Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zapala ciezko na gazie


boczek21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszstkich mam taki problem z moia megi na gazie a mianowicie odpalam rano normalnie na benzynie tej z kolej mam juz mało a jak przełacze na gaz pochodzi 3 sekundy i gasnie wielokrotnie przełaczałem na gaz i gasnie czy to ma jakis wpływ ze nie mam paliwa juz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, raczej nie powinno to mieć znaczennia ile masz Pb w baku, choć przydałoby się więcej przede wszystkim dlatego, by bardziej rozgrzać silnik, bo gaz, by dobrze palił potrzebuje wyższej temperatury, poza tym przyda sie troche pojeździć na benzynie by przesmarować silnik i inne części auta.

Co do gaśnięcia przy przełączaniu na gaz, to miałem tak w moim poprzedniu aucie i winą była zła mieszanka gazu (chyba zbyt uboga). Wtedy to najlepszym rozwiązaniem jest odwiedzenie gazownika, by odpowiednio ustawił tę mieszankę. Ja akurat miałem instalke I generacji, więc sam to robiłem (bo wiedziałem jak), kręcąc śrubą na parowniku, ewentualnie zaworem na przewodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boczek21, to nie powinno mieć znaczenia ile masz paliwa. bardziej miałoby znaczenie jakobyś nie mógł odpalić auta na benzynie. Paliwo jest potrzebne abyś sobie pompki nie zatarł bo to dodatkowe koszty. Zawsze trzeba później wydać ze 100 lub więcej...

Ja bym podjechał do gazowników, może sie coś dostało to gazu jakiś syf i zapchał filterek, albo zginęła gdzieś masa od sterownika i tutaj może trzeba szukać problemu. Wizyta u jakiegoś pana od LPG zaowocuje przeglądem który może też czasami trzeba robić w swoich autkach z LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie wiesz w jakim są stanie, tak jak kable to możnaby wymienić - koszt nie jest duży. Lecz wg mnie gdyby to była wina świeć (bądź kabli), to byłyby inne objawy np. szarpanie, strzelanie podczas jazdy, nierówna praca silnika (obroty) - choć moge sie mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!