Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak wyczyścić silniczek krokowy?


ziolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Rozebrałem dziś silniczek krokowy w celu jego wyczyszczenia. Niestety tam jest pusto. Nie wiedziałem co mam konkretnie wyczyścić i jeszcze żeby nic nie popsuć. Chcę to zrobić ponieważ mam problem z wolnymi obrotami. Proszę o jakieś wskazówki. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak udało Ci się rozebrać ten silniczek.

Kiedyś miałem jeden definitywnie padnięty, więc go postanowiłem rozbebeszyć. Podczas tej operacji urwałem cztery druciki uzwojeń. Były cienkie jak włos.

Oględzine wykazały, że jedyne ruchome elementy to pierścień obracający się wewn. dwóch cewek i sruba tłoczka. Wystarchy zatem wymyć delikatnie benzyną te elementy i nasmarować przed złożeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozebrałem go tak do końca jak myślisz. Wykręciłem spod maski a później rozkręciłem na dwie części i to wszystko. Kolega mi dzisiaj opowiadał że odwrócił ten silniczek do góry nogami, zalał WD-40 i zostawił na noc. Złożył na drugi dzień i ma spokój do dziś :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Nie rozebrałem go tak do końca jak myślisz. Wykręciłem spod maski a później rozkręciłem na dwie części i to wszystko.

 

Witam wszystkich. Przepraszam, że odgrzebuję stary wątek ale nigdzie nie mogę znależć odpowiedzi na ten temat. Jesli bylo to sorki. wskazcie tylko gdzie. Od tygodnia jestem właścicielem scenica1 ph1 2,0 8V i mam typowy jak się okazuje problem z obrotami.

Czy mozna rozebrac tą "mechaniczną" 2 połowę silniczka i wydłubać iglice na zewnątrz?

To mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość.

Dodam tylko, że F3R ma innego krokowca od pozostalych (u mnie jeszcze oryginał hitachi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jeżeli chcesz wyciągnąć ten ostry trzpień z karkasu silnika robisz tak:

 

Podłączasz silniczek do samochodu do jego wtyczki, nie wkładasz go oczywiście w jego miejsce tylko ustawiasz tak żeby złapać trzpieniek jak będzie się szybko wysuwał :)

 

Następnie ktoś siedzący w samochodzie przekręca kluczyk w pozycję 2gą czyli akcesoria i silniczek sam zacznie wyjeżdżać aż cały trzpieniek wyskoczy. Uwaga: wyskoczy energicznie! :P

Po jego wypadnięciu wyjmujemy kluczyk ze stacyjki i cieszymy się trzpieniem, sprężynką i obudową silniczka :P

Mój kolega dostał tym trzpieniem w czoło jak tak robiliśmy :) Złożenie jest proste, po prostu wszystko razem składamy do kupy i już.

 

Mam nadzieje, że o to ci chodziło.

 

Ja tak robiłem. Swój silniczek krokowy myłem alkoholem w myjce ultradźwiękowej. Śmiga do tej pory czyli miesiąc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że o to ci chodziło.

 

No niestety nie, ale wielkie dzięki za chęci :)

 

W 2,0 8V jest inaczej: silniczek jest osobno i grzybek osobno w obudowie, która zakończona jest taką metalową zaślepką i nie wiem czy tą zaslepke da się zdjąć aby wyjąć iglice z grzybkiem??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!!!

mam problem w Renalut megane I 1998 roku 8V 1600cm3. Mianowicie nie równo chodzą wolne obroty. Jednak dzieje się to tak i na gazie i na benzynie. Problem polega na tym, że obroty są nie równe, a przy lekkim pyknięciu w pedał gazu obroty tak odskakują i podnoszą (mam nadzieje że wiadomo o co chodzi::)

Wczoraj przyjechałem od elektryka który nic nie znalazł, o dziwo bo jest to na prawdę bardzo wykwalifikowany człowiek.

W każdym bądź razie od początku podejżewałem silnik krokowy, teraz mam prośbę:

1. Czy może mi ktoś zrobić zdjęcie, gdzie znajduje się ten silnik krokowy, bo nie mogę go znaleźć.

2. Ewentualnie co może być przyczyną jeszcze takich objawów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!