Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic II 2007, ale 150kkm - brać czy nie?


dario-g

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Autko sprawdzone w serwisie. Przebieg sprawdzony. Dużo jak na ten wiek, ale dopiero co przyjechał z Francji, a jakie tam mają drogi wiadomo. Z komputera wyszło, że w grudniu zrobiony duży przegląd (rozrząd, itp).

 

Po przeglądzie w ASO wyszło, że silnik trochę się poci. Widać, że jest troszkę mokro. Na dole zebrała się kropla oleju. Mechanik powiedział, że trzeba by było go umyć i wtedy by było widać gdzie podcieka. Możliwe, że tylko miska. Jak nie miska to gdzieś wyżej. Jak wyżej to jeśli będzie mocnej cieknąć, to jakie koszty napraw (czego się można spodziewać)?

 

Jest to jedyna wada/niedogodność w tym aucie. Poza tym dobrze wyposażony, zadbany/czysty środek, bezwypadkowy. Nic nie stuka. W środku cichutko. Ładnie ciągnie na wszystkich biegach. Silnik to 1.9dCi 130KM.

 

Mam go zarezerwowanego. Brać? Czy może ten olej nic dobrego nie wróży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z olejem to jest to francuz i dieselek więc każdy się poci <czerwona> u mnie się poci na powroci turbiny, jest tam mała uszczelka która jest nie dostępna w sklepach a tylko w serwisie, koszt 30 zł ale trzeba turbinę wyjąć bo są dwa rodzaje tych uszczelek... i tak jeżdżę nadal :mrgreen:

 

jak się okazało że autko jest faktycznie bezwypadkowe, po przeglądzie to się nie zastanawiaj, czasami lepiej kupić auto z dużym przebiegiem ale autentycznym niż z mały a później się okaże że 200tys ma więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj przebiegu - tylko stan pojazdu. Piszesz 150 tys.... ze to duzo... duzo to jest 400-500tys.

Sam kupiłem z przebiegiem 137000, teraz po niecałych dwóch latach mam prawie 200tys. Mam zamiar pojeździć nim jeszcze z dwa lata - więc będę się zbliżał do 300tys - i jakoś stresu nie czuję. Cały czas mam wrażenie, że auto jest w stanie, w jakim go kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszę, że ten przebieg mnie przeraża. Obecnie mam jeszcze Fabię 1.4, która ma 140kkm i śmiga aż miło.

 

Przebieg podaję tylko po to, aby moje pytanie miało pełny wyraz. A co do Scenica to już wiem, że stan jest zadowalający. Mam tylko właśnie wątpliwości co do tego podciekającego oleju.

 

Czytałem także o tym filtrze FAP. Ludzie przestrzegają... O co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dario-g, co do podciekania oleju powiem tak. Moj mechanik (normalnie pracujący w ASO) powiedział że w Scenicach uszczelka miski potrafi popuszczać i że tak statystycznie (oczywiście zależnie od przebiegu) potrafi popuszczać. Mniej więcej co 3.5 roku do wymiany. Ja bym się tą uszczelka ( o ile to uszczelka) nie przejmował. Aby stwierdzić ten przeciek należy oczywiście obejrzeć silnik od dołu - po odchyleniu osłony.

 

Co do FAPa - problem jest taki że aby dopalić sadzę w nim zawartą, należy rozpędzić samochód do jakiejś tam prędkości i utrzymać tą prędkość przez jakiś czas. W tym czasie przy tej prędkości ma się wydzielić temperatura na tyle wysoka że dopali ową sadzę. Jeśli to sie nie stanie to nie wiem ale chyba należy udać się do ASO wyczyścić filterek (w ostateczności wymienić) oczywiście za kase.... Dlatego jeśli pokonujesz codziennie trasę 5 km to daruj sobie silnik z FAPem. Chyba że okresowo jeździsz do teściów (działka?) co tydzień kiedy to silnik potrafi sie nagrzać/rozgrzać aby zapewnić prawidłowe jego funkcjonowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!