Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki wymiar łożyska


Tonbridge77

Rekomendowane odpowiedzi

witam w nowym roku :) mam pytanie.? mam do wymiany łożysko przy wale ,sorry ale nie wiem dokładnie jak to sie fachowo nazywa,po krótce moge tylko powiedzieć że to jest łożysko nad łożyskiem od alternatora czyli to pierwsze z góry.Chodzi mi o to że chciałbym go kupić we własnym zakresie a potem dać do mechanika więc potrzebuje jego wymiarów. Ps.posiadam scenica 2001r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_r_z_e_m_o,

Ps.posiadam scenica 2001r.

czyli ma na pewno K4M

Tonbridge77, zrób zdjęcie kolego tej części (choć podejrzewam że chodzi o rolkę prowadzącą pasek osprzętu, tylko że tam były 2 typu jedna z amortyzatorem koszt ok 180-300zł druga normalna koszt 20-40zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robak, no popatrz, a ja w ogóle nie załapałem o co chodzi :)

Ale jak chodzi o rolki to nie ma najmniejszego problemu. Kupuje się dwie rolki i się wymienia. Nie ma potrzeby wymieniać całego napinacza wystarczy wymienić rolkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Robak, Mam dokładnie taki napinacz jak na pierwszym zdjęciu. Taki napinacz jest chyba we wszystkich silnikach K4M7xx i zapewniam Cię że da się wymienić rolkę (zdjęcie drugie). Trwa to jakieś 30 min, od wjechania na warsztat.

A kolega Tonbridge77, napisał, że ma Scenika z 2001 r więc na bank jest to silnik 1,6/16V K4M7xx. Dlatego pytałem o model silnika.

Napinacze są przeróżne w zależności od typu silnika; diesel, benzyna, oraz konkretnego modelu. Albo ich w ogóle nie ma - naciąg paska jest realizowany np. położeniem alternatora. A niektóre modele mają nawet dwa paski; osobny na alternator, osobny na wspomaganie i klimę.

Czy się da wymienić rolkę z 3 zdjęcia? Nie wiem. Ale chyba nie.

Parę przykładów napinaczy

 

VKM%2036032.jpg

22281.jpg

VKM%2036005.jpg

 

Wszystko zależy jak mocowana jest rolka, jak jest na śrubę, nie ma problemu.

Gorzej jak jest na nicie, lub na zatoczonej tulei. W takich też pewnie mając odpowiednie narzędzia dałoby się ją wymienić, ale to już rzeźba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!