Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dołożenie tempomatu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem posiadaczem Megi III. Jestem drugim właścicielem. Auto jest z polskiego salonu. Z wyposażenia mam wszystko czego potrzebowałem poza tempomatem. Jak myślicie czy jest możliwość dołożenia tempomatu?? Z tego co się orientuje, musiałbym zakupić kierownicę z przyciskami (poduszkę się przełoży) przełącznik zespolony ze zwijaczem aby podłączyć dodatkowe przyciski w kierownicy oraz przycisk znajdujący się obok hamulca ręcznego. Zamontować wszystko i jechać do ASO aby w komputerze uaktywnili tą funkcję.

 

Mam parę pytań. Czy resztę instalacji potrzebnej do tempomatu będzie zamontowana w aucie. Czy do przycisku koło hamulca ręcznego znajduje się instalacja?? Czy kostki do podłączenia zwijacza będą wyprowadzone? Jeśli ktoś się orientuje w tym to proszę o pomoc.. Przeglądałem już papę opisów jak dołożyć tempomat do Megi II i do Luguny II i trudne to nie było.

Pozostał mi jeden mankament. Zauważyłem że liczniki z seryjnym tempomatem i beż są nieco inne. Brakuje im w koło takiego na biało świecącego przerywanego koła. Jak widziałem na filmach zmienia ono kolory w zależności od prędkości i wybranej funkcji tempomatu. Ja takiego koła nie mam. Ogólnie nie byłoby mi ono potrzebne. Ważne aby tempo mi działał i na trasie utrzymywał prędkość. Dla przykładu zdjęcia do porównania.

post-24044-1269854017_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w meg III ale w II wszystko jest, całą instalacja. Zależy od wersji oczywiscie. Musisz po prostu rozebrać i zobaczyć czy masz wtyczki, ja mam wszystko ale tempo na razie brak <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko potrzebne by mi był schemat tempomatu. Fajnie jak bym wiedział chociaż oznaczenia pionów na kostkach lub kolory kabli. A schematów elektrycznych do Megi III nie znalazłam a szukałem długo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jechać do ASO

W wypadku MII nie do ASO, a do lokalnego elektryka, który Ci to aktywuje.

Jeżeli masz gwarancję na samochód, i chcesz ją dalej mieć, to zorientuj się, czy przypadkiem jej nie stracisz, montując samodzielnie tempomat - bo może się to w najgorszym przypadku wiązać z ciągnięciem kabla do kabiny, i wkładaniem nowych kabli do ecu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz gwarancję na samochód, i chcesz ją dalej mieć, to zorientuj się, czy przypadkiem jej nie stracisz, montując samodzielnie tempomat - bo może się to w najgorszym przypadku wiązać z ciągnięciem kabla do kabiny, i wkładaniem nowych kabli do ecu.

 

Gwarancja jeszcze jest więc na razie się za to nie zabieram. Poprostu chciałbym się dowiedzieć czy byłaby taka możliwość i czy będzie łatwo lub czy będzie trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli do czasu, jak skończy Ci się okres gwarancyjny nikt tego nie zrobi i nie opisze na forum, albo na stronie internetowej (nie mówię tu o naszym forum, tylko o forach w internecie, których języki da się na nasz przetłumaczyć, bądź też w natywnym języku zrozumieć) - będzie ciężko, i wszelkie próby mogą skończyć się niezbyt pozytywnie.

Sugerowałbym skontaktować się na Twoim miejscu z kimś, kto ma też MIII, z tempomatem, i pozwoli dobrać się do niego - nieco rozebrać auto, zobaczyć co gdzie jest wetknięte itd - bynajmniej ja bym w taką stronę próbował iść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie ciężko, i wszelkie próby mogą skończyć się niezbyt pozytywnie.

Może ciężko nie być. Dziś zdjąłem plastik z mieszkiem od hamulca ręcznego jak stałem w korku i zobaczyłem że do zaślepki którą mam w miejscu przełącznika tempomatu w tunelu idzie wiązka przewodów. Jest ona wciśnięta w ową zaślepkę od spodu. Chciałem wyjąć tą zaślepkę, ale z braku dostępności miejsca i ostrożności (nie chciałem nic poharatać) nie udało mi się to. Czyli mam odpowiedź że instalacja do przełącznika istnieje. Teraz pytanie czy do kierownicy są przewody. Teraz następne pytanie. Czy ktoś się orientuje jak zdjąć poduszkę powietrzną?? W poprzednim samochodziku Renault Clio poduszka była przykręcona od drugiej strony kierownicy i wiedziałem jak ją zdemontować. A tu owego mocowanie na wkręty od zewnętrznej strony kierownicy nie znalazłem. Proszę o pomoc zorientowanych ludzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!