Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane II 1.9dCi 2004 r.


szafir51

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam do kupienia Megane II kombi z 2004 roku, z przebiegiem 121.000 km. Auto z silnikiem 1.9dCi 120KM, wyposażniem:

- 6-biegową skrzynią biegów,

- abs,

- asr,

- esp,

- tempomat,

- klimatyzacja automatyczna,

- nawigacja kolorowa,

- centralny zamek,

- karta hands free,

- elektryczne szyby przód/tył,

- elektryczne lusterka (składane, ustawiane),

- rolety drzwi tylnych,

- alufelgi 16" z oponami letnimi,

- felgi stalowe 15" z oponami letnmi.

 

Auto sprowadzone z Niemiec od pierwszego właściciela. Przy 109 tys. km wymieniony rozrząd i pompa wody. Auto miało w przeszłości kolizję, wymieniony został lewy błotnik i lewa lampa.

 

Wszystkie dane mają być udokumentowane wyciągiem z bazy danych ASO Renault (przebieg, wymiana sprzęgła, itp). Zakładam, że dane podane przez sprzedającego są prawdziwe (co postaram się zweryfikować w ASO).

Sprzedający chce za nie 28.500 zł, już po opłatach, gotowe do rejestracji.

 

Proszę o ocenę auta na podstawie zdjęć. Na co powinienem zwrócić uwagę w tym konkretnym egzemplarzu? Jak ta cena w stosunku do rocznika/przebiegu/wyposażenia?

 

Pozdrawiam i czekam niecierpliwie na odpowiedź.

 

Zdjęcia w albumie tutaj:

http://img101.imageshack.us/g/dsc00886h.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że jak kupowałem poprzedniego Megane właśnie 1.9Dci z 2003r. to pracownik Aso poprosił mnie do samochodu i pokazał szczelinę dzielącą zderzak przedni z maską i co się okazało z lewej strony szczelina była większa niż z prawej :-) więc już było wszystko wiadomo bez komputera itp. Masz ten +, że sprzedający powiedział Ci o kolizji... Zrób tak : dogadaj się ze sprzedający, że bierzesz auto do Aso i jeżeli wyjdzie coś więcej niż Ci powiedział to on pokrywa koszta sprawdzenia i albo szkodę naprawi albo zejdzie z ceny, wierz mi jeżeli ma coś do ukrycia to na takie coś nie pójdzie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

historii auta z niemieckiego serwisu

Sądzę, że tak. Ja dostałem historię mojego auta z serwisów francuskich, więc sądzę, że do niemieckich też mają dostęp.

W świetle powyższych postów wycofuję moje zastrzeżenia co do obrotomierza :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ASO w Polsce ma informację o historii auta z niemieckiego serwisu
maja. Moja( zresztą prawie tytka w tytkę taka sama ;-)) przyjechała z niemieckiego kraju i wszystko co było robione w tamtejszym ASO było w systemie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,

 

Potwierdzam, że mają. Nie chcą udzielać informacji telefonicznie, musiałem się chwilę nawyginać, żeby coś powiedzieli, ale w sumie OK, potwierdzony przebieg i fakt wymiany rozrządu i pompy wody.

 

Generalnie, co do szpar to po zdjęciach trudno coś oceniać - kąty robienia fotek dają często mylne wrażenie. Auto musiałoby być faktycznie mocno trachnięte, żeby coś było można zauważyć. Jak dobrze poskładane, to nawet jak się palcem przejedzie po szparze, to ciężko coś wyczuć.

Także odcienie lakieru, jak auto stoi w pobliżu budynku lub koło drzewa mogą być bardzo zafałszowane - refleksami świetlnymi czy odbiciem różnych przedmiotów w lakierze.

 

Teraz jeżdżę Peugeotem 306 z 95 roku z silnikiem 1.4i Pb. Generalnie do francuzów nic nie mam, auta jak każde inne. 1.9dCi wydaje się być dobrym rozwiązaniem, mam nadzieję, że niezbyt kosztownym w eksploatacji. W nowoczesnych dieslach przerażają mnie wtryski CR, koła dwumasowe, FAP-y - wszystko to po kilka tys. złotych w naprawie.

Zastanawiam się nad Peugeotem 307SW z silnikiem benzynowym lub dieslem HDI 2.0 90KM - bo ten właśnie nie ma FAP i koła dwumasowego. Czy Meganka jest dobrą alternatywą dla 307?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!