Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

scenic 97


endriu626

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jestem poraz pierwszy na tym forum

w dniu dziesiejszym zakupilem Reno Scenic 2,0 bp z 1997r. abs.klima 2xszyber itp:

:mrgreen: :lol:

przed ty zakupem bylem zainteresowany kupem Forda Mondeo !

ale zmienilem zdanie !

teraz zastanawiam sie czy zkladac gaz?????

na dzien dzisiejszy posiagdam jeszcze Opla Vectre 2.0 z 1990r mam ja juz trzeci rok na gazie i jestem bardzo zadowolony!!!!

 

koledzy na co mam zwrocic uwage???

co mam wymienic???? czy blacha w tych autach jest zdrowa????

prosze o jakas podpowiedz :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.. od 4 miesiecy jestem szczesliwym posiadaczem Scenica 2,0..

Polecam gaz, tylko zaloz lepsza instalacje a nie 2giej generacji...

U siebie mam Staga 300.. za 2600zl z butla w kole i wlewem przy pod klapka od wlewy paliwa..

Autko na gazie spisuje sie znakomicie, spalaniemozesz sprawdzic w tym temacie --> http://megane.ruzam.pl/viewtopic.php?t=139...sc&start=60

Napewno wymien rozrzad, u mnie przy okazji zostala wymieniona pompa wodna, napewno jeszcze oleje i filtry i nie zaszkodzi tez spojrzec na swiece (polecam Bosha 4 elektrodowe) i kable WN...

Co do blachy i mnie na tylnym zderzaku pojawily sie jakies brzydkie kropy rdzy...

Po za tym wszystko ok.

pozdrawiam i zamieść jakieś foty autka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do autka to o ile nie było klepane to rdza nie jest problemem. Są tu i gdzieniegdzie bąble które trzeba "obrobić" (ranty tylnych nadkoli) ale generalnie nie ma problemu. Scenici były częściowo ocynkowane. Klima i u mnie rewelacji nie pokazuje. Jestem przyzwyczajony do Toledo gdzie miałem +2 przy wylotach. W scenicu kiepską klime (choć wszystko OK a ostatnio przeszła serwis) tłumacze dużą budą. Fucktycznie oziębia sie wew. długo. Troche lepiej jest na 3cim biegu nawiewu. Sprawdź filtr kabinowy tak dla zasady. LPG --> zakładaj sekwencje i ciesz sie niskimi kosztami. NIe będzie problemu z silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze przy kupnie auta do ceny trzeba sobie doliczyc jakis 1000-1500zl na ewentualne naprawy.. Nidy nie wiesz czy za chwile nie bedziesz musial wymienic klockow i tarczy hamulcowych np.

Co do klimy tak jak pisze Snap, 150zl to wcale nie drogo a teraz bedziesz mial spokoj przez dluzszy czas..

Co do rozrzadu nie wiem czy sie oplaca zaoszczedzic np. 50zl, jak Ci pęknie wczesniej pasek bedziesz duuzo wiecej w plecy..

pozdro :mrgreen: i szerokiej drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak jeszcze z zapytaniem

zapala sie kontrolka (O) to cos chyba z klockami????????????????

 

Lampka kontrolna zużycia okładzin hamulców przednich

Jej zaświecenie w czasie hamowania oznacza konieczność natychmiastowej kontroli stanu okładzin hamulców.

 

Polecam z działu instrukcje obsługi ściągnąć sobie ksiązke obsługi do scenica :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje boje :-P bylem z klockami i co sie okazalo! sa jak nowe! :-o ale gostek mowi ze trzeba uciac kabelek od czujnika ze renowki tak maja, ze nawet jak nowe wychodza z salonu to obcinaja :mrgreen: :lol: bo pozniej maja klopot

no i zrobilismy ciach :lol:

jak juz byl na podnosniku to zobaczylem ze ma dziury w ostatnim tłumiku (i znowu wydatek) :-| jednak autko jest jak zona!!! trzeba inwestowac!!! ;-) ;-) ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale gostek mowi ze trzeba uciac kabelek od czujnika ze renowki tak maja, ze nawet jak nowe wychodza z salonu to obcinaja :mrgreen: :lol: bo pozniej maja klopot

 

Jakiś dziwny gostek.

Ja pierwsze co to sobie naprawiłem ten kabelek (problem jest tylko taki, że się urywają) i śmigałem tak 3 latka i nie było problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!