Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pojemność butli LPG- dziwne zachowanie butli po legalizacji


evo

Rekomendowane odpowiedzi

witam. Posiadam butle 40l, a pomimo tego wchodzi mi jakies 30l gazu. Wiem, że zawsze mniej gazu wchodzi do butli, a jest to związane chyba z "poduszką" znajdującą się w środku, ale żeby było aż 10l różnicy?!? Jeśli tak to nie pozostaje mi nic innego jak zaakceptować taki stan rzeczy, a jeśli nie jest to normalne to co radzicie? Dzięki za wszelkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to normalne ja mam butle 50 litrow a wchodzi mi 38 litrow to jest własnie ta poduszka powietrzna niby 80% ale nikt tego dokładnie nie ustawi bo zawór jest mechaniczny i wszystko zalezy w jakim momencie zablokuje,gdyby była elektronika to byłoby duzo łatwiej ale nie wiem czy ktos juz wymyslil takie zawory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Mam pytanie ,od niedawna smigam autkem na gaz i mam pytanie,butla ma 41albo44l chyba i raz tankowałem (do maxa gdy była pusta-tzn auto przełączyło sie na benzynkę)weszło 33l a ostatnio weszło 38l gazu i od czego to zależy ??? fakt tankowania były na innych stacjach :shock: czy to jest normalne ? myslałem ze każde tankowanie po wyjechaniu zbiornika do maxa bedzie mniej wiecej takie samo :-o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie mylę to do butli powinno wejść ok 80% pojemności zbiornika, czyli ok 34litrów. Ja mam butle ok 44 litrów i przeważnie wchodzi mi 36litrów. Ostatnio na Orlenie-Warszawa ul. Chełmżyńska weszło mi 40litrów a nie miałem pustej butli. Wczoraj w Przasnyszu gość zalał mi tyle, że po zrobieniu 100km, chcąc sprawdzić orientacyjne spalanie, na innej stacji nie weszło mi nic gazu!!!Trzeba z tym uważać. Obawiam się, że przez takich zawodników mogę uszkodzić zawór albo doprowadzić do rozszczeknienia instalacji gazowej. Teraz już wiem gdzie mam nie tankować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie tu bardziej chodzi o to, jaka pompe ma okreslona stacja. Gosc kombinuje wstawiajac pompe dajaca wyzsze cisnienie i juz wejdzie pare literkow. Mozna jeszcze pod pompe wstawic falownik albo przylozyc wyszy prad i juz mamy wyzsze obroty pompy i kolejnych pare literkow. Wedlug mnie tak to sie odbywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam butlę 35l i wchodzi 35l.ale na reduktorze mam ustawione ciśnienie 1,18 .Jak zmniejszę to ciśnienie do 1,08 to do butli wejdzie tylko 32l bo gdy gaz się kończy to ciśnienie spada poniżej 1 i przełącza się na benzynę sygnalizując pustą butlę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie tu bardziej chodzi o to, jaka pompe ma okreslona stacja.

 

Tylko, że na najpierw powinien odbijać zawór w Twojej instalacji, a nie w dystrybutorze. Często jak jest końcówka gazu w dystrybutorze to pójdzie powietrze i wtedy naprawdę potrafią nabić sobie licznik <ok>.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie to jest tak ze na butli pisze ze ma pojemność 55l ale powinno wejść 80% z tych 55l! I to sie tyczy kazdej butli czy ma 34l czy 44l to 80% jest napełniania.

A jeśli chodzi o to ze zawór nie odbija to jest wina tego kto zakładał gaz bo tam jest taki niebieski wężyk w zaworze i jak on zachaczy o pływak ktory pokazuje ilość gazu oraz jest odpowiedzialny za zamykanie zaworu to nie bedzie sie butla napełniac 80% tylko 60% albo i nawet 50% albo i w ogole sie zawór nie zamknie!

W tym chodzi o to ze ten niebiski węzyk plastikowy zachaczy o pływak i nie ma jak pływak podejsc do odpowiedniej pozycji i jak sie zatrzyma wczesniej to zamyka zawór wczesniej albo i w ogole nie zamknie bo też są takie przypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już raz tłumaczyłem,że ile gazu zostanie w butli zależy od ciśnienia jakie ustawimy na reduktorze.Możemy tak zwiększyć ciśnienie,żeby prawie 100 procent gazu schodziło z butli .U mnie jak ustawię ciśnienie na 1,18bar to schodzi wszystek gaz z butli i do butli zatankuje wtedy 35l a jak ustawię na 1,06-8atm to zostaje w butli ok.3l gazu to wtedy do butli wejdzie 32l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!