Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

megane DTI & DCI a wydajność turbospręża


grzegorzmis

Rekomendowane odpowiedzi

WItam wszystkich

 

Ostatnio szukając przyczyny słabego przyspieszenia mojej megane DTI (98KM) postanowiłem pomierzyć ciśnienie doładowania wskaznikiem TURBO BOOST. Maksymalne ciśnienie doładowania uplasowało sie na poziomie ~ 0.9 bara (minimalnie mniej 0,88). Zachęcony dalej, postanowiłem, ze zablokuje wężyk gumowy który włącza west-gate i zobaczę ile turbo wyciśnie. Wskazówka stanęła na 1,1 bara. Moje pytanie do forumowiczow jest następujące, czy to troszkę nie za mało, może turbo jest mało wydajne ?

 

ps. zmierzyłem również ciśnienie w megane tylko, ze w DCI 105 KM i bylem w szoku. Ciśnienie doładowania w tym modelu przy lekkim nacinienciu gazu skacze na 1 bar, a maksymalnie to 1,5 bara !!! Właściciel zaniepokoił sie, ze jego west-gate nie działa. wiec teraz nie wiem, który samochód jest zepsuty.

 

jeżeli jesteście w stanie pomoc i odpowiedzieć, jakie ciśnienie doładowania powinno być w DTI a jakie w DCI to będę wdzięczny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Cięcie]

 

na kompie zobaczysz ciśnienie doładowania pod warunkiem ze masz zamontowany w silniku czujnik ciśnienia doładowania. Akurat w DTI nie ma. Wskaźnik kupiony na allegro (czyli tak naprawdę zwykły3 manometr) można wpiąć w wężyk pomiędzy kolektorem ssącym a west-gate przy turbinie (w DTI).

 

Proszę nie cytować 1:1 postu, na który odpowiadasz bezpośrednio po dnim - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Cięcie]

ten pomiar tez jest dobry, ja odpowiadałem w tym samym poście również "Hadsonowi": bo zapytał gdzie sie zwykły wskaznik podpina.

 

Proszę nie cytować 1:1 postu, na który odpowiadasz bezpośrednio po dnim - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość jaku_z_jelcza

grzegorzmis

A przy jakich obrotach pojawia ci się 0,9bar?? Ja mierzyłem niedawno na 4 biegu i ok 2200 do 2500 pochodzi na 0,9 bar, poniżej tych obrotów jest 0,5bar. Scenic I phI, 1,9dTi 1998r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!