Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyciek miedzy silnikiem a skrzynia/turbina p


martbex

Rekomendowane odpowiedzi

Tydzien cieszylem sie nowym autkiem i nadal sie ciesze, ale dzis bylem u mechaniora by wymienic swiece (nie mam takiego klucza <ok>) i okazało sie, że po pierwsze jest dosc duzy wyciek spomiedzy skrzyni i silnika (wymiana oringu - ok. 700 zl) oprocz tego turbina przepuszcza troche olej, w styczniu tego roku byla montowana regenerowana nowa, wiec jest jeszcze na gwarancji na szczescie.

Autko ma generalnie maly przebieg 128 tys. i jestem troche rozczarowany ze takie przeboje z wyciekami, w poprzedniej Reni Megane 2002 z przebiegeiem 183 tys nie bylo takich problemow.

Też przerabialisce problem wycieków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest wyciek ale na szczęście tak maleńki że nie warto się tym przejmować ale nie o to mi chodzi - a mianowicie też myślałem że przyczyną wycieku jest ten zasr..... oring gdyż tak wyglądało a okazało się coś zupełnie innego - polecam kupić benzynę ekstrakcyjną oraz pędzelek i siup pod autko i wszystko tam wyczyść benzynką ( DOKŁADNIE !!! ) - beznyna ekastrakcyjna ma to do siebie że schnie właściwie natychmiast i czyści bezbłędnie, następnie po czyszczeniu jeździć normalnie jak zawsze i tak po 2 dniach spojrzeć jeszcze raz skąd jest wyciek - u mnie okazało się że jest to wyciek z uszczelki miski olejowej. Tak więc najpierw upewnij się niż masz wydawać 700 zł !!! :shock: - skąd ten mechanik wziął taką CENĘ ???!!! - ten gość ma coś chyba z głową :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aprox, wiesz co, sam bylem swiadkiem, jak na kanale odpalli moje auo i po 10 min. skaplo stamtad 5 kropli, wiec to na pewno stamtad. Mechanik stwierdzil, ze to roboty na 2 dni - trzeba skrzynie wyjac czy cos tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no racja zrzucenie skrzyni to sporo roboty ale qfa nie za 700zł :roll:

Ja wiem, że to ten uszczelniacz bo jak zrzucali mi skrzynie ostatnim razem to zwróciłem na to uwagę ale widać uje zlali sprawę i nie wymienili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ceny wyglądają tak - owszem przy wymianie tego oringu niestety trzeba ściągnąć skrzynię :-/ i tutaj cena jest ok 350 zł natomiast sam oring to max do 100 zł czyli maksymalna kwota za taką robotę to 450-500 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam.

Niestety chciałbym jeszcze raz poruszyć ten sam temat. Kupiłem w końcu po małej przerwie kolejną Megankę. Tym razem wersja III Coupe 1,9 dci 130 km rocznik 2009. Wszystko idealnie, do momentu jak pojechałem do ASO. Przejrzeli i stwierdzili podobny wyciek ( co prawda nieznaczny ) ale.... stwierdzili iż może być do wymiany nawet wał....a całą naprawę wycenili nawet na powyżej 6 tysięcy. Postanowiłem zatem zweryfikować to co mówi ASO jeszcze w innym źródle, ale co o tym sądzą koledzy ( i być może koleżanki ) bardziej doświadczeni w posiadaniu Reni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!