Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co sadzicie o zamontowaniu Turbo do Renault Megane 1,6 90KM


kuba90

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby tak wycisnac z tego silnika 110 albo lepiej ze 120 to bym byl szczesliwy.

 

tyle to bez turbo :?:

 

kolektor + wydech 2"

obrobić dobrze głowice i przy okazji kolektor ssący

ostrzejszy wałek + regulowane kółko

stożek

 

i zestroić to na końcu

 

koledze na rolkach pękło 125/170

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o kute tloki i odelzenie kola zamachowego

 

[ Dodano: 2008-01-14, 15:28 ]

W Wałbrzychu jest gościu co ma turbo w fiacie cc ,i naprawdę wymiata nim. Kumpel się z nim ścigał honda accord 2.2 150 KM ale został że tak powiem zmiażdżony! Sam jestem ciekaw takiego seciku w silniku 1.6. Pozdro

zadne lol :shock: :evil: :?: .zobacz sobie dane techniczne accorda, to zrozumiesz to bardzo szybko. Ja mialem przyjemnosc jezdzic uturbionym SC 1,2 (wczesniej swap z punto) i sie nie dziwie. Sam swap na 1,2 (80km) i dlasza obrobka (nie chce mi sie pisac o kwestiach oczywistych) daja Ci 100km, ok 8,5 s do setki i 15,5 na cwiartke. Popatrz, przenalizuj, zrozum

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5-7 tyś

 

już ci przeszło ?? :?:

 

Myślę że da się to załatwić taniej. Zestaw turbo plus reszta można (jak się ma od kogo) załatwić ze stanów za nieduże pieniądze. Pozostaje jedynie cena montażu i dostrojenia. Myślę że w 4 tys można by się zmieścić. Sam rozważam taką opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w 4 tys można by się zmieścić
a ja nie........

chyba ze zrobisz to w jakims pseudo fachowym warsztacie kupujac regenerowana turbine, a caly kit rozleci Ci sie po 1000km

zobacz na ceny nowych kitow, albo po prostu na ceny samych turbosprezarek

zapraszam do obejrzenia oferty firm typu garrett, KKK,IHI, Schwitzer a przekonasz sie jakie sa ceny...

ja strzelam na 8 kawalkow jezeli chodzi o kompleksowy kit z robocizna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Human Resources ma racje 4 tyś to za mało. Był kiedyś artykuł bodajże w GT lub Maxi Tuning o turbinach i ich montażu pisali żeby silnik przygotować naprawdę dobrze i fachowo wszystko zamontować potrzeba ok 10k to jest spora inwestycja biorąc pod uwagę wiek silnika i małą ilość części. Lepiej zrobić swapa jak już wcześniej wspominałem na silnik już fabrycznie uturbiony i podrasować go żeby był wytrzymalszy-> kucie i jakimś programem nowym spiąć wszystko :?: Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!