Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MP3 zamiast CD


Rekomendowane odpowiedzi

Witam właśnie stałem się posiadaczem Reanult Megane II z listopada 2003. Jest tam wpudowane jakieś radyjko nie wiem nawet jakie ale wiem że nie odtwarza MP3 ! Czy jest możliwość zakupu takiego radyjka które bedzie obslugiwało mp3 ??? Jak tak to jaki to jest model i czy samo radio wystarczy czy naprzykład bedzie potrzeba cos jeszcze ?? Zalezy mi na tym wiec bardzo prosze o poradę :-D !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Megane II ph II od 2006 r. jest dostępne radio z mp3. Jeżeli chciałbyś mieć nieoryginalne to można zainstalować dowolne z mp3. Podłączenie to standartowe kostki iso. Jedynym problemem jest to, że na wyświetlaczu będzie tylko godzina i temperatura. Z resztą problem był wiele razy poruszany na forum. Poszukaj :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z pilocikiem przy kierownicy ?? Bedzie działał z nieoryginalnym radiem ? Czyli jak rozumiem w nie przy nie standardowym radyjku wyswietlacz bedzie pokazywał jedynie godzine temperature oraz funkcje komputera pokladowego ? Ja coś osobiście w jakość tych transmiterów nie wierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do transmiterow to ja nie polecam... mam jednego i lezy na szafce..

Co do radia to ostanio tez sie zastanawiam nad zmiana audio u siebie.

Chyba najlepszym rozwiązaniem bedzie zakup jakiegos dobrego firmowego radia z mp3 i przerobka pilota aby z nim dzialal (byly linki na forum) w zaleznosci od sposobu przerobka ok 140 a interfejs ok. 200zl

W sumie wyswietlacz na desce nie jest az tak wazny przeciez...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo transmiter transmiterowi nie rowny, ja tego swojego kupilem juz dwa lata temu wiec technika od tego czasu poszla do przodu..

Ale co dobre radio to dobre radio, juz jakies sensowne moze kupic od 450-500zl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w mojej poprzedniej Megane II r2003 zainstalowałem sobie oryginalne MP3 !

Na allegro kupiłem radio MP3 tzw. UpdateList (od rocznka 2006 w górę).

Następnie okazało się, że jest inny wyświetlacz..więc też taki zakupiłem na allegro.

Na koniec okazało się, że jest inna instalacja i kostki ( Tuner List - połączenie I2C a od 2006r UpdateList - połączenie Can). Zdobyłem schemat elektryczny modelu 2003 i 2006, połączyłem kabelki....kostki przerobiłem od elektryki drukarki HP DJ 1120C i....wszystko śmigało, łącznie z piotem przykierownicy.

Roboty i kosztów trochę było ale na prawdę warto !!!!!!!

 

P.S Przerobiłem też sobie ze zwykłej klimy na Climatronic (a ASO mówiło, że się nie da)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

sornat, testowałem coś takiego:

http://allegro.pl/item208770502_pentagram_...nsmiter_fm.html

i po zasłyszanych opiniach, że wszystkie transmitery to szajs ten dość ładnie przekazywał sygnał (niskie i wysokie tony oraz praktycznie brak szumów). Też myślę o kupnie takiego rozwiązania do kaseciaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja właśnie kupiłem oryginalne CD/Mp3 do mojego MEGANE II 2003' i niestety nie pasuje instalacja - sam próbuję dojść jak podłączyć/przerobić wszystko tak by działało. Jeżeli ktoś ma o tym pojęcie proszę o podpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!