Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

układ wydechowy (komplet)


danielw23

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

w mojej megi , do wymiany szykuje się jeszcze miedzy innymi tłumik końcowy . Tak sobie pomyślałem że może by wymienić wszystko , ale wiadomo że kupować oryginalne części to troszkę może wynieść :) , a niestety nie stać mnie na to , i dlatego zastanawiałem się czy coś takiego jest dobrym zakupem - może mi podpowiecie czy to się opłaca (cena jest atrakcyjna to wiem w sklepie za komplet zapłacił bm okolo 1200zł)

 

http://moto.allegro.pl/item1012513283_rena...y_kurierem.html

 

z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem cena tego zestawu jest dość atrakcyjna :) niedawno sam musiałem wymieniać wydech w mojej megi, zapłaciłem 4 stówy z robocizną, ale wymieniony został tylko tłumik środkowy i końcowy. co do katalizatora to są różne szkoły z tego co słyszałem - jedni go zostawiają, jeśli nie przeszkadza, inni wstawiają strumienicę - moim zdaniem kwestia co kto lubi :-P

(cena jest atrakcyjna to wiem w sklepie za komplet zapłacił bm okolo 1200zł)

na Twoim miejscu sprawdziłbym ile wyniosą te części w sklepie :) tak jak wspominałem, mnie bez strumienicy kosztowało to 400 zł z robotą. z tego co pytałem to koszt tego zamiennika katalizatora to jakieś 150-250zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałem w sklepie ceny jakie mi podali to

 

katalizator od 480

tłumik środkowy od 260 do 400

tłumik końcowy coś około 200 bądź więcej b nie wiadomo na kiedy ten najtańszy byłby dostępny

 

do ceny w pierwszym poście dodałem też koszty wymiany :) które wahają się różnie zależy od warsztatu ale najtaniej to chcieli za wymianę około 200 zł

 

przed chwilką ugadałem się z kumplem i jeśli kupię to wymienię sam , więc na tym przynajmniej oszczędzę , teraz tylko pozostaje pytanie czy warto :)

 

rav3n dzięki za opinie , poczekam jeszcze co powiedzą inni użytkownicy tego forum i zobaczę na co się zdecyduję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, ja jeśli będę teraz coś robił z wydechem w jakimkolwiek aucie, to zrezygnuje z katalizatora - wstawie w jego miejsce albo zwykły kawałek rury, albo strumienice. co do wymiany, to raczej nie powinna sprawić ona trudności osobie mającej dostęp do kanału, ja niestety do takich nie należę... :/

 

z technicznych podpowiedzi - przygotuj sobie przed pracą jakiś drut czy coś, bo nie wiem jak w Twoim autku, ale u mnie na wysokości tłumika środkowego nie ma do czego przymocować gumy podtrzymującej wydech( starość, rdza i sól zrobiła swoje) a IMHO dobrze jest to jakoś zabezpieczyć przed nadmierną "swobodą ruchu" :)

 

powodzenia w pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wydaje mi się, że 330zł za komplet tłumików to podejrzanie mało. Ja za sam środkowy płaciłem ok. 200zł. Co do wymiany. Na pewno wszystkie obejmy trzeba kupić nowe, bo stare po demontażu raczej nie nadają się do ponownego użycia (u mnie tak było, chciałem oszczędzić na obejmach to dwa razy musiałem jechać do sklepu po nowe). Tłumik środkowy zaczepiłem na gumowym wieszaku, ale namęczyłem się z nim niemiłosiernie (był rozciągnięty na maksa i właściwie to nie wiem czy jeszcze trzyma). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ja tam wyrzucilem cały tłumik i wsadziłem strumienice 70zl koncowy tłumik 200 elastyczne złace 50zl i tłumik żeby wyciszyc to wszystko za tłumik z kwasówki zapłaciłem 100 zł odrazu lepiej sie wkreca na obroty i mniej pali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało kosztuje gdyż jest z beznadziejnej blachy zrobione. Wymmieniłem katalizator i końcowy własnie z takiej aukcji i już kilkakrutnie musiałem spawaćgdyż blacha poprostu pęka. Teraz wymieniam na oryginalne ale nie odrazu gdyż brak tyle funduszy lecz zawsze raz w miesiącu zakupie część tłumika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumik środkowy zaczepiłem na gumowym wieszaku, ale namęczyłem się z nim niemiłosiernie (był rozciągnięty na maksa i właściwie to nie wiem czy jeszcze trzyma).

 

wieszaki gumowe kosztują w motoryzacyjnym 5 zł za sztukę, ale musisz przy kupnie zaznaczyć, że chodzi o takie do renault, gdyż podobno różnią się od innych tym, że "wkręca się" je w podwozie. generalnie prosta sprawa - guma jest prostokątna i przekręcasz ją żeby wyjąć oraz ponownie przekręcasz żeby włożyć z powrotem - niby proste, ale był z tym mały cyrk, jak "mechanik" nie wiedział jak to się robi.... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

A ja mam pytanko.Posiadam Megi z 1996 z silnikiem 1.6 75kM.Chiałbym sie dowiedzieć o wymiary konkretnie długość katalizatora , tłumika środkowego , tłumika końcowego oraz jaka jest średnica bo czeka mnie wymiana wydechu a nieche potem miec problemów z gwarancją itp.

Z góry dzieki za wszelkie info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!