Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

jeszcze przed prawkiem-planuje meganke


tasman89

Rekomendowane odpowiedzi

za 8000 mozesz rozejrzeć się za astrą I rocznik ok. 95 - 96, jednak wymaga to większego zaangażowania i szukania. jak wiadomo ople z tamtego okresu miewają problemy przede wszystkim z korozją. Jeżeli jednak uda Ci się znaleźć egzemplarz zadbany, może służyc przez długi czas. W zeszłym roku ojciec kupił sobie taką z 95 roku /przy mojej niedyskretnej aprobacie :-D / i sprawuje się świetnie. Jednak 11 letni opel to troche "rosyjska ruletka". wszystko zależy od konkretnego egzemplarza. Osobiście miałem kontakt z 3 oplami i nigdy nie było z nimi żadnego problemu. Zawsze jednak w przypadku kupna warto odwiedzić doświadczonego mechanika.

Pozdrawiam!

 

P.S. i tak Meggie ponad wszystkie... ;-)

 

/sorry za mały OT - mam nadzieje ze nie dostane po uszach... 8-) /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Stanowczo Ci odradzam kupno magane I.Fatalny jakosciowo samochod,zreszta na ostatnich miejscach we wszystkich mozliwych stastystykach bezawaryjnosci.Mam troche dosiwdczenia z paroma modelami i powiem jedno:koszmar!Jak chcesz koniecznie renault to kup jakis zadbany model 19 a za reszte pojedz na wakacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Cięcie]

 

Dziwne megane 1 fatalnie wykonczone? awaryjne? Moi dziadkowie maja Megane I phase i ( rocznik 96 ) ma 11 nigdy nie bylo nic wymienanie oprocz klocków, filtrów i tłumika ( sorki raz wspomaganie podnoszenia klapy i chodnik ) a no i olej. Co do awaryjnosci wujek w kancelarii ma 5 lagun grandtour wszystkie diesle w 2 z nich padly silniki ( wtryskiwacze nie musze mowic ze to najdrozsza mozliwa usterka w silniku diesla )

 

Proszę nie cytować 1:1 postu jak odpowiadasz bezpośrednio pod nim - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dave37, zgadzam się z twoją tezą że 19 z końca produkcji będzie dokładniej wykonana niż pierwszy model megane, ale nie zgodzę się co do usterek po prostu zapewne trafiłeś w feralne modele albo zaniedbywałeś renatkę a one tego nie lubią, i potem odpłacają się dla właściciela wzmożonym nawałem drobnych usterek.

dave37, czytając twoje posty mam wrażenie że masz strasznie pesymistyczne podejście hihi :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale coś w tym jest, ja mialem 19 Chamade i mielibysmy ją jeszcze ale był dzwonek i nie oplacalo sie naprawiac, jednak jakis amator ocalił ją przed śmiercią i pewnie jezdzi gdzies do dzisiaj... nie psulo sie w niej NIC. 99% bezawaryjnosci. Ojciec zminil potem na Meggie (ktora teraz jezdze ja) no i sie zaczelo troszke łożenia. Byl 1 wlascicielem, a mimo to dosc wczesnie zaczela grymasic. Meganki sa ladniejsze, ale 19 chyba na poczatek lepsze tzn jak sie znajdzie z dobrym przebiegiem... no i kwestia palenia, Meggie chyba mniej... i to przy silniku 1,6 a 19 byla 1,4 (uboga wersja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszu a co myślisz że 1,4 na monowtrysku spali mniej od 1,6 na pełnym wtrysku przy tej samej masie nadwozia? podejrzewam że to 1,4 spali więcej, nie mam racji?

Co do 19 to moja również lata do dziś popatrz moja 19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robak nie wiem bo ani nie jezdzilem, ani nie patrzylem w jakies dane, ale moj lektor od francuskiego ma Meggie bodaj z '97 wlasnie na monowstrysku 1,4 i z tego co mowi to mu pali w miescie ok 7l mi natomiast 8-9 bywa.

 

[ Dodano: 2007-07-01, 12:01 ]

i chyba liczy sie jeszcze masa a 1,6 na pewno jest te pare kilo ciezszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kuzynce doradzałem renault clio jeżeli chcesz większe to renault 19 bo megane w dobrym stanie przy tej kasie nie kupisz a co do innych aut to jeżeli jazda po mieście i powiedzmy góra w 4 osobo a częsciej w dwie to deawoo tico auto nie dozajeżdźenia i nic przy nim niebędziesz musiał robić a to wbrew pozorą jest zrywna bestja i mało pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!