Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pytanie o scenic 1,6 90Km Co sadzicie o kupnie


prezez2007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie zapytanie.

 

Mój wujek posiada scenica z 1998r przebieg 190tys km jest to silnik 1.6 90Km wersja bez klimy. Autko od 2000r posiada instalacje gazową. Autko nigdy nie było bite jest po wymianie wszyskich filtrów i paska rozrządu oraz wymianie progów i zrobionej konserwacji. (Jest to pewne poniewarz to w końcu mój wujek). W aucie nie było mowy o tym aby kupowac do niego jakies używane rzeczy wszystko było wymieniane na nowe części. Moje pytanie jest najstępujace czy opłaca sie go kupic w cenie 8tys zł ?? Moim zdaniem cena jest przystepna ale czy to autko przy takim przebiegu i dodatkowo instalacji gazowaje długo jeszcze pojezdzi ?? Czy waszym zdaniem cena jest ok czy moze jednak nie ?? co sądzicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zadbane to pojeździ, szczególnie roczniki przed 2000 w drugiej fazie.

poza tym to silnik 8V więc na pewno dużo bardziej żywotny.

 

p.s jak chcesz książkę techniczną WKŁ do scenica to za parę groszy odstąpię. Pisz na PW jakby co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam swoje renault `97 z tym samym silnikiem z instalacją gazową od 9,5 roku i z przebiegiem 250 tys jak na razie nie narzekam a samochód ciągnie do przodu na gazie i benzynie. Myślę że to dobra cena a jak z blacharką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za takie pieniądze to bym wziął, tym bardziej od osoby którą znam i wiem co z autem było robione. Ten silnik spokojnie na benzynie powinien wytrzymać 300-350 kkm bez problemu. Przy gazie pewnie tyle samo. Oczywiście jak o niego zadbasz.

 

p.s jak chcesz książkę techniczną WKŁ do scenica to za parę groszy odstąpię. Pisz na PW jakby co.

W temacie "Instrukcje Obsługi" są linki do skanów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stan blacharki jest w porządku nie ma oznak korozji tak jak wcześniej mówiłem autko było cały czas pod nadzorem mechanika i wszystki naprawy były robione na bierząco. mam jeszcze pytanie ile to autko spali benzyny /gazu przy tym silniku?? moja wersja jest bez klimy czy dało by sie zamontować klimatyzację wyciągnięta z tego samego modelu czy są z tym jakieś problemy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dało by sie zamontować klimatyzację wyciągnięta z tego samego modelu czy są z tym jakieś problemy??

Da się ale trzeba trochę rzeczy przerobić na pewno zmienić wspomaganie, możesz poszukać na forum bo było to już rozważane.

a spalanie? Mi pali na trasie około 7,5 litra gazu a w mieście około 10 litrów na benzynie nie wiem ale pewnie około 10% mniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!