Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prośba o ocenę scenica


golem75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje zakup scenica i mam takie pytanie: czy wersja po lifcie różni się tylko światłami czy też zostały wprowadzone ulepszenia w stosunku do wersji z przed feaceliftu.

Czy mógłby prosić o ocene tego auta

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11484166

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach nie wygląda źle. Mam takiego samego ale diesla. Różnica jest również w tarczach hamulcowych. U mnie są 280mm i mniejszych kółek jak 15' ET 43 nie założysz. Poza tym różnica w przodzie (duże lampy) no i tył (inna klapa oraz lampy tył) jest między liftem. Widziałem droższego o 1000 zł ale po lifcie więc może warto dołożyć? Chociaż ja jestem ze swojego zadowolony <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, no niech mnie ktoś poprawi jak sie mylę ale ten silnik to mi wyglada na diesla <ok> Na pewno nie jest to benzyna 1.6 16v. Opis auta bardzo nierzetelny albo ktos źle dopasował zdjecia do opisu:

1. Moc 115KM- 1.6 ma 90 (8v) albo 107(16v)

2. Alufelgi- na foto są stalowe

3. Podgrzewana przednia szyba- na foto brak włącznika.

4. Radio/cd- jakoś nie wygląda :-/ na cd

Z wersji po lifcie to auto ma tylko kierownicę i ewentualnie panel sterowania nawiewem.

Byłem w tym komisie (równiez szukam auta) i nie mam dobrych wspomnień. Oglądałem kilka sceników. Dwa z nich na pewno miały jakąś przygodę ale pan jakoś nie był rozmowny. Stwierdził, że tak juz przyszło z Niemiec. W jednym nie świeciła kontrolka PP no i pan stwierdził, że musiała się przed chwilą spalić itp itd.

 

Wersja sprzed liftu różni się również środkiem. Inne są: zegary, kierownica, "parapet" (po lifcie u góry jest schowek), umieszczenie sterowania elektr. szybami, schowek/pojemnik na napoje (po lifcie zamykany), panel sterowania nawiewem. No i przede wszystkim silnikiem 8v/16v ale była wersja przejściowa tzn. nowy silnik w starej budzie (rocznik 1999).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to te zdjęcia są inne niż poprzednio. Nawet z opisu szyby nie pasują (2 elektryczne). Kierownica nie jest od tego rocznika. Silnik taki to był ale w roczniku 98. Coś tu kręcą <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jawny kant , zdjęcia zostały zmienione , nawet klikając w lewe dolne auto raz stoi na śniegu a potem na suchej drodze :shock: Daj sobie spokój z tym autkiem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w tym komisie w sobote, oglądałem tego scenika. Uprzejmy pan od razu po włożeniu kluczyka do stacyjki włączył nam radio <ok> , pewnie po to aby nie słyszeć że tłumik jest dziurawy . Ogólnie samochód nie wart ceny I warto sprawdzić sprężanie bo dziwnie słaby jak na 1,6 16v.

ps. Większość aut zarejestrowana na blachach z lubuskiego. Ogólnie mam podobne odczucia jak marbol

Więc szukam dalej :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he to widzę, że coś im autka nie schodzą <ok> Tego m. in. oglądałem gdzieś koło 2 m-cy temu http://otomoto.pl/renault-scenic-2-0-benzy...-C11341186.html i z tego co pamietam to:

1. Sterowanie radiem przy kierownicy- jest ale TYLKO jest, bo włożone jest nieoryginalne radio więc sterowania brak.

2. Oryginalny lakier- nie dotyczy maski bo miała inny odcień (na pewno była malowana), brak maty wygłuszjacej (pewnie nie założyli po malowaniu :-/ )

3. 100 % bezwypadkowy- hm, patrz wyżej.

4. Tapicerka w bardzo opłakanym stanie (dużo dziur i przetarć)- nieadekwatna do przebiegu.

5. Samochód świeżo sprowadzony z Niemiec- :lol:

6. Jest to samochód ekonomiczny i zarazem dynamiczny- tego nie neguję ale ten txt jest w każdym ich ogłoszeniu i brzmi juz troche jak "nic nie stuka nic nie puka, tylko lać i jedzić".

Ten egzemplarz zdecydowanie odradzam, pomijam fakt że cena wystawiona w komisie oczywiście była wyższa a pan na moje stwierdzenie, że ważna jest oczywiscie cena z ogłoszenia w internecie zrobił tylko niewyraźna minę :-D. No ja rozumiem, że auto dziesiecioletnie musi nosić oznaki użytkowania ale bez przesady- no i ta cena ;) .

 

Golem75-powodzenia w poszukiwaniu życzę, ja jak na razie to jestem zniechecony :cry:.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz kupiłem mojego pierwszego scenika <ok> na giełdzie w lubinie.

Scenic Kaleido 1,6 16v plastiki nie trzeszczą zawieszenie nic nie stuka silnik też ok.

Jednym minusem jest pęknięta sprężyka w stacyjce :-( i trzeba samemu cofać kluczyk ale to nic autko jest super wygodne i z tym silnikem jest nawet dynamiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniaj szybko stacyjkę. Długo nie po cofasz ręcznie. Pewnego razu nie cofniesz tak jak to kiedyś było w pewnym znanym mi sceniolu i rozrusznik popracował jako drugi alternator i auto się zapaliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!