Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

jeszcze przed prawkiem-planuje meganke


tasman89

Rekomendowane odpowiedzi

siemka wam jestem nowy na forum,koncze prawie robic prawo jazdy i dogadalem sie z rodzicami zeby mi kupili megane za ok 8000zl.bede swiezo po prawku wiec jaka wersje doradzicie i czy wogole to autko bedzie dobre na poczatek,niezabradzo znam sie na autach wiec dlatego pytam;nie chce slyszec wypowiedzi typu ze na poczatek starczy mi fiat 126p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8000zl
ciężko będzie znaleźć egz wart uwagi i nie wymagający inwestowania, nawet w krótkiej perspektywie, poza tym kupując auto musisz liczyć cena auta plus 2000 zł (na wymianę oleju, rejestracje, ubezpieczenie, ewentualnie rozrząd czy klocki)

 

poza tym, nie napalaj się na auto , tylko kupuj na spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8000 ciężko teraz dla kolegi z pracy szukam takiego autka do 9000 i nie jest rewelka w tej cenie na meg musisz liczyć minimum te 9000-10000. a z propozycji no to dla młodego człowieka coupe 1,6e abyś z silnikiem 2,0 nie zakończył na pobliskim zakręcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, ze rozsądniejszym wyborem byłoby Clio I , roczniki 97-98, znajdziesz łatwo w dobrym stanie i z rozsądnym przebiegiem, nawet od pierwszego właściciela, autko zadbane nie powinno być problemowe w eksploatacji, np coś takiego:

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2495564

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bronius nie wiem jak Tobie i innym ale jak dla mnie Clio I to bleee...i to za taką cene :shock: ja za swoją meggi oczywiście sprowadzona z niemiec + opłaty = 9500pln.

Mam ją już 2 miechy i jedyne co przy niej zrobiłem to...kupiłem nowe letnie opony bo była sprowadzona na zimówkach! i odpukać w niemalowane jak razie jest sii...

btw. Robak ja też jestem młody. prawko mam 2 lata dopiero i mnie nie ciągło aby kupić coupe a przecież mogłem :-D nie wiem czemu ale wolałem 5-drzwi HB :) i wydaje mi się że to czy chłopak znajdzie sie w rowie na pierwszym zakręcie zależy od tego jak ma poukładane w głowie a nie ile ma lat...ot moje skromne zdanie 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czy chłopak znajdzie sie w rowie na pierwszym zakręcie zależy od tego jak ma poukładane w głowie a nie ile ma lat

Święta racja ale nie bierz tego tak do siebie, po prostu na pierwszy samochód swój zarobiłem sam rodzice mi go nie kupowali

po drugie to tylko moja propozycja dla młodzieńca a dokładnie widzę taka megę zza okna kolor bordowy wystawiona w komisie w rozsądnej cenie.

po trzecie clio to bardzo przyjemny samochodzik sam miałem :-D zwłaszcza te roczniki co pisze bronius są najlepsze bo to końcówka produkcji wyposażone już naprawdę konkretnie poduszki i inne bajery pozatym ekonomiczne i tanie w utrzymaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja także Robak na swój pierwszy własny samochód zarobiłem...rodzice mi nic nie dokładali! a przez te 2 latka to śmigałem ojca seicento :-D

a do Clio to ja nic nie mam...pewnie macie racje że auto jest i oszczędne i mało sie psuje itp... ja tylko mówie że akurat mnie sie kompletnie nie podoba...wiadomo każdy ma swój gust hih

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wtrące coś innego. Kojarzycie Zakup Kontrolowany na TVN T.... tam w ktorymś sezonie była pokazana Meg z 1996 roku i coś za podobną cenę jak chłopak szuka. A co do kupna także nie dostałem od rodziców wiadomo była mała pożyczka od tatusia ale to naprawde mała, można powiedzieć, że tak jak na nowe oponki :-D

 

Mówicie, że kupić na spokojnie nie zawsze się da, ja osobiście szukałęm Opla Astrę II a zobaczyłem moją Meg i zakochałem się i już na inne nie patrzyłem. A trafiłem na dobry egzemplarz i bardzo się cieszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc w obronie młodych kierowców według mnie Meganka szczególnie 5 HB obliguje do spokojnej jazdy i nawet gdy ktoś jest młody to nie zawsze głupi, jeźdżąc praktycznie ojca autem wcześniej Tico którym szalałem i osiągałem kosmiczne prędkości jak na tak małe auto to po przesiadce na RM zmondrzałem i jeźdże jak emeryt ale jak trzeba to przycisne z umorem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie Broniusa, Clio to bardzo fajne autko na poczatek, silnik 1,2 lub 1,4 w zupelnosci wystarczy.

Autko mozna kupic czesto gesto od pierwszego wlasciciela z kompletem dokumentow.

Ja ujezdzalem clio przez ponad 2 lata i baardzo mile go wspominam :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się liczyć że ze starym autem jest tak że lubi coś wysiąść i pociągnąć po kosztach. Jeśli nie pracujesz to te koszty będą napewno wyższe w renault megane niż np innych mniejszych, w tym np Fiatów ale pomijam oczywiście 126p. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj.. Civic.. piekne autko.. szczegolnie te modele od 92roku. Jednak lukaszzd ma racje, autko to wrecz prowokuje do szybkiej i agresywnej jazdy..

Wiem bo pare razy jechalem civickiem 1,6 V-tec mojego wujka... Wrazenia nie zapomniane :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!