Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

nie reaguje na gaz!! gaśnie i przerywa


ucho103

Rekomendowane odpowiedzi

megane classic grudzień '97 1.6e 8V +LPG 128000km

 

sporadycznie-auto nie daje sie odpalić(jak dotąd) zdarzyło sie to dwa razy

1. po przejechaniu 40km, mały przystanek pod sklepem -15min (troche było pod górke) i auto nie odpaliło jak wróciłem

2. wczoraj... przejechałem 20km, postój pod sklepem 10min (też pod górke) auto nie odpaliło...

 

dzisiaj po naładowaniu akumulatora przez noc, rano odpaliło po 1s..teraz wracajac z pracy odpalilo po 1s ..tylko że .... staneło w miejscu po 500m i nie reagowało na wciskanie gazu..czasami wyrywając sie tylko do przodu(gaz do dechy na jedynce)...tak jak by chciało sie przełączyć na lpg ...ale w chwili gdy próbował..coś było nie tak...

wyłączyłem gaz...auto przejechało jakieś 2km całkiem sprawnie...i ...bajka od nowa, aż całkiem zgasło... czym więcej gazu dodawałem tym bardziej przygasało i stawało....aż pod maską usłyszałem jakiś dziwny dźwięk jak by przełączenia czegoś czy cyknięcia,wybuchu....sam nie wiem

 

poruszałem czym sie dało pod maską,odpiołem i pozapinałem cewki i kable...i auto po odpaleniu odrazu włączyło sie na gazie(mimo że nie mam takiej opcji) i dojechałem 10km do domu już bez żadnych 'przygód'

 

wcześniej już miałem problemy z tym 'nie reagowaniem na gaz i gaśnięciem'

wymieniłem:

świece(bosh), filtr powietrza, dwie cewki (Valeo) i do wczoraj miałem spokój, a tu po miesiącu znowu wszystko od nowa... co jest grane??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok znalazłem..cały brudny..wyczyscilem

 

nie mialem miernika,ale sasiad mial...taki przedpotopowy...

ja nie wiem co on wskazywał..sąsiad twierdzi że 8,5 ...chyba omh'ów ..ale nie jest pewny...

(tylko mnie sie dziwne wydawało że przy rozłączonych kablach wskazywał 0 a przy zwartych 10..nie powinno być odwrotnie?)

 

[ Dodano: 2010-01-22, 17:07 ]

po przejechaniu 40km stwierdzam że usterka naprawiona...osad na czujniku był przyczyną..

 

czy czujnik też jest do wymiany, czy tak poprostu co jakiś czas będę musiał go czyścić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie ten czujnik, auto pojeździło jeden dzień dobrze po przeczyszczeniu go...a wczoraj znowu sam gasł i miał problemy z odpaleniem...

Im więcej dodawałem gazu -tym bardziej tracił na obrotach...aż dawałem gaz do dechy i gasł/stawał w miejscu...

Ostatnio jak się tak stało w trasie i auto stanęło (po kilku wybuchach pod maską),miałem szczęści trafić na mechanika- który po 15min grzebania- powiedział że uszczelka mi spadła(ta na zdjęciu niżej) i że teraz pojedzie-i dojechałem wtedy do domu bez problemu

8912116895.jpg

*zdjęcie nie z mojego auta,tylko pożyczone z netu

Co jeszcze mam sprawdzić w tym aucie ? Czekam na dwie wypłaty bo zmieniłem prace i nie mogę oddać na razie do mechanika ,a do pracy muszę jeździć...pomóżcie B)[shadow=brown:bc6d3ac102][/shadow:bc6d3ac102]

 

[ Dodano: 2010-01-25, 14:09 ]

*uszczelka bardziej z lewej-zle zaznaczylem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Hej, u mnie te same objawy, wymienione bezpieczniki, przekaźnik pompy paliwa, 4 czujniki położenia wału i mi isę pozmysły skończyły, pompka pracuje, raz pali raz nie, najczęśćiej na zimnym pochodzi z 10 min i sama sgaśnie, następnie przy odpalaniu w ogóle nie reaguje na gaz i sama nie chce podjąć pracy (już zarżnąłem jeden rozrusznik), Jak u Cb skończył się ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!