Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

dziwny dźwięk


ekmir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,a ja mam problem tego typu w moim autku renault megane scenic 1.6/8v/90km/rok 97:terkotanie w skrzyni biegów(tylko na biegu jałowym-na postoju,bez wciśniętego sprzęgła)sprzęgło wciśnięte cisza w czasie jazdy cisza,biegi wchodzą idealnie.Do tej pory wymieniłem tarczę wraz z dociskiem,wymieniony olej bez zmian,a nawet wymieniłem skrzynie od anglika i jest to samo-terkot w skrzyni.Czy ktoś spotkał się z takim zjawiskiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

A ja odkopie temat, żeby nie robić nowego. u mnie sytuacja podobna. i teraz opisze po kolei:

 

1. Na postoju dzwiek nie wystepuje

2. wystepuje na 3 i 4 biegu

3. nie wystepuje gdy puszcze gaz

4 z chwilą gdy lekko nacisne gaz (silnik daje wiecej obrotow na skrzynie niż koło) słychać ten dzwiek!! Wtedy i tylko wtedy!!

 

Dzwiek jakby tarcie metalowego kółka o inny metal albo coś troche podobne do piły tarczowej, dzwięk wzrasta wraz ze wzrostem prędkości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam wszystkich podłączę się do waszego tematu gdyż mam podobny problem i jestem praktycznie pewny że jest to problem z łożyskiem w skrzyni biegów ponieważ wymieniałem niedawno skrzynię oraz okułem tarczę sprzęgła ale niestety z powodu cięcia kosztów zlisiłem się na to łożysko i po odebraniu auta z warsztatu pojawił się ten dźwięk i tu moje pytanie czy do wymiany samego łożyska trzeba wyciągnąć skrzynię czy też wystarczy ją tylko odchylić?? co do dziwnego świstu na 5 biegu a z czasem na czwartym to sypie się skrzynia też tak miałem i skończyło się na wymianie najpierw świst a potem grzechotanie na niskich biegach końcowo biegi nie chcą wchodzić:( ps. proszę o odpowiedź na moje pytanie co do łożyska i jakie mogą być skutki rozpadnięcia tego łożyska pozdrawiam wszystkich

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 - logika wypowiedzi i ortografia

Po jakiemu to ?

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!