Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

astra 2 vs. golf 4


Rekomendowane odpowiedzi

grabek246, słusznie zauważyłeś, jednak zobacz o jakie INNE, tematy chodzi: http://megane.com.pl/zakup-inne-informacje-ogolne-vf63.htm

chyba źle dział zinterpretowałeś. Poza tym, chyba nie spodziewasz się obiektywnych odpowiedzi o wymienionych autach wśród miłośników Renaulta.

Temat nadal pozostawiam otwarty, by nie było, że pisanie jest zabronione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że ja zastanawiałem się nad Astrą II/Golf IV/Megane II. <ok>

Astra II - Bardzo dobrze się prowadzi ale jest to stara konstrukcja jak świat. :lol: Wyglądem nie powala jest już opatrzona i silniki bez rewelacji szczególnie diesle bo benzynowe są ok. W środku archaiczna deska jak i niezbyt ciekawe wyposażenie.

Golf IV - Stałem ostatnio 10 minut na rynku w Szamotułach wieczorem i patrzyłem się na przejeżdżające samochody. Dopatrzyłem się 5 golfów IV i prawie tyle samo III! :-D Jeździ tego tatałajstwa od cholery i ciut ciut. ;) Jedynie co mnie do nich skłaniało to silniki TDI a tak to niezbyt ciekawy wygląd (Ty kupujesz golfa IV a za chwile wychodzi VII ;) ), więc czujesz sie jakbyś jeździł gratem. Zero oryginalności no ale w końcu Volkswagen znaczy dla ludu, wiec cudów nie można się spodziewać.

Megane II - Przekonała mnie do siebie wyglądem i licznikiem. ;) Zobacz sobie na te 3 samochody z boku w wersji 3d i oceń, który jest najładniejszy. Megi od początku produkcji była krytykowana za wygląd ale to właśnie czyni ją fajnym autkiem i oryginalnym. Jak pojawiam się w Szamotułach i ktoś widzi tą Megankę wie kto nią jedzie. ;) Przekonało mnie również wyposażenie, które wiem, że jak się zepsuje to zapłacę $$$ i strace nerwów ale uwielbiam bajery. ;) No i dla mnie najlepszy licznik z tych 3 aut właśnie ma Megana. Urzekły mnie wskazówki obrotomierza i prędkościomierza. ;-) Hands Free cieszy mnie za każdym razem gdy wsiadam do auta. ;)

 

Stawiam na oryginalność dlatego też moim pierwszym autem było Suzuki a nie jakiś Golf III lub Astra I i nie interesują mnie koszty utrzymania itp. bo dla mnie liczy się wygląd i to sprawia, że na drodze czuje się świetnie bo nie jestem jednym z wielu. ;-)

Kolega namawiał mnie na kupno e46 ale widziałem co z takimi autkami zrobiła tegoroczna zima. ;) Pomijam też fakt, że kolega jest przynajmniej raz w miesiącu trzepany przez policję (czarna e46 na lanserskich felgach) ;)

 

Jeżeli masz zamiar szpanować przed kolegami i laskami bierz Golfa bo to "książę dyskotek", niekwestionowanym królem jest BMW. ;) Natomiast jeżeli interesuje Cię w miarę tania eksploatacja to postawiłbym na Astrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci Dorth, ze teraz to mam mentlik w glowie. skusze sie chyba jednak na golfa IV w TDI. jak dla mnie duzo lepiej sie prowadzi niz moja megi. golf jest sztywniejszy i jak dla mnie wygodniejszy.

powiem wam ze mam bardzo pozytywne wrazenia po kursie takim sprzetem.

gojgien, wybaczy myslalem ze te inne to sa inne marki. jeeli uwaasz ze zrobilem to specjalnie to zamknij temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wybrał Forda Focusa ciekawa linia, niezłe właściwości jezdne silniki przypominają mi te w renault jeśli chodzi o moc, dieslem też da się jeździć, mój tata wybrał Megane a nie Focusa bo miała LPG i Hak a to mu było w tedy potrzebne. Kolega ma Diesla w Mondeo III 2.0 TDCi 115 KM - sobie chwali

BMW odradzam bo ma zdradne tylne zawieszenie, Astry nigdy w życiu bym nie kupił(bo cała rodzina ma), a na Golfa rzygam i w ogóle na VW, pod blokiem stoją Golfy od IV-VI i 5 Passatów różnego rodzaju.

 

[ Dodano: 2010-04-04, 19:42 ]

polecam ci SEATA Leona w TDI zapłacisz mniej i nie będziesz miał pospolitego samochodu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przed kupnem meg zastanawiałem się nad seatem cordoba lub leon, lub peugotem 307, albo astra.

 

Ale w końcu padło na meg za silnik, wyposażenie, wygląd i bezpieczeństwo.

 

A reszta stawki nie bo:

 

Seaty słabe wyposażenia, kradną częściej niż renault oczywiście dużym plusem sztywniejsze zawieszenie i leszy układ kierowniczy, o silniku się nie wypowiadam bo podróżowałem tylko benzynami. A i fajny króciutki lewar biegów.

 

Astra - nazywam to niemiecką tandetą (bez urazy dla posiadaczy) jeździ się nią dobrze, dynamicznie i sprawnie, zawieszenie i kierowanie daje rade, jednak środek nie zmieniany od 10 lat to troszkę boli <ok>

Według mnie pozycja za kierownicą pozostawia wiele do życzenia - po przejechaniu 800 km bez przystanku nie mogłem wyleźć zza kółka, a już nie takie trasy pokonywałem bez zatrzymywania :lol: Wyposażenie jak w seatach

 

Megi nie będę oceniał - powiem tylko tyle że jak dla mnie troszkę za "miętka" i mało precyzyjna w prowadzeniu ale to w końcu rodzinne GT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grabek246 wszystko zależy do czego potrzebujesz auta. <ok> Ja potrzebuje do przyjmenego przemieszczania sie i pragnę mieć trochę komfortu bo dotąd jeździłem Swiftem 94r. (zero komfortu) oraz Kangoo, który też komfortem nie grzeszy bo to wół roboczy. :lol: Golf IV jest lepszy od Astry II jednak jego opinia (dresiarstwo z III przesiada się do IV tak samo jak z bmw e36 na e46), ilość tego na drogach i popularność wśród amatorów cudzej właśności nie przemawia za nim. :-D Seat jest ciekawą alternatywą ale też niestety nie należy do najmłodszych konstrukcji a ja postanowiłem, że przesiądę się do czegos nowoczesnego i oryginalnego.

Czytałem opinie, że renówki kradną b. rzadko ze względu na kłopotliwą dla złodziei zabawę z kartami. ;) Na ile to jest prawdą to nie wiem. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając w swoich zasobach sprzedażowych zarówno Astrę II jak i Golfa IV wybrałbym inny samochód...

 

Golf IV - szkoda gadać, niski (nigdzie tym podjechać nie można), głośny w środku, plastiki do dupy, silnik TDI może i fobre i każdy mechanik naprawi ale auta mają już po 10 lat i nie są super... Zaczynają lecieć turbiny, przepływomierze itp. Miałem takie 115 KM na pompowtryskiwaczach i trafił się wariat co to kupił...

 

Astra II - może lepiej nie będę pisał... oprócz tego że rdzewiał i wkółko przed sprzedażą coś się psuło to.... aaa zabrakło by miejsca na opisanie... Astrze stanowczo NIE !!!

 

Co do kradzieży to akurat z Astrą nie wiem ale Golfa IV z silnikiem TDI złodzie kradnie w ciągu 5 sec od otwarcia... Nie ma łatwiejszego auta dla złodzieja dlatego kupując takie auto trzeba pomyślęc o AC napewno !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kbarann, to chyba oczywiste ze jak zostawisz otwarty samochod to Ci go gwizdna, a jak bedziesz mial szczescie to sie tylkoradia pozycza

 

 

dzieki wam za wszystkie odp. bylem wczoraj wymienic klocki u znajomego mehcanika. powiedzialem o tym co chce kupic zamiast megany imnie troszke zjechal. podobno golfy 4 i astry to cos najgorszego co moglo byc wyprodukowane. natomiast polecil mi megi 2 ale ze nie mam tyle kasy to zostaje ona poza moim zasiegiem. dlatego polecil mui zakup audi a4 b5 tdi 110KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!