Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Instalacja radia w Scenic I


Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...

po zamontowaniu podłokietnika wpadłem na pomysł aby zamocowac tez tam CB bo poprzednia lokalizacja była raczej taka sobie(trzeba było sie schylac do przełączników i radyjko było w bardzo widocznym miejscu.Kilka foci jak to teraz wygląda

p1250607rr7.th.jpg

p1250611pm8.th.jpg

w podłokietniku zrobiłem tez miejsce do mocowania gruszki

p1250610iz5.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam w wątku o mojej furce pojawiła się prośba o pokazanie jak zamontowałem antenke od CB i którędy idzie kabelek więc poniżej przedstawiam jak to u mnie wygląda

Tak mam zamontowane CB

d7cb0c5b8a82e02fmed.jpg

a00d0182f5fae288med.jpg

Tu jest antenka

8784955ae9068bf1med.jpg

A tak leci kabelek

301fb4d3c0827508med.jpg

69a2a016b6d497bemed.jpg

5f38bad7d9ab5465med.jpg

db92963bfda84b09med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

[przeniesiono]

Witam wszystkich pozwolę sobie podczepić się pod temat :mrgreen:

 

Ostatnio siedziałem i głowiłem gdzie wcisnąć CB-RADIO

Ci co mają Scenica np rok 2000 to wiedzą że nie bardzo jest gdzie :D

Najlepiej byłoby w podłokietnik ale go nie mamy, a te na allegro jakoś mi się nie podobały.

Wiadomo że chodzi o miejsce aby nie rzucało się w oczy !!!

 

Gdzieś na forum ktoś fajnie wcisną radio zamiast popielniczki ale chyba był jakimś magikiem :D bo jak rozebrałem popielniczkę to nawet połowa radia mi tam nie weszła nie mówiąc już o otwieraniu psełdo lodówki na środku.

Znajomy przykręcił je do siedzenia pasażera nawet fajne miejsce no ale za bardzo widoczne

( ach te bezpieczne dzielnice i brak garażu :D )

 

W końcu wymyśliłem i przykręciłem je do podsufitówki.

Jak zagląda się przez szybę do auta to radio nie rzuca się w oczy.

Osłonka przeciwsłoneczna lekko odstaje ale w niczym to nie przeszkadza !!!

 

Kabelek poszedł pod podsufitówkę aby nie było go widać.

 

Teraz parę fotek:

 

Mile widziane komentarze :D No i pomysły może ktoś ma jakiś fajny pomysł.

post-16380-1246998660_thumb.jpg

post-1-1246998660_thumb.jpg

post-1-1246998661_thumb.jpg

post-1-1246998662_thumb.jpg

post-1-1246998663_thumb.jpg

post-1-1246998664_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Moje montowanie CB raczej "standardowe"

 

111iud.th.jpg 222al.th.jpg

 

zwykle i tak jeździmy w max 3 osoby + bagaże, więc radio nie narażone na uszczerbki zdrowotne, poza tym prąd na gniazdo zapalniczki, bo auto często wędruje ze Scenica do Corsy.

Zamontowane do góry nogami, bo lepiej słychać, a i łatwiejszy dostęp do pokręteł i lepszy widok na wyświetlacz <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ja chciałem tak zrobić w swoim szczeniaku jak kolega slawskip, nawet zakupiłem drugą popielniczkę, ale niestety jak ktoś ma climatronic i lodówkę, to nie da rady tak zamontować, bo wtedy jest znacznie mniej miejsca za popielniczką :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieczar, W scenicach I, nawet przy ręcznej klimie i bez klimatyzowanego schowka, za popielniczką jest za mało miejsca i radio, nawet 14 cm "długie" wystaje poza obrys konsoli.

Jest to spowodowane innymi kanałami nawiewu. Chodzi o te, na nogi pasażerów z tylnego rzędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Ja u siebie cb radio zamontowałem podobnie jak kolega DizzyX a antenkę sirio T3-27 mam zamontowaną na stałe.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ef80e03f03103acb.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e77bddb3b54d6298.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/498a05101c6e5500.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam radyjko zamontowane do fotela pasażera , prąd skręcanym kabelkiem ciągnie sobie bezpośrednio z akumulatora, gruszka sobie luźno leży na fotelu pasażera ( rzadko ktoś tam siedzi, zwykle jeżdżę sam albo z dzieckiem i żonką z tyłu). Antenkę mam zamontowaną identycznie jak toldi_83, tyle że kabel antenowy inaczej poprowadzony. Zdjęcia zaktualizuję w wolnej chwili.Na razie 2:

0ce2a997e0c0c3fem.jpg

 

6cc7eb182f3fc831m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie jak dizzy, dorwałem od znakomka stojak oryginał, trochę przerobiłem otwory do radia, włącznie z tymi kątowymi, rozwierciłem i rozpiłowałem, Stojan przykręciłem do kanału nagrzewu. Kabelek sieci ukryłem po wycieraczkami i dokrojonym dywankiem.

cb1ux.th.jpg cb2za.th.jpg dywanikity.th.jpg

Kabelek antenki również pod nimi i przepuściłem pod listwą tylnych foteli, potem pod wykładziną bagażnika i na dach. Nie udało mi się jednak zdobyć dobrego wieszaka do gruszki (taki wieszak od zapaszków w kratkę nawiewów, widziałem to u jednego z forumowców, lux pomysł), którego chcę przewiercić i wpasować w nawiew. Więc na razie leży na półeczce nad radiem lub w lodówce. Antena także prowizorycznie, magnesówka w lewym tylnym narożniku, tak aby nie utrudniała otwierania klapy. Plany; zmiana na mniejszą podstawę anteny, (ta ma 11cm podstawy i nie mogę dokupić gumy, znalazłem ją w lesie po kłusujących z Frontiery, kolega handluje na alle, lub szwagier blacharz dorobi mi uchwyt do relinga, a wtedy założę na stałe bo kradną). Dokupić zapaszek z uchwytem i przerobić do gruszki, no i dostroić, ten kolega ma urządzenia do sprawdzania czy wyżej, czy niżej, czy w bok antenę, bo klimatronic zakłóca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Montaż CB radia w moim Scenicu wygląda tak:

*antena Midland 18-244 na magnesie została zamontowana w prawym rogu dachu,

*kabel od anteny został przeprowadzony w szczelinie między klapą bagażnika a uszczelką,

po czym został wsunięty miedzy oparcie i został przeciągnięty pod środkowym siedzeniem po podłodze aż do radia,

*radio Uniden PRO 520 XL zostało zamontowane na oryginalnym podłokietniku za pomocą trochę przerobionego standardowego uchwytu do każdego CB radia i podłączone do tylnego gniazda zapalniczki,

*uchwyt mikrofonu "gruszki" został zamontowany z prawej strony podłokietnika,

 

Zdjęcia pokazujące montaż radia:

Renault-Megane-SCENIC-I-phI-1,6-8v-Country-28.jpg Uniden-PRO-520-XL-+-antena-Midland-18-244-01.jpg

Uniden-PRO-520-XL-+-antena-Midland-18-244-02.jpg Uniden-PRO-520-XL-+-antena-Midland-18-244-03.jpg

Uniden-PRO-520-XL-+-antena-Midland-18-244-04.jpg Uniden-PRO-520-XL-+-antena-Midland-18-244-05.jpg

Uniden-PRO-520-XL-+-antena-Midland-18-244-06.jpg Uniden-PRO-520-XL-+-antena-Midland-18-244-07.jpg

Uniden-PRO-520-XL-+-antena-Midland-18-244-08.jpg Uniden-PRO-520-XL-+-antena-Midland-18-244-09.jpg

Uniden-PRO-520-XL-%2B-antena-Midland-18-244-12.jpg Uniden-PRO-520-XL-%2B-antena-Midland-18-244-10.jpg

Uniden-PRO-520-XL-%2B-antena-Midland-18-244-11.jpg

 

Używanie tak zamontowanego CB radia jest kwestią przyzwyczajenia. Gdy mamy dobrze wyregulowane szumy i głośność, jego używanie nie powinno sprawiać kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie montaż radia wygląda następująco:

 

- Radio Uniden Pro 520XL przykręcone do fotela pasażera na uchwycie który był w komplecie,

- antena Lemm, kabel puszczony pod dywanikiem i fotelami do bagażnika, tam pod uszczelką na dach

- zasilanie radia podpięte do gniazda zapalniczki przedniej, nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie więc docelowo planuje podpiąć się bezpośrednio do akumulatora.

 

A tak to wygląda w rzeczywistości:

p1040482.jpg

p1040483.jpg p1040484.jpg

 

Pozdrawiam <szukaj>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!