Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

megane 1.4e


krzychumisz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam megane 96r. z silnikiem 1.4e 75km. Zepsuła mi sie uszczelka pod głowica i jadę ją wymienić ale martwi mnie fakt, że ucieka mi płyn chłodniczy. Po 2-3 dniach brakuje już całego zbiornika płynu. Były święta i nie moglem tego zrobić. Co może być tego przyczyną. Mam także instalacje LPG stag-50 i poczułem zapach gazu w komorze silnika. Może być to spowodowane zepsuta uszczelka pod głowicą? Auto posiadam już koło 9 lat i od 4 lat zauważyłem w nim nierówne obroty. Silnik chodzi nierówno na wolnych obrotach. Wszyscy mówią że trzeba zrobić "kapitalke" silnika. Może da się to inaczej zrobić? Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1.6i miałem podobnie ubywało mi płynu ale nie aż tyle,i sączył się olej z pod głowicy, wiec postanowiłem zdjąć głowice i ja splanować i dopiero wtedy założyłem nawa uszczelkę.

Nie ma sensu zakładać uszczelki bez planowania ponieważ 10k km i masz tez sam problem. ;-)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiałbyś poszukać wycieku,albo na wężach,albo na pompie wodnej ,bo takie ilości gdzieś muszą uciec ,może masz mokro w aucie koło nagrzewnicy ? jak ze stanem oleju ?Może tam płyn ucieka ? Co do uszczelki ,to tak jak poprzednik ,sam ostatnio miałem ten sam problem ,głowicę należy splanować i dać nadwymiarową uszczelkę - grubszą ,mechanicy będą wiedzieć o co chodzi .Jak Ci wymienią uszczelkę to przy okazji niech sprawdzą czy pompa wodna niema luzu ,wkońcu rozrząd i tak założyć muszą :) na sam koniec niech wyregulują zawory i odpowietrzą układ.

Uszczelki tylko nie kupuj z allegro za 50 zł bo to szajs...szukaj elringa , goetze albo innej markowej .Za wolne obroty na biegu jałowym odpowiada silniczek krokowy tzw. zawór biegu jałowego 8-) Te nierówne obroty to na gazie i benzynie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!