Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ocena megane II kombi


koszałek opałek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może ktoś z forumowiczów oglądał ten wóz? Jakieś opinie? Może ktoś mieszka w pobliżu?

megane 120PS

 

[ Dodano: 2010-01-05, 14:57 ]

Auto złe nie jest, ale przebieg cofnięty o 75000km. Co najbardziej podejrzane gość proponuje umowę na Niemca wmawiając jeszcze, że tak jest bezpiecznie i nikt się nie przyczepi. Generalnie miły i uprzejmy, ale jak się zapomni to wtedy mówi prawdę. Podobno do granicy jechało na lawecie, później na kołach. Obecnie niema ubezpieczenia. Oczywiście trzeba popracować również nad osprzętem silnika, czyli jakieś 1500 zł na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód nie wygląda źle, ale tak jak kolega szafir51 wspomniał, sprzedawca to handlarz i kłamie na każdym kroku i ściemnia ile się da, Full Opcja i że niby najbogatsza wersja, nie wiem jak dla mnie jeżeli to jest full opcja, to gdzie ma nawigacje, xenony, szklany dach, skórę :) :) Właścicielem był starszy Pan i jeździł tylko do kościoła pewnie :) może i samochód faktycznie jest zadbany i wart uwagi, ale ja mimo wszystko osobiście bym się bał :) i jeszcze ta umowa "na niemca" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowałem, żeby zarejestrował na siebie a ja później odkupię, odmówił. Przebieg zrozumiały i akceptowalny, tylko po co grzebać przy liczniku. Wkurza mnie to zwłaszcza, że kupił go poniżej 20000zł. Może trzeba jechać kupić " u krzyżaków".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowałem, żeby zarejestrował na siebie a ja później odkupię, odmówił.

Czyli najwyraźniej jest coś co przemilczał na temat samochodu.

Może trzeba jechać kupić " u krzyżaków".

Ciężko będzie kupić coś nierozbitego za rozsądne pieniądze. To tylko handlarze wmawiają wszystkim, że "Niemiec" po 3 latach sprzedaje samochód i kupuje nowy. Jeżeli sprzedaje samochód 3-4 letni to albo był to samochód leasingowany i ma duży przebieg (to jest lepsza wersja) albo jest powypadkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosty przykład, zobacz jakie są ceny tego rocznika, w kombi, 1.9 diesel i z przebiegiem około 115000km(jak już wiadomo jest to przekręcony przebieg, ale załóżmy że jest prawdziwy) Tu masz listę ogłoszeń z samochodami podobnymi do tego z ogłoszenia KLIK Ceny są w niektórych przypadkach dużo większe niż ta z ogłoszenia, w takim razie na czym ten handlarz zarabia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.osobiście byłem sam po auto w niemczech i po następne też pojadę,nie dam zarobić żadnemu oszustowi.wolę trochę więcej zapłacić i być spokojniejszy. dodam że wszystko się zgadzało z książką serwisową a co do tego ogłoszenia to właściciel starszy pan :) zapomniał dodać że mieszka u niego wnuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to podstawa przy szukaniu auta - jak znajdę jakiś podobający mi się egzemplarz to wchodzę na mobile.eu, daję auto o takich samych parametrach. Zazwyczaj znajduję kilkanaście - kilkadziesiąt ogłoszeń. Zaznaczam tekst na stronie, kopiuję do Excela i patrzę, jaka wychodzi średnia cena. Tak samo robię z allegro.

 

W przypadku takiego auta jak w pierwszym poście (podobne kupiłem) średnioallegrowa cena wychodziła coś około 25 tys. zł, za to średniomobilowa cena była ok. 30 tys. zł. (obie ceny średnie z ok. 30 ogłoszeń). To pokazuje, jaka jest skala oszustw na allegro. Najtańsze zaczynały się na allegro od 18-19 tys. zł, na mobile.eu najtańsze były od ok. 5-5.5 tys. eur, czuli jakieś 21 tys. + przywiezienie auta + opłaty + zysk dla handlarza (pewnie ok. 2-4 tys. zł).

To ja się pytam, jak to możliwe, że auto jest sprzedawane nawet nie po kosztach, ale poniżej wartości zakupu? Albo cena była niższa, bo auto było walone lub działo się z nim coś dziwnego, albo podczas podróży do Polski zmieniły się parametry samochodu - np. przebieg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale jeśli na spacer wyszło 30 stworzeń, mających łącznie 100 nóg, to średnio wychodzi, że więcej było psów niż ludzi, hehe :)

 

Wcale nie uważam, że droższe będzie lepsze. Ale jak auto jest warte ok. 25 tysięcy i ktoś je sprzedać za 20 tys. i jeszcze na tym zarobi, to zapala mi się czerwona lampka - cudów nie ma, a za okazje często płaci się dwa razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!