Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zegar sterowany z RDS + Audio Connection Box?


Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze witam wszystkich, jestem nowym użytkownikiem forum oraz nowym posiadaczem Meganki. Wcześniej miałem Renault Clio 2PH3, więc stajni nie zmieniłem, tylko gabaryty nieco :)

Od dwóch dni posiadaczem Renault Megane III Grandtour Dynamique. Mam wbudowane radio z BT (nie ARKAMSYS, bo tego już nie mogłem wybrać, tylko normalne). Tutaj pojawiają się dwa moje pytania:

1. Czy można tak ustawić zegarek na wyświetlaczu radia, aby synchronizował się za pomocą RDS z którąś ze stacji radiowych? Jeśli tak, to jak to można zrobić?

2. Na forum gdzieś czytałem, że ludzie montowali samodzielnie / w ASO audio connection box. Mi zależy głównie na wejściu usb, ponieważ mam wejście chinch w miejscu na popielniczkę. Da się jakoś przerobić / zmienić to wersje z gniazdem USB? Jeśli ktoś się interesował, to jaki jest koszt takiej zabawy?

Na razie to tyle moich pytań.

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może problem jest w tym jak jest opisany plik mp3? Z tego co pamiętam są dwa standarty: ID3v1 TAG ID3v2 TAG. Może nie potrafi odczytać z jednego z nich? Próbowaliście tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz pewnie TAK

a wlasnie ze nie :) bo mam przyczepione do "sufitu" schowka i prawie wogole mi to miejsca nie zabiera. U ciebie natomiast pendrive zabiera bardziej potrzebne miejsce przu lewarku :)

Ja wlasnie nie chcialem miec usb w tym miejscu bo za duzo sie tam dzieje :) a z gornej czesci schowka i tak nie korzystam :)

Ubolewam jedynie ze mi nie czyta tekstu plikow mp3 ale nad tym jeszcze popracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mowie o tym, ze czesto, tylko fakt takiego ustawiania zegarka mnie troche denerwuje... Zmiana czasu itp itd, wydaje mi sie ze cos takiego jak sterowanie z RDS powinno byc w radiu, dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimp mylisz pojęcia w radiu jeżeli stacja nadaje sygnał RDS i podaje czas ,zegar będzie pokazywał godzinę tak jak podaje stacja radiowa .Natomiast na wyświetlaczu jest zegarek ale przypisany do samochodu i nie ma takiej opcji aby radioodbiornik nim sterował . Producent na wyświetlacz umieścił dwa przyciski służące do ustawiania czasu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

np możesz laptopa sobie podłączyć ;) Ja mogę telefon także podłączyć i słuchać nagrań z niego ;) tzn. nagrań zapisanych na telefonie, ale dźwięk z głośników samochodowych słychać :-P Dobrym bajerem jest takie urządzonko transmiter FM . Kuzyn sobie sprawił coś takiego i powiem Wam całkiem nieźle to gra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimp mylisz pojęcia w radiu jeżeli stacja nadaje sygnał RDS i podaje czas ,zegar będzie pokazywał godzinę tak jak podaje stacja radiowa .Natomiast na wyświetlaczu jest zegarek ale przypisany do samochodu i nie ma takiej opcji aby radioodbiornik nim sterował . Producent na wyświetlacz umieścił dwa przyciski służące do ustawiania czasu .

Nie do końca myli pojęcia. Synchronizacja czasu z tym z RDS'u jest możliwa jak najbardziej. Miałem tak w 10 letniej wierzy Philipsa. Niestety Renault takiego "bajeru" nie daje.

Transmitter fm to się maksymalnie nadaje przy nawigacji ;)

Chinchami możesz podłączyć jakiekolwiek urządzenie posiadające audio-out ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!