Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

lewarek zmiany biegów


Vargas

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu zauważyłem że przy dodawaniu gazu i puszaniu pedału gazu lewarek zmiany biegów rusza się w przud i w tył. Tak sobie myslę że może poszła poduszka jakaś. Czy objaw wlaśnie taki wskazuje na poduszkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vargas, najprawdopodobniej poduszka przy skrzyni. Uprzedzę od razu pytanie: żeby ją sprawdzić wchodzisz pod auto i podważasz łyżką. To taka wykręcona ósemka. Więcej znajdziesz na forum bo było juz o tym sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie coś mi tu nie pasowało <ok>

Zaglądnełem pod autko i : wzrokowo poducha jest ok, tak jak by jej nic nie dolegało ale jak wziełem w garść breszkę to jest ona taka chwiejna dość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

ja właśnie wczoraj odebrałem samochód po wymianie drążka łączącego lewarek z wybierakiem w skrzyni biegów, teraz lewarek nie zadrży nawet przy puszczeniu/dodaniu gazu, okazało się że na trzpieniu łączącym ten drążek z lewarkiem wyrobiły się tuleje, dodatkowo została wymieniona poduszka pod skrzynią biegów i sprężyna przy wybieraku, jestem pozytywnie zaskoczony, lewarek chodzi o wiele precyzyjniej i przede wszystkim nie telepie nim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja też mam problem z lewarkiem. Silnik chodzi normalnie nie drży specjalnie, zaś problem dotyczy tylko lewarka. Przy operowaniu gazem drążek chodzi w przód i tył i na wolnych obrotach drga, czasem drgania te przechodzą na karoserię. Biegi wchodzą łatwo i precyzyjnie, tylko te drgania denerwują. Co radzicie? Dodam, że z trzy miesiące temu padła mi jedna cewka i od tego momentu pojawiły się drgania, zaś problem z "chodzącym" drążkiem podczas jazdy był wcześniej.

 

Oczywiście podczas jazdy nie jest to uciążliwe, ale na postoju, np. w korkach te drgania są upierdliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Los_Dawidos, sprawdź dolną poduszkę skrzyni biegów. Jej wyrobienie powoduje takie objawy jak opisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszka ok 70-80zł

Wymiana, hmm to dwie śruby dostępne od dołu auta. Wymiana max 10min. Nie wiem ile może zażyczyć sobie mechanik. Gdzieś na forum chyba wklejałem zdjęcia jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

U mnie też lewarek chodzi w przód i w tył przy dodawaniu gazu, ale mam nowe poduszki (skrzyni i silnika), czy to mogą być te tulejki opisane przez jacekok ? Jeśli tak to może mi to ktoś pokazać np na allegro bym wiedział czego szukać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!