Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Trzesie autem na boki przy przyspieszeniu


tirurara

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie. Przy przyspieszaniu do prędkości 70km/h autem telepie na boki. Jak nie dodaje gazu to jest ok, jak dodam to zaczyna trząść całą karoserią. Stało się to po wymianie osłony przegubu z lewej strony. Zakładałem uniwersalna osłonę ad przez lejek bez odkręcania przegubu od skrzyni. Poruszałem półosią i wypadła ze skrzyni. Trzymała się na tej osłonie gumowej od skrzyni, wsunąłem półoś z powrotem.

Pytanie czy ta półoś miała prawo tak wypaść, a jeśli miała to czy mogło się coś rozlecieć w tym krzyżaku i teraz tak trzęsie przy przyspieszaniu?.

Dodatkowo po prawej stronie od strony skrzyni są duże luzy półosi. Czy wymiana samych krzyżaków wystarczy?

Zawieszenie było zrobione 2 dni temu i wtedy tez wymieniałem te osłonę. Symetria ustawiona również, dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie

Miałem to samo po powrocie "autostradą" z Krakowa - półoś prawa miała luzy. Po wymianie jest OK.Pisałem to na forum.W Sceniku półoś jest kpl. (nie występuje jako przegub)Za nową dałem 200 zł(regenerowana 160-180)+ zwrot swojej (ew.kaucja) Pozdrawiam

 

Regulamin forum się kłania :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz. Przy dodawania gazu (przyspieszaniu trzęsie autem na boki), jak auto jedzie na biegu ale gazu nie dodaje to jest taki charakterystyczny dźwięk jakby coś stukało w szprychy koła od roweru. Jak wymieniałem osłonę przegubu zewnętrznego półosi od kierowcy to ze skrzyni się ta półośka wysunęła... Wsadziłem ja z powrotem. Półoś teraz obraca się nieosiowo tak ja na tym filmie:

zataczanie półosi

Tyle, że u mnie taki efekt ma lewa (od kierowcy) półośka od strony skrzyni.

Czy tak ta półoś powinna się zachowywać? Ewentualnie co jest tego przyczyną?

 

 

 

 

Dobra problem rozwiązany. Pękła jedna z tulejek na tym elemencie trójramiennym. Niestety zmiażdżyło ją i wpadła do skrzyni. narazie nie będę jej rozbierał, mam nadzieje ze nie wpadnie miedzy zębatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, temat trochę odgrzeję, bo pomógł mi w rozwiązaniu mojego problemu. Ja wymieniałem tuleje wahacza, końcówki drążka i sworzeń wahacza. Tak czy siak podczas prac wysunęła mnie się półoś lewa, umieściłem ją na miejscu ale zachowanie było dokładnie takie samo jak u tirurara. Jak się okazało to samo się stało;p z krzyżaka jedno z łożysk się uszkodziło i zsunęła się jedna tuleja, spadła przez szparę poniżej, ale mimo przejechaniu "kilku" kilometrów udało mi się ją przez tą samą szczelinę wyciągnąć; łożysko wymienione za 42pln wiec nie bolało tak bardzo po wymianie elementów zawieszenia.

Dzięki tirurara za odpowiedź na maila i pomoc:D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam przepraszam za podgrzewanie ale nie opłaca sie zakłądać nowego tematu.

U mnie są takie same objawy. Jedyna rożnica to to że nic nie słychać a nadal trzęsie. Jeśli chodzi o którekolwiek z łożysk na krzyżaku to napewno nie bo ostatnio wyciągałem całą półośkę żeby wymienić gumę. Jest mozliwość żeby takie coś stało sie nie od strony kierowcy (prace były od strony kierowcy) bo może tam sie tak stało jśli tak. to w którym miejscu rozkręcać żeby sprawdzić?? Proszę o pomoc. Może jakieś foty ??

Zgóry dzięx.

 

[ Dodano: 2010-04-20, 14:49 ]

Przed chwilą sptawdziłem czy półośki mają bicie i żadna nie ma.

P.S. Na tym filmiku to fajnie musiało trząść podczas jazdy <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!