Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co sadzicie o zamontowaniu Turbo do Renault Megane 1,6 90KM


kuba90

Rekomendowane odpowiedzi

No tak. Ale 2.0 16V nie będzie jechało tak jak 2.0 8V Turbo :!: a jak myślicie ile trzeba wydać za profesjonalny montaż z dostrojeniem i z wymianą części na kute żeby to wszystko działało jak należy :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w klubie Renault Clio gość zrobił silnik 1.8 16v podkuty cały, ostre wałki itp to miał chyba koło 180km, a koszt powyżej 20.000 zł

 

kilka cen ze strony re5pect.pl:

kute korbowody - 3750 zł

kute tłoki - 2900 zł

wałki rozrządu - 2490 zł

wzmocniony pasek rozrządu - 279 zł

regulowane koła rozrządu - 1250 zł

 

więc jak zrobisz turbo do zwykłego silnika to po 50-80.000 km silnik wyzionie ducha jak nie wcześniej, będzie się grzał itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do turbo w takim silniku to w/g mnie głupi pomysł

 

rób swapa tak jak ci radzą chłopaki

jedyny minus w tym przypadku to większa podsterownośc...

zresztą 5000zł to same turbo (napisz jeszcze jakie bo garret 34 to chyba max do tego auta)

i to w wersji soft

 

a do takiego turbo to i bys musiał chłodzenie robic całe od zera

 

+ zawias (spręzyny + amory) + heble (tarcza przynajmniej 280mm może i nawiercana + dobre klocki np EBC green stuff:) ) + jakies fajne kółka (np 16) z oponami

 

koszt więc jest dużo wiekszy anieżeli 5000zł

 

a zresztą jak już bys miał turbo to trzeba by było wydech na zamówienie zrobic cały począwszy od kolektora (sam kolektor to 1000zł minimum).

 

W Warszawie jest typ który z kwasówki robi wydech na zamówienie włącznie z kolektorem (ceny do 1800zł w góre) + inne mody typowo designowe

 

a skoro juz jestesmy przy tuningu to swoją droga widziałem ostatnio cos taiego;

auto na zagranicznych blachach,ale własciciel polak

 

tył piękny,reszta do dyskusji

post-476-1180447853_thumb.jpg

post-1-1180447853_thumb.jpg

post-1-1180447854_thumb.jpg

post-1-1180447855_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi to juz sie nie chce komentowac tego turbo :evil:

powinien byc przepis ze ten kto zakłada taki temat pokazuje saldo rachunku z minimum 10tys zł

 

a jesli chodzi o zdiecia to nawet spoko tylko ze jakos to auto sprawia wrazenie surowego :-D :) lecz to tylko moja opinia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!