Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ustalenie historii megane


grzegorzmis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zwracam sie o wsparcie, do Szanowych Forumowiczow . Byc może ktoś z Was pracuje z ASO lub ma kogoś znajomego, który moglby sprawdzic historie samochodu megane sprowadzonego z Belgii. Mi nie udało sie nic ustalić, pracownicy ASO twierdza ze nie posiadają komunikacji z innymi serwerami, jakoś dziwna sprawa. Dlatego będę wdzięczny za pomoc, numer VIN przesle na priv.

 

dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odezwij sie do mnie na priv i podaj mi VIN i rok auta.Moze cos ustalimy.

 

Ja jak szukalem teraz Megane II Grandtour to ok 80% sprowadzonych aut miala krecone liczniki. A jak nie krecone to byly tak koszmarnie poskladane po dzwonach ze wiekszosc bylo widac golym okiem.

 

Przestalem wierzyc w to ze kupie tanszy samochod z zachodu. Przecierz tam nikt nic darmo nie daje ... wiec te wszystkie okazje to albo bite albo krecone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no właśnie, jak to jest w Meganach?Wcześniej miałem Octavię, w której przebieg zapisywany był na budzie, w kompie i w jakimś tam jeszcze sterowniku. Ktoś kiedyś z forumowiczów weryfikował przebieg w swojej Megi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to prawda nie da się sprawdzić historii auta w innej autoryzowanej stacji, nie istnieje coś takiego jak "baza wspólna renault", każdy kto mówi inaczej gada bzdury, sprawdzić jedynie można przeglądy gwarancyjne czy były wykonywane na bieżąco, a o sprawdzeniu przebiegu to tylko pomarzyć :!: niestety wiedzą o tym dobrze handlarze aut, trzeba mieć albo szczęście albo zaufanie ale z tym drugim jest gorzej bo 95% aut ściąganych z zagranicy ma kręcone liczniki !!

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to prawda nie da się sprawdzić historii auta w innej autoryzowanej stacji, nie istnieje coś takiego jak "baza wspólna renault", każdy kto mówi inaczej gada bzdury, sprawdzić jedynie można przeglądy gwarancyjne czy były wykonywane na bieżąco, a o sprawdzeniu przebiegu to tylko pomarzyć :!:

 

Pozdro

I tu się mylisz sprowadziłem sobie autko sam z zagranicy i bardzo sie zdziwiłem gdy byłem w serwisie po częsci a pan który mnie obsługiwał podał mi cała historie auta włacznie z przebiegiem do ostatniego przeglądu miał w systemie nawet numery rejestracyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem handlarze często idą na łatwiznę i kręcą przebieg tylko w budzie. Bankowo przebieg zapisywany jest też w komputerze. Warto wtedy podpiąć się pod kompa i zobaczyć co odczyta.

No właśnie. Gdy miałem Octavię nabyłem tzw. VAG-com, program do diagnostyki samochodu.

Ma ktoś z forumowiczów oprogramowanie do swoich Renówek?

 

[ Dodano: 2007-05-30, 20:43 ]

Myślę, że handlarze, komisarze używają czegoś takiego: http://allegro.pl/item196587990_interfejs_...ane_kangoo.html

:shock: :evil: :-D

Gdy kogoś razi , kłuje w :shock: za duży przebieg, też może sobie sprawić "urządzenie diagnostyczne"za jedyne 149 PLN :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak słyszałem od handlarza zaufanego to już nawet niema co wierzyć w książki serwisowe na allegro jest ich pełno... i tu się nasuwa moje pytanie jak sądzicie TUV (ten przegląd) niemiecki jest też łatwo podrobić bo kupiłem auto z niedużym przebiegiem, nie miało ksiąski serwisowej jedynie TUV z przed niecałych 2 lat z przebiegiem 41 tys. a jak kupowałem auto miało 69 tys. no i jeszcze naklejka renault na drzwiach wskazująca następny przegląd przy 82 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to prawda nie da się sprawdzić historii auta w innej autoryzowanej stacji, nie istnieje coś takiego jak "baza wspólna renault", każdy kto mówi inaczej gada bzdury, sprawdzić jedynie można przeglądy gwarancyjne czy były wykonywane na bieżąco, a o sprawdzeniu przebiegu to tylko pomarzyć :!: niestety wiedzą o tym dobrze handlarze aut, trzeba mieć albo szczęście albo zaufanie ale z tym drugim jest gorzej bo 95% aut ściąganych z zagranicy ma kręcone liczniki !!

 

Pozdro

 

W centralnym rejestrze gwarancyjnym sprawdzisz przy jakim przebiegu ostatni raz auto bylo w ASO.

 

I tutaj mozemy zobaczyc ile KM przybywalo od serwisu do serwisu i wyeliminowac przypadek gdzie auto stoii w komisie w polsce i ma przebieg 50 tys a ostatni przeglad gwarancyjny mialo przy 150 tys :-D

 

Pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!