Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

warto czy niewarto ??


dami1987

Rekomendowane odpowiedzi

Niezawodność VW to już mit zbudowany na Golfie I.

Jeśli chodzi zaś o walory użytkowe to sprawdźcie ile miejsca jest na tylnej kanapie w Megane, a ile w Golfi lub Octawii. ja Mam Megane kombii i w pracy mamy Octawie i Golfy IV więc mam skalę porównawczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym Ci radzić to chyba lepszym rozwiązaniem byłby Citroen Xsara silnik np 1,8 8v. Naprawdę niezawodne auto. Mam takie w rodzinie. I jeździ, jeździ i nic się w nim nie dzieje, oczywiście sprowadzone z niemiec.

 

na polski rynek idą tańsze i uboższe wersje. Do tego często z gorszymi silnikami. Ja zawsze sprowadzałem i byłem zadowolony.

 

Co do starszych renault. Jak czytam te posty o padających cewkach, i co chwile o problemach to zastanawiam się czy oby PSA w tamtym okresie nie robiło lepszych benzyniaków. I czy oby obecne benzyniaki również nie są lepsze. Jedynym problemem w Xsarach jest zapalająca się lampka AIR BAG. Trzeba przeczyścić wtyczkę do poduszek albo napinaczy fotelami.

 

A co do reszty znam osobę która potwierdza niezawodność Citroenów i robienie po 250 tyś bez żadnych problemów. Teraz jest jak nie sraczka to urok. Piękna turbina która jak wytrzyma 100 tyś to jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hadson popieram - mit citroenów, pugów i reno. Francuskie to do kitu. Vw górą. Ech szkoda słów, znowu robimy offtopic. Fakt jednak faktem. VW zostawisz na parkingu to nie wiadomo czy postoi godzinkę - w sumie, co on tam ma za elektronikę? A i odnośnie deski i kontur we wnętrzu - siedziałem i w VW 2 i 3, Nissanie Sunny z 92-97. Patrzę na swoją megi w środku [może ubogie wyposażenie mam] ale decha mi się niezmiernia podoba, jest ŁADNA i kropka. Mimo, ba 10 lat. Ta decha jest naprawdę świetna. Nie starzeje się a i miejsca w środku jak to Koledzy wspomnieliście - autko użyteczne. Pozatem znajomy jeździ matizem i twierdzi, że mu to spala 7l w mieście pb. Szczerze , to ja wolę moje 1.4 z takim spalaniem i ergonomią wnętrza. Jeszcze dodam, składam siedzenia tylnie i.. się przerażam 'Łooo ile mam miejsca'. Może to moje takie wrażenie, ale komora bez siedzeń to prawdziwe VAN, nie do końca ale.. Ładną ma pojemność!

 

Och się rozpisałem. Wybaczcie mi za OT :-D :)

 

Co do awaryjności, jak już pisałem: Jak dbasz, tak masz. Wychodzę z założenia, że i moja renia i vw się popsuje. Wszystko jednak zależy od właściciela, z resztą po co to piszę, dobrze to wszyscy wiemy. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno megi jest wygodna - ja swoją przykolebałem się samopas z okolic Aachen (Niemcy - jakieś 1200 km) za jednym zamachem i nie byłem szczególnie połamany, stary mułek-dieselek jakoś ciągnął i wyżłopał mi tak 6,5 l/100 (a żeby było ciekawiej, to wtedy w Holandii tankowałem taniej niż w Polsce :-o ) silnik swoje ma przejechane, ale póki co (odpukać) chodzi dobrze, oleju nie bierze, pali spoko, nawet zimą u nas, w białych niedźwidziach daje radę :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę powiedzieć z własnego doświadczenia bo jeszcze jestem zbyt mało doświadczony z Meg, lecz ojciec miał Mag z końca 95 roku sprzedał ją rok temu w marcu i przez ten czas wymieniał tylko amory i standardowe rzeczy, które trzeba wymieniać podczas ekspleatacji autka. Licznik pokazywał 230 tys. km. :-D Co ciekawe ojciec nie traktował jakoś szczególnie Renówki po prostu nie pucował jej i żadnej rdzy nie było.

 

Obecnie ojciec ma Honde Civic i mówiąc szczerze nie zamieniłbym się nigdy Meg jest bardziej konfortowa. Nie ma zbyt sztywnego zawieszenia.Mam tylko nadzieję, że moja Meg będzie tak chodzić jak ojca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!