Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

JAk to jest naprawdę z legendą"padających wtryskiwaczy&


romnow

Rekomendowane odpowiedzi

popowtryskiwacze sa montowane juz z 15lat i sa duzo mniej awaryjne niz dci

 

Chyba sie troche kolega zagalopowal bo pompowtrysk to troche swiezszy wynalazek tzn od 98 roku grupa VAG wsadza to w swoje diesle ale tez nie wszystkie.

 

Wiekszosc to 110 PS na zwyklej pompie rotacyjnej chyba o symbolu VP-77

 

Pozatym pompowtryskiwacze sa mniej oszczedne od zwyklych diesli na pompach wtryskowych.

 

Ale chyba nie byly takie super bo VAG zaczyna robic swoje diesle rowniez na Common Rail'u

 

A czy sa mniej awaryjne to trudno powiedziec ... ponoc przy ok 200 tys cos sie dzieje ze koncowkami pompowtryskiwaczy, ale generalnie wszystko chyba zalezy od sposobu uzywania i jakosci ON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popowtryskiwacze sa montowane juz z 15lat i sa duzo mniej awaryjne niz dci

 

Hej Snap widze, że trochę trzeba ci histori przytoczyć. Otóż pompowtryskiwacze są montowane od 2000 roku w autach grupy VW - sypią się też jak diabli. Silniki z pompowtryskiwaczami są o mocy 101 km, 115 km, 130 a nowa 170 to już pizmowtryskiwacz. Do 2000 roku VW robiło 90 i 110 kone silniki i tak naprawdę to one były niezawodne. Natomist te nowe się sypią. Ostatnio jechałem za passatem B6 tak dymił, że świata nie było widać. Przed tem były zwykłe wtryski tak dla jasności. Sory ale zgadzam się z opinią, że jak wlewasz byle jakie paliwo to coś tam zawsze nawali. Poza tym znam conajmniej kilka osób które jezdzą pasatami B6 to model który wszedł do produkacji w 2001 roku i już wymieniali wtryski pompy itp. Snap mówię Tobie sprzedaj Megi i kup Passata:)))) GWARANTUJE tobie, że się ucieszysz. Sory ale nie mogę słuchać jak ciagle najeżdzasz na DCI poprostu spójrz na te niemiecki fury jak się psują trochę bardziej krytycznie. Tak poza tym Snap czy twoja Megi sypie się ciagle????? bo jak ktoś jest zadwolony to nie narzeka.

 

[ Dodano: 2007-05-28, 21:00 ]

Ja jestem zadowolony, leje dobre paliwko i dodaję zawsze środki do czyszczenia wtrysków - narazie jest wszystko ok. Polecam 1,5 dci:)))) naprawdę fajnie chodzi. Moja ma już przejechane 85 tys. km:))))

 

[ Dodano: 2007-05-28, 21:04 ]

ostatnio pytalem w firmach ktore robia chip-tuning i tez nie maja dobrego zdania o 1,5

A dlaczego amją mówić, że coś jest dobre skoro oni świata poza TDI nie widzą. Proponuję takie rozszyfrowanie skrótu TDI- tandetny diesel z Inglostad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! od kiedy mam pierwszego diesela, a już dobrych kilka latek minęło to zawsze dolewam dodatki do paliwa mające za zadanie czyścić wtryski. Rok temu kupiłem taki szwedzi środek o nazwie o ile dobrze pamietam DIESEL SKYD jutro sprawedze dokładnie to potwierdze to. I odpukać narazie jest wszystko wporządku. Kosztował ok 36 zł 1 litr dolewam co drugie tankowanie po jednj miarce tzn. do opakowania jest dołączona taka zakręteczka do odmierzania. Mój kolega dolewa taki środek z SHELLA i też jest zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 100tyś przejechane i przy 60 zaczeła świecić kontrolka wtrysku i tak sobie jeździłem bo kasy nie maiałem a jak dostałem kase to kupiłem w reno komplet wtrysków i pompy zrobiłem i troche sie boje, tankuje coprawda tylko na shelu, albo verwe, i jak musze to na statoil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!