Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane II RS


jeebs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem Marcin. Przymierzam się do zakupu Meganki II w wersji RS.

Znalazłem takie coś

http://otomoto.pl/renault-megane-ii-sport-...-C10171657.html

Co myślicie na temat tego samochodu? Ceny? itp...

Do tej pory jezdze Laguna 2,0 T i chce zmienić na coś "z jajem" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczne auto, poniewaz auto ma marne fotki nie bardzo widać co z blacharką. Ale.......

Sprawdź kto sprzedaje auto - DECAR czy Pan Daniel Ziemski jako osoba fizyczna.

Sprawdź dokładnie czujnikiem wszystkie elementy włacznie z dachem i progami. Kiedyś widziałem na blacharni pięknego scenika z solar dachem. Dach był pogięty przy szybie, drugi leżal obok. Po miesiącu auto wylądowało w DECAR-wym komisie i w opisnie nic nie było, że wymienili dach. Dlatego ja osobiście radzę uważać. Wiem, że serwis mechaniczny ma czujnik lakieru. Poproś, żeby Ci pozyczyli i pomierz nim tę megankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To DECAR dealer Renault. Dostałem od nich nr VIN. Kolega sprawdził. Auto ze Szwajcarii. Lekko uderzone z przodu. Wymieniony zderzak i prawa lampa. Maska malowana. Boję się, że to auto demonstracyjne było więc... każdy kto wsiadał to gaz w podłogę na zimnym silniku :-). Ale dobre to, że auto na gwarancji jeszcze do 25-04-2010 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czyli trochę opis i peany sprzedającego rozjeżdżają się z rzeczywistością. Bo taki stuprocentowy bezwypadek to jednak nie jest. Ciekawe czy przy tej kolizji wywaliły poduchy. Choć z drugiej strony, jeśli wóz był naprawiany w ASO, to jest szansa że poskładali go tak jak trzeba i z części nowych, a nie szrotowych. No a co do drugiej Twojej obawy, że ktoś pałował silnik, to cóż, nie czarujmy się. Takiego samochodu nie kupuje się po to, by spokojnie pykać sobie 70 km/h z rodziną. :-) Sam też raczej nie będziesz nim poruszał się zgodnie z zasadami eco-drivingu. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym autem jest jeden problem. NIe sprawdzisz czy były lakierowane błotniki bo są plastikowe. Pomierz miernikiem grubośc lakieru klapy, będziesz wiedział czy wymieniona czy szpachlowana i przedni pas. Będzie wiadomo czy też był wymieniany. Wartośc dla pasa powinna byc poniżej 100. Jeżeli auto dostało w CH gonga, to może to byc jedyny powód, że właściciel sie go pozbył. Zresztą w dokumentach auta będzie informacja o ostatnim włascicelu.

Dopytaj, kto naprawiał auto i jaka jest gwarancja na naprawę.

Jeśłi auto jest z CH to kto je sprzedaje - DECAR czy handlowiec jako osoba fizyczna? Dopytaj. Ja wiem, że DECAR to ASO, ale oni nie bawią sie w import samochodów używanych, a Pan Daniel i owszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie trzeba zapytać posiadacza takiego cuda. Na jednym spocie w Wawie pojawiła się taka Megana i wydaje mi się że słyszałem stwierdzenie o ograniczonych obrotach na zimnym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niby jak taki ogranicznik miałby funkcjonować? Wyjeżdżamy spod mieszkania i jeszcze silnik nam się nie rozgrzał - mamy sytuację podbramkową na drodze, musimy gwałtownie przyśpieszyć. I co, auto nie pozwoli nam na przyśpieszenie? O ile w ogóle taki ogranicznik jest to zapewne po naciśnięciu gazu do oporu i tak zostaną obroty przekroczone, tak samo jak to wygląda przy tempomacie.

To jest tylko moja opinia, może rzeczywiście taki ogranicznik występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik przy ograniczeniu na zimnym kręci się tylko do 5 tys o ile mnie pamięc nie myli. Reszta jest jak na ciepłym. przy ponad 200 KM sytuacje podbramkowe to sama przyjemnośc :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!