jak nalezy. to logiczne ze pas kierowcy jest czesciej uzywany, zwlaszcza kiedy kierowca jezdzi czesto sam i mechanizm sie wyrabia. a grzechotanie w slupku bierze sie z mechanizmu regulacji wysokosci pasa, najwyrazniej ktos uzyl brutalnej sily o jeden raz za duzo i sie mechanizm lekko rozpier... dzialac dziala, ale grzechocze, co przy dluzszej trasie po naszych wspanialych polskich drogach bywa bardzo upierdliwe celujac w lewe ucho. wczesniej w r5 tez tak mialem - grzechotal bolec zamka drzwi... widac zmiana auta na o 19 lat mlodszego nie moze byc idealnym rozwiazaniem;-)

 

no nie, kolejne auto z ta przypadloscia i to z 99roku? mialem przez 3 lata r5 z 85r, 230k na liczniku, a pasy wciagalo jak zloto! kiedys jednak robili lepsze samochody;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rok w ta czy w tamta, praktycznie zadna roznica. ale kilometrow troche narobione, to i pewnie pas sie uzywal zdrowo. co nie zmienia faktu, ze robiac coraz to nowsze bajery zamiast dbac o to zeby chociaz mialo to wytrzymalosc taka jak stare mechanizmy, to ja jeszcze obnizaja, pewnie przez wiekszy stopien skomplikowania konstrukcji. anyway, jak sie odkuje to kwiecien/maj pewnie to rusze. na razie szykuje kolpaki na wiosne;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam przy mechaniźmie zwijania jest plastikowe prowadzenie pasa , które ulega wyłamaniu lub wypieciu z uchwytu.

Proponuje zdjęcie plastiku dolnego słupka aby dostać się do mechnizmu,przesmarować teflonem w areozolu mechnizm zwijacza i sprw. tą plastikowa prowadnicę.

Wyczyścić górną klamrę pasa (gdzie jest regulacja wysokości )na jej bięxni zbiera się brud,który chamuje pas przy zwijaniu.

Takie objawy zostały usunięte w Scenicu I phII 2002 teraz pracują jak nowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyścić górną klamrę pasa (gdzie jest regulacja wysokości )na jej bięxni zbiera się brud,który chamuje pas przy zwijaniu.

 

Wytargałem to dzisiaj i masz racje to właśnie ta górna klamra hamuje pas... wyczyściłem ją ale w dalszym ciągu nie zwija tak jak powinno, nie wiem jak sobie z tym poradzić, chyba jednak czeka mnie wymiana zwijacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

powiedzcie jak dość bez problemu aby sprawdzić co z napinaczem pasów.

w mojej meganie 2000 rok, pas od kierowcy niezbyt się zwija. muszę go popychać. co to może być? zapewne coś się wyrobiło i nie ma siły ciągnąć. chce to sprawdzić i zastanawiam się jak zdjąć boczny plastik aby się tam dostać. nie sprawdzałem jeszcze dokładnie, ale zanim się zabiorę może mi ktoś coś podpowie? są tak jakieś śruby czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!