Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Centralny zamek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

To mój pierwszy post na forum więc najpierw chciałbym się przywitać! ;]

 

Co do sprawy: Przy otwieraniu drzwi z pilota (podczerwień) tylne lewe drzwi się nie otwierają i muszę otworzyć je samemu. Zamykają się natomiast normalnie. Co ciekawe gdy siedzę w samochodzie i zamykam drzwi z przycisku to wszystkie zamykają się i otwierają normalnie. Problem jest jedynie przy otwieraniu drzwi z kluczyka. Czy wiecie o co może chodzić i czy łatwo to zrobić samemu? Z góry dzięki. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo.. Na początku czasami mi nie zamykał drzwi ale otwierał zawsze. Potem znudziło mu się i otwierać dlatego teraz robię to kluczykiem (ręcznie).

Rozbierałem drzwi żeby dostać się do siłownika zamka centralnego. Chyba z godzinę wszystko odkręcałem po czym za cholerę nie mogłem wyciągnąć samego siłownika! :-x

 

Wkurzyłem się, skręciłem wszystko w całość (przy okazji zostało mi kilka wkrętów) i od tamtej pory może z raz na 10 zamknięć zamknie sam.

U mnie dzieje się to w drzwiach od kierowcy.

Może jak będę miał za dużo wolnego czasu to jeszcze raz się za to wezmę. Na razie mam to gdzieś. Mam nadzieję, że Cię nie zniechęciłem <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no widzisz. Ja mam o tyle lepiej, że to tylne drzwi i nie jest to tak upierdliwe. Zastanawiałem się, czy warto byłoby rozkręcać drzwi. Gdyby to była jakaś banalna sprawa to mozna byloby sie pobawic, ale jak mowisz ze nie mogles dobrac sie za bardzo do mechnizmu to narazie sie za to nie biore. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Pewnnie siłownik zaczyna nawalać, albo coś blokuje. Ja mam to samo z tylnymi, lewymi. Znajomy mi powiedział, że naprawi (wymieni) siłownik za jakieś 60 zł, czyli niezbyt dużo..ale z drugiej strony po co, i tak u mnie to mało kto wsiada z tamtej strony. Więc jak na razie sobie darowałem, może kiedyś..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja miałem identyczny problem. Jednak rozwiązał się przy okazji spawania wydechu kiedy to odłączony został akumulator, auto się zresetowało i od tamtej pory zamki śmigają bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ja też mam podobny problem w mojej megi IphI z tylnymi prawymi drzwiami. z kluczyka czy otwieram czy zamykam to te drzwi nie reagują. moge je otworzyć tylko ręcznie z środka auta. zastanawiam się czy to kwestia siłownika czy jakiś inny grubszy temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xSMITHx, to już chyba standard z tylnymi prawymi drzwiami ,bo w kilkunastu megankach się z tym spotkalem ,wyciągnij siłownik i na początek go przeczyść ,a kostkę dochodzącą do siłownika sprawdź miernikiem ,czy wogóle dochodzi tam prąd . Jakąkolwiek pracę siłownika słychać ? Możliwe,że padł całkiem,albo poprostu ma za ciężko by otworzyć auto ,musiałbyś się do siłownika dostać ,innaczej można gdybać ,miałem też przypadek że urwała się końcówka siłownika,która łączyła się z zaczepem zamka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolega ze Świdwina miał urwaną końcówkę, ale najczęściej te (zielone) siłowniki stukają lekko nie wykonując przesuwu. Rozebrałem taki siłownik uszkodzony silniczek- brak siły chociaż obwód elektryczny sprawny. Na początku przerzuciłem siłownik z tylnych drzwi do kierowcy, potem padł mi w prawych przednich. W serwisie chcieli 380 zł za sztukę. Kupiłem inne siłowniki za 10 zł (dziesięć zł) trzy lata temu i założyłem. Mają pręt(suwadło), wkęty i kątowniczek do zamocowania. Trzeba tylko tę plastikową osłonę rozciąć by ten dłuższy nowy siłownik wszedł. Wkręcić w tę osłonę wkręt usztywniający-dobrze usztywnić. Wszystko. Tak wymieniłem trzy siłowniki. Dwa przód i jeden w tylnych drzwiach- dobre chęci i nie ma problemu oraz myślenia czy zamknęły się, czy rano otworzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@swited: próbuję wymienić siłownik w przednich drzwiach od strony kierowcy i napotkałem problem z osłoną, o której wspomniałeś. Jest tam wokół siłownika kawał białego plastiku, który skutecznie utrudnia jakiekolwiek manipulacje z siłownikiem. Orientujesz się, czy można tą osłonę wyjąć? Dostęp jest tak ciężki, że trudno było mi też namierzyć jakąś śrubkę, którą osłona mogłaby być przykręcona. Ty wymieniałeś siłownik bez wyjmowania tej osłony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

przepraszam, dawno nie byłem na stronie. Odp. Jak wyżej - trzeba wyjąć cały zamek. Odkręca się sruby nie ośrodka, a od strony zewnętrznej, tej widocznej po otwarciu drzwi. Powyżej napisałem, "trzeba plastikową osłonę rozciąć" to co Ty piszesz "kawł białego plastiku". Nie wiem czy, po takim czasie to pomoże Tobie, ale jak to masz za sobą, wpisz jak z tym sobie poradziłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chodzi o problem z siłownikiem to masz 2 opcje:

 

I - rozebrać siłownik i go przeczyścić (obudowa jest klejona, także potem najlepiej ją skleić jakimś klejem)

II - kupić uniwersalny siłownik centralnego zamka i go zamontować. Ja miałem problem z siłownikami w przednich drzwiach. Uniwersalny siłownik kosztuje jakieś 10zł. Montaż w przednich drzwiach nie wymaga dużo przeróbek. Musiałem tylko odciąć dolną część osłony zamka (ponieważ siłownik jest dużo większy niż ten oryginalny). Natomiast cała reszta pasuje prawie że idealnie. Wymianę siłowników przeprowadziłem ok. rok temu i do tej pory nie miałem z nimi żadnego problemu. Jeśli chodzi o tylne drzwi to nie wiem czy uniwersalny siłowni wejdzie tam bez większych przeróbek, bo jeszcze nie miałem okazji tego sprawdzać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam miałem tan sam prioblem z nieotwierającymi się tylnymi lewymi dzwiami wiec rozebrałem dzwi i psikłem wd-40 tam gdzie ten siłownik, poruszałem recznie guziczkiem w góre i dół i teraz działa bez zarzutów.pozdrawiam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!