Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik 1,9dCi szarpie, przerywa


kwinto29

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jak w temacie silnik co jakiś czas dostaje dziwnej czkawki, zaczyna przerywać, szarpie. Na wolnych obrotach potrafi czasem zgasnąć. Nie ma żadnej reguły na powyższe objawy. Kilka dni czasem dzień jest wszystko dobrze a potem zaczyna szarpać. Komputer pokładowy żadnych błędów nie sygnalizuje. Próbowałem odpowietrzać filtr paliwa, bo wydawało mi się że widziałem bąbelki powietrza w przewodzie paliwowym przed pompą wtryskową ale nic to nie dało. Panowie poradźcie coś bo jeśli będę musiał jechać do tych gamoni z serwisu to się chyba załamię :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo zatankowałem na innej stacji niż poprzednio do pracy dojeżdżam ponad 20km więc silnik się nagrzewa (5 ta kropka) a po autostradzie to i owszem go przegoniłem auto idzie prawie 200 wg licznika 196, filtry wymieniłem w zeszłym roku <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No generalnie tak można powiedzieć, jechałem w dłuższą trasę ponad 300km a że wieczorem nie chciało mi się dalej jechać więc zatankowałem na statoilu koło mojego domu i w powrotnej drodze raz czy dwa szarpnął potem zatankowałem na shellu v-power, było to samo więc zalałem znowu statoila diesel gold. Generalnie staram się tankować na shellu i na tej samej stacji za każdym razem. Do tych stacji w których tankuję mam jakie takie zaufanie. Spróbuję wymienić filtr paliwa ale nie wiem czy to coś zmieni:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie takie same objawy. Okazało się ,że uszkodzona jest wiązka przewodów koło akumulatora. Jeden dzień w serwisie (wcale nie autoryzowanym) i 480,00. Jest ok.

Zdarzało się, że nie szarpał jednego dnia, czasami dusił się, a czasami gasł. Po uruchomieniu objawy znikały i potem wracały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki serdeczne jako że trochę się na elektryce znam to spróbuję sam to naprawić. Teraz wiem gdzie i czego szukać<ok>

 

[ Dodano: 2010-03-31, 21:37 ]

No i problem rozwiązany porozpinałem wszystkie kostki przy silniku i sterowniku zapryskałem kontaktem, odczekałem połączyłem ponownie i wszystko działa jak należy. Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!