Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Obroty - silnik krokowy??


jacham

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dawno mnie nie było, ale wróciłem <ok> i od razu mam do Was pytanie:

Problemy z obrotami :

1. Silnik zapala bez problemu i zaraz po zapalenia (bez dodania gazu) ładnie równo utrzymuje obroty, jednak po jakiś 7 min gaśnie sam od siebie, to samo dzieje się w momencie dodania gazu.

2. Nawet po dłuższej pracy (trasa Kraków - Wrocław autostradą) potrafi mi zgasnąć na światłach lub przy gwałtownym hamowaniu (szybkie puszczenie gazu).

3. Na miesiące jest masakra na każdych światłach gaśnie nawet gdy już jest "ciepły" po puszczeniu gazu obroty spadają do minimum i albo silnik głaśnie albo „odbija się i nierówno pracuje.

4. Problem występuję i przy pracy „na LPG” i na benzynie.

Po wizycie u mechanika i wymianie silnika krokowego … problem nadal występuje.

Diagnoza na komputerze tez nie pokazała żadnego błędu. Wymienione też niedawno były cewki i świece wraz z przewodami.

Proszę Was o pomoc w tej sprawie bo nie wiem już co to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez to mialem. Odpukac jest dobrze. Po jednej wymianie (czujnik polożenia wału) poprawa była na 5 dni, tylko u mnie jak juz zgasl to nie szlo odpalic i obroty też strasznie falowały. Druga naprawa to podłaczenie pod kompa. Może ktoś mnie wyśmieje ale nie jestem pewny czy tak to się nazywa ale powiedzieli mi ze zalałem kompa w aucie (to ta czarna skrzynka obok pojemnika na plyn do spryskiwaczy) chyba tak to sie nazywa. otóz nie było masy. Tak mi bynajmniej powiedzieli. Cała skrzynke owineli zebym nie zalewal jej juz no i chodzi. Może przyczyna jest wlasnie to, iż dostaje się tam woda. Coś tam polutowali. Tyle ode mnie.

 

p.s z zerbranych info to może być wiele rzeczy takich jak: silniczek krokowy, swiece, przewody, czujnik pol. walu., wezyk podcisnienia, czujnik podcisnienia, filtr powietrza paliwa. Poczytajcie a na pewno cos znajdziecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakiś czas temu też miałem podobne problemy z gaśnięciem na rozgrzanym silniku (z tym że tylko na gazie). Trwało to tak długo, że nauczyłem się jedną nogą równocześnie hamować i dodawć gazu żeby nie zgasł. Na szczęście po regeneracji reduktora gazu jest już ok.

 

[ Dodano: 2010-08-09, 22:35 ]

Witam. Powyższe to już historia. Teraz mam falujące obroty na ciepłym silniku i przymierzam się do kupna nowego silniczka krokowego. Nie wiem tylko jaki kupić. Czytałem, że te po 40zł z allegro są kiepskie. W wiązku z tym czy Ktoś może poradzić jaki kupić i ewentualnie w jakim sklepie internetowym (oczywiście nie taki za 200zł :-P )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!